Виховуємо патріота України

Чергове засідання колегії відділу освіти районної державної адміністрації

25 квітня 2017 року відбулося чергове засідання колегії відділу освіти районної державної адміністрації з порядком денним:

1. Про роль шкільних музеїв, Кімнат Бойової слави, Кімнат школяра у формуванні в учнів національної свідомості та патріотизму.

2. Про організацію правовиховної роботи, профілактики правопорушень серед учнівської молоді та здійснення соціального супроводу дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

3. Про організацію роботи з обдарованими учнями загальноосвітніх навчальних закладів району.

4. Про стан вивчення роботи шкільних бібліотек, забезпечення і збереження підручників та навчальних посібників у загальноосвітніх навчальних закладах району в 2016-2017 навчальному році.

У порядку контролю розглянуто питання:

1. Про стан виконання державних програм щодо профілактики злочинності, дитячої безпритульності, бездоглядності та результативність профілактичної роботи у навчальних закладах району.

2. Про стан викладання предмета «Захист Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Патріотичні години в навчальних закладах з нагоди Дня українського добровольця

Патріотичне виховання молоді – фундамент для побудови гармонійного національно свідомого суспільства, яким пишатиметься весь світ. У рамках відповідної роботи, освітяни нашого району докладають максимум зусиль задля виховання золотого генофонду України, ототожнення кожного учня з багатовіковою та багатогранною історією культури і традицій нашої Батьківщини.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, посиленню уваги і турботи про учасників добровольчих формувань вчора у навчальних закладах району відзначали наймолодше свято держави – День українського добровольця.
Педагогічними працівниками за участі учнів підготовлені та проведені:— тематичні виховні години, лінійку-реквієм «Він боронив свій край», присвячену воїну-добровольцю Олександру Стрелюку (Рубанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 );

«Сьогодні джура, завтра козак…»

Ми є козацька нація. Саме гра «Джура» виховує в дітей гордість за своїх предків, любов до рідного краю, України. У процесі тривалого історичного розвитку  передовою  силою  і формою  духовного  об'єднання суспільства в Україні було козацтво. Епоха козацтва створила глибоку багатогранну духовність,  що стала вершиною української національної культури.
«Козак – чесна й смілива людина, й найважливіша йому – Батьківщина!», - саме так стверджують юні козаки та козачки, які брали участь 16 травня 2016 року у І етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «СОКІЛ» («ДЖУРА»). Гра організована відділом освіти та сектором молоді та спорту районної державної адміністрації.

Онуки пам’ятають!

10 травня 2016 року за ініціативи відділу освіти районної державної адміністрації, районного методичного кабінету КУ «Великолепетиський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» з метою формування почуття патріотизму в підростаючого покоління, набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Вітчизни, виховання громадянських якостей в учнів системи загальної середньої освіти на центральній площі селища відбувся ІV районний конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу «Озброєні піснею, покликані маршем», який продемонстрував взаємодію органів виконавчої влади щодо патріотичного виховання допризовної молоді. Конкурсна програма розпочалася яскравим виступом танцювального колективу Великолепетиського районного Будинку культури (художні керівники Денисенко О., Дмитренко Н.).

Патріотичне виховання в навчальних закладах Великолепетищини

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя,
яка проникає в усе, що пізнає, робить,
до чого прагне, що любить і
ненавидить людина, яка формується
В. О. Сухомлинський
Діяльність вчителя покликана на виховання в молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян, а також сприяння ефективній діяльності центрів патріотичного виховання молоді, осередками яких є загальноосвітні навчальні заклади району.

Виховуємо патріотів

23 жовтня 2015 року у Малолепетиській ЗОШ І-ІІІ ступенів серед учнів 1-4 класів та вихованців дошкільного закладу «Барвінок» відбувся конкурсно-розважальний захід «Маленька УКРАЇНОЧКА», у якому взяли участь почесні гості – директор ТОВ агрофірми «Україна» Дяков Сергій Миколайович та його заступник Остропицький Дмитро Іванович. Гості привезли дітям на свято ласощі та пам’ятні подарунки.
Дуже веселим та насиченим різноманітними конкурсами захід підготувала класний керівник 4 класу Клєтрова Інна Петрівна, який розпочався знайомством з красунями (конкурс «Візитка»). Протягом заходу діти демонстрували вміння доглядати за своїм волоссям (конкурс «Коса-дівоча краса»), готувати страви (конкурс) «Господарочка». У конкурсі «Художньої самодіяльності» дівчатка вмить перетворилися на акторок, співачок та танцюристів. Незабутнім для усіх глядачів був конкурс «Дефіле українських костюмів», де учасниці виконали приголомшливий танок під пісню «Донечка Вкраїни».

Виховуємо патріота Батьківщини

13 жовтня 2015 року на базі Великолепетиської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання «круглим столом» на тему «Шляхи національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів». У заході взяли участь начальник відділення обліку та бронювання сержантів і солдат запасу Великолепетиського об’єднаного військового комісаріатуДемуха Ю. О; координатор волонтерського рухуГайван А. А.; завідувач районного методичного кабінету Т. В. Вольська; методисти з навчальних дисциплін районного методичного кабінету Магдич Л. Л., Слаквич Т. В.; завідувач дитячого садка «Калинка» Баранова Л. О., а також учителі курсу «Захист Вітчизни», історії, класні керівники, учні 9- 11 класів навчальних закладів району.

Благодійна акція «Разом з Луганщиною!»

Перший дзвоник для кожної дитини, незалежно від віку чи національності, це дивовижний досвід, дуже урочистий і емоційний. Деякі діти вперше у своєму житті сіли за шкільну парту, інші увійшли в новий етап дорослого життя, а найстарші востаннє відчули неповторну атмосферу нового навчального року.
На початку вересня 2015 року педагоги та учні загальноосвітніх навчальних закладів району взяли участь у благодійній акції «З Луганщиною разом».
Мета акції – допомога жителям Луганщини в підготовці дітей до навчального року.

Військово-патріотична пісня об’єднує покоління

07 травня 2015 року з метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Вітчизни, виховання громадянських якостей в учнів системи загальної середньої освіти на центральній площі селища відбувся ІІІ районний конкурс військово-патріотичної пісні, стройового та похідного маршу «Озброєні піснею, покликані маршем», який продемонстрував взаємодію організацій та установ району щодо проведення патріотичного виховання серед допризовної молоді.

«Посвята в громадяни»

19 березня 2015 рокуна базі Князегригорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся правовий захід «Посвята в громадяни». Метою заходу було формувати в учнів старших класів громадянське самоусвідомлення майбутнього громадянина, патріота своєї держави; виховувати шанобливе ставлення до державних символів України і відчуття гордості за свою державу. У заході взяли участь в. о. Князегригорівського сільського голови Андрійовська Т. М., начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Періг А. І., начальник сектору культури районної державної адміністрації Вітковська О. М., методист районного методичного кабінету Магдич Л. Л., громадськість.
Хвилюючою миттю для старшокласників було урочисте врученнясільським головоюАндрійовською Т. М паспортів громадянина України.
Підписатися на RSS - Виховуємо патріота України