Безоплатна правова допомога

Надання правової допомоги повністю переходить на надання правових послуг дистанційно

У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину  відділ “Великолепетиське бюро правовової допомоги” Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги  і повністю  переходить на надання правових послуг дистанційно. 
Щоб отримати правову консультацію:
напишіть на нашу електронну пошту: velykolepetyske@legalaid.ks.ua

Режим надзвичайної ситуації в Україні та відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій територій України до 24 квітня 2020 року. Але надзвичайна ситуація та надзвичайний стан — це не тотожні поняття.
Надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності;

Спільна всеукраїнська правопросвітницька кампанія «Відповідальне батьківство»

Відділ юридичної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції апарату районної державної адміністрації доводить до відома населення інформацію, щодо правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», яка стартувала в березні поточного року.
Відповідальне батьківство – ініціатива уряду, спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними, адже їх обов’язок дбати про дитину та забезпечувати її всебічний розвиток. Відповідальне батьківство – це запорука щастя дитини та успіху України.

ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» відділом юридичної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції апарату районної державної адміністрації разом з відділом “Великолепетиське бюро правової допомоги” Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надається юридична консультація про чинники, які застосовуються при розгляді питання

Права дитини, над якою встановлено опіку або піклування

Припинення шлюбу внаслідок його розірвання

З метою підвищення рівня правової культури та правової свідомості жителів району, сприяння підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» надається юридична консультація по темі «Припинення шлюбу внаслідок його розірвання».

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

Багатьом з нас знайома ситуація, коли літні люди, які не спроможні самі забезпечувати власні потреби,  змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб. В більшості випадків, на користь цих осіб, укладаються договори, в результаті чого вони стають власниками нерухомого майна, а літні люди залишаються на вулиці. Юридична необізнаність громадян – є головною причиною таких негативних наслідків. Таким чином виникає питання: як уберегти себе від шахраїв та відчути захищеність?
Що таке договір довічного утримання?

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: про порядок усиновлення

Що таке усиновлення?
Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України). 
 
Хто підлягає усиновленню?
Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як: 
  • діти-сироти;

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: що таке податкова знижка на навчання та як її отримати?

Що таке податкова знижка на навчання?
Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання.
Раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. З 2018 року податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Це  саме стосується й аспірантів.
Який розмір податкової знижки?

ЯКІ ПРАВА ДИТИНИ, ЩО ПРОДОВЖУЄ НАЧАННЯ

З метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» 19 липня 2019 року у приміщенні Великолепетиського бюро правової допомоги відбулася робоча зустріч, актуальною темою для обговорення стали питання про обов’язок батьків утримувати неповнолітніх дочку, сина, які подовжують навчання.

Юридична консультація

Відділом юридичної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронної органами апарату районної державної адміністрації надається юридична консультація для працівників установ, організацій та підприємств, які підписують контракт із Збройними Силами України:
По-перше. Чи зберігається місце на попередній цивільній роботі для громадянина України, який підписує контракт із Збройними Силами України (ЗСУ)?

Сторінки

Підписатися на RSS - Безоплатна правова допомога