Ситуація в акваторії Каховського водосховища щодо замору риби на контролі облдержадміністрації

На території Херсонської області в акваторії Каховського водосховища та  р. Дніпро зафіксовано масовий замор риби 23 липня 2018 року в районі  с. Веселе Бериславського району та 24 липня 2018 року в районі м. Нова Каховка. Про це було повідомлено Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Виїздом на місце державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області відібрали проби поверхневої води. За результатами проведених досліджень встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам по залізу загальному.
Розчинений кисень в Каховському водосховищі становив 3,19 мг/дм3, в р. Дніпрі - 2,11 мг/дм3 при ГДК 6,0 мг/дм3.
27 липня поточного року в районі с. Бабино Верхньорогачинського району виявлено замор водних живих ресурсів орієнтовно в кількості одна тонна. Вода Каховського водосховища мала червоний колір, яка за течією від територіальної межі з Запорізькою областю текла далі по території Херсонської області.
У відібраних пробах встановлено перевищення ГДК по залізу загальному та хімічному споживанню кисню (ХСК).
За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА  Юрій Попутько, для з’ясування причини замору риби Херсонською регіональною державною лабораторією ім. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено дослідження загиблої риби.
Було виявлено  небезпечні речовини у м’язах замореної риби зокрема пестициди (ДДТ, фосфати, аміак тощо).
«З метою вжиття відповідних заходів реагування 27 липня було скликано засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про випадки загибелі риби в водоймах на території області», - повідомив Юрій Попутько.
Також, Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації направлено відповідне звернення до Горностаївської та Верхньорогачиської райдержадміністрацій, Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.
Державною екологічною інспекцією у Херсонській області направлено листи до Служби безпеки України з проханням виявити на території Запорізької та Херсонської області невідомі отруйні речовини або суб’єктів господарювання, хто їх  скидає.
Крім того, для всебічного розгляду зазначеного питання, Департамент з відповідним запитом звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій. Одночасно інформуємо, що з метою оперативного вирішення поточних питань щодо попередження загибелі риби та інших водних живих ресурсів у пониззі Дніпра та інших водних об’єктах області, видано розпорядження заступника голови обласної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року № 618 «Про обласну постійно діючу комісію з розгляду питань, пов’язаних з попередженням загибелі риби та інших водних живих ресурсів».
Створена робоча група планує провести  перевірки фактів замору риби на території Херсонської області та причин їх виникнення.