Безоплатна правова допомога

Спільна всеукраїнська правопросвітницька кампанія «Відповідальне батьківство»

Відділ юридичної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції апарату районної державної адміністрації доводить до відома населення інформацію, щодо правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», яка стартувала в березні поточного року.
Відповідальне батьківство – ініціатива уряду, спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними, адже їх обов’язок дбати про дитину та забезпечувати її всебічний розвиток. Відповідальне батьківство – це запорука щастя дитини та успіху України.

ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

В рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» відділом юридичної, оборонної, мобілізаційної роботи та запобігання корупції апарату районної державної адміністрації разом з відділом “Великолепетиське бюро правової допомоги” Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надається юридична консультація про чинники, які застосовуються при розгляді питання

Права дитини, над якою встановлено опіку або піклування

Припинення шлюбу внаслідок його розірвання

З метою підвищення рівня правової культури та правової свідомості жителів району, сприяння підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» надається юридична консультація по темі «Припинення шлюбу внаслідок його розірвання».

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: що потрібно знати про договір довічного утримання (догляду)?

Багатьом з нас знайома ситуація, коли літні люди, які не спроможні самі забезпечувати власні потреби,  змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб. В більшості випадків, на користь цих осіб, укладаються договори, в результаті чого вони стають власниками нерухомого майна, а літні люди залишаються на вулиці. Юридична необізнаність громадян – є головною причиною таких негативних наслідків. Таким чином виникає питання: як уберегти себе від шахраїв та відчути захищеність?
Що таке договір довічного утримання?

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: про порядок усиновлення

Що таке усиновлення?
Згідно з українським законодавством усиновлення  - це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку усиновлення дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України (в цьому випадку усиновлення здійснюється в консульській установі або дипломатичному представництві України). 
 
Хто підлягає усиновленню?
Усиновленню підлягають діти, які перебувають на обліку як: 
  • діти-сироти;

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: що таке податкова знижка на навчання та як її отримати?

Що таке податкова знижка на навчання?
Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою нею послуг навчання.
Раніше до переліку витрат, на які поширюється податкова знижка, входила оплата послуг навчання виключно в закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. З 2018 року податкову знижку можна отримати також на оплату навчання дитини в закладах дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти. Це  саме стосується й аспірантів.
Який розмір податкової знижки?

ЯКІ ПРАВА ДИТИНИ, ЩО ПРОДОВЖУЄ НАЧАННЯ

З метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» 19 липня 2019 року у приміщенні Великолепетиського бюро правової допомоги відбулася робоча зустріч, актуальною темою для обговорення стали питання про обов’язок батьків утримувати неповнолітніх дочку, сина, які подовжують навчання.

Юридична консультація

Відділом юридичної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронної органами апарату районної державної адміністрації надається юридична консультація для працівників установ, організацій та підприємств, які підписують контракт із Збройними Силами України:
По-перше. Чи зберігається місце на попередній цивільній роботі для громадянина України, який підписує контракт із Збройними Силами України (ЗСУ)?

Доброго дня! Прошу Вашої консультації з приводу виконання судових рішень. Яку відповідальність несуть особи, які ухиляються від виконання судових рішень?

Чинне законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду.
Як реалізується адміністративна відповідальність?
Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Далі, після розгляду звіту, суддясвоєю ухвалою може накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто від 38 429 грн до 76 840 грн.

Медичне обслуговування ВПО. Права та вимоги. Розповідає Міністр юстиції.

Доброго дня! Мене звати Ірина, я «вимушена переселенка» з Донецької області. Понад два роки проживаю у місті Хмельницький і за цей час жодного разу не зверталася до лікарів, проте наразі маю таку потребу. Поясніть будь ласка, що мені, як внутрішньо переміщеній особі, необхідно зробити щоб стати на облік у місцевій лікарні. 
Ірина Завальська
Забезпечення основних життєвих потреб у тому числі медичного обслуговування для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й досі залишається актуальним для нашої держави.
У Конституції України встановлено, що держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. 
Нагадаю, кожний пацієнт, який досяг 14 років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування, відповідно до його рекомендацій.

Сторінки

Підписатися на RSS - Безоплатна правова допомога