Цивільний захист

Про проведення 04 грудня 2020 року засідання районної постійної комісії з питань ТЕБ та НС

На засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто питання «Щодо продовження дистанційного навчання учнів 1 – 11 класів КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» та учнів 1 – 11 класів Великолепетиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 у зв’язку з випадками коронавірусної інфекції та масовим спалахом грипу та ГРВІ серед здобувачів освіти та працівників закладу». Членами комісії одноголосно прийнято рішення про продовження дистанційного навчання учнів 1 – 11 класів КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» та учнів 1 – 11 класів Великолепетиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 з 07 по 11 грудня 2020 року.
Також розглянуто питання «Про виділення коштів з резервного фонду районного бюджету». З метою недопущення розповсюдження короновірусної хвороби COVID-19 на території району, вирішено виділити з резервного фонду районного бюджету кошти у сумі 80,0 тис. грн комунальному підприємству «Великолепетиська центральна районна лікарня» на придбання костюмів одноразових.

Про протипожежне водопостачання

Дуже часто можна почути міф про те, що пожежні приїхали без води. Але це зовсім не так. Варто розуміти, що пожежні автомобілі зажди виїжджають з повною цистерною води, але її запас обмежений та становить від 2,3 кубічних метрів і його вистачає до 10 хвилин активного гасіння пожежі. У випадку великих та розвинених пожеж, цього запасу замало. Тоді у нагоді стануть джерела протипожежного водопостачання, з яких можливо або поповнити запас вогнегасної речовини – води, або ж забезпечити її безперервну подачу до місця пожежі, встановивши пожежний автомобіль на таке вододжерело.
Пожежні гідранти, водойми, пристосовані водонапірні вежі, природні та штучні водойми з обладнаними пірсами для під’їзду пожежних автомобілів – все це відноситься до джерел протипожежного водопостачання, які просто необхідно постійно утримувати у працездатному стані та вчасно їх обслуговувати. Справність таких вододжерел дасть можливість у будь-який момент заправитись водою, а наявність відповідних покажчиків дозволить швидко відшукати їх у будь-яку пору року, як вдень, так і вночі, не втрачаючи дорогоцінний час.

Триває робота COVID-патрулів

Стан дотримання карантинних норм у районі регулярно перевіряють  представники правоохоронних органів спільно з Держпродспоживслужбою та органами місцевого самоврядування.
Зокрема, перевіряються наявність масок на обличчі, так, щоб вони прикривали рот і ніс, антисептиків, температурного скринінгу працівників.
За результатами перевірок складаються адміністративні протоколи про порушення правил карантину.
Закликаємо жителів Великолепетиського району із розумінням ставитись до карантину! Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких!

Місячник пожежної безпеки у житловому секторі Великолепетиського району

16 листопада 2020 року у Великолепетиському районі на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 03 листопада 2020 року № 831  «Про посилення в області пожежної та техногенної безпеки в осінньо-зимовий період 2020/21 року» розпочато місячник пожежної безпеки у житловому секторі.
У ході проведення місячника фахівці ДСНС спільно з  представниками райдержадміністрації, соціальних служб, поліції, селищних та сільських голів будуть активно проводити профілактичні заходи серед населення. Особлива увага приділяється громадянам так званої «групи ризику», багатодітним сім’ям  та одиноким громадянам похилого віку, також плануються виступи в дошкільних та шкільних навчальних закладах з питань дотримання протипожежної безпеки.

Великолепетиський район у «жовтій зоні» небезпеки

Шановні жителі району!!!
 
згідно рішення  позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року за № 39, із 00 год 00 хв 26 жовтня 2020 року Великолепетиський   район житиме за карантинними обмеженнями жовтої зони.
 
На території району з 00 годин 00 хвилин 26 жовтня 2020 року забороняється:
 • проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 30 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 30 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра).
 • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно;
 • проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів),
 • діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);
 • відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної
 • та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт
 • з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
 • робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
 • відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);
 • діяльність хостелів.

ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКИЙ РС, 3 ДПРЧ інформує про пожежну небезпеку пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні його у побуті

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушенні правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.
Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Великолепетиський районний сектор ГУ ДСНС України у Херсонській області нагадує правила безпечного відпочинку на воді

Потрапляючи на «дикий» пляж, найчастіше ми радіємо тому, що тут не так багатолюдно й спокійніше, ніж на спеціально обладнаних для плавання місцях. Але в цілях безпеки це якраз-таки величезний мінус.
По-перше, ця місцевість навряд чи вам знайома. Чи є недалеко від берега приховані течії, яке дно біля річки (пісок, мул, сміття, ями та інше), чи ростуть тут водорості та інші приховані чинники, які можуть бути небезпечні навіть для досвідченого плавця?
А, по-друге, роблячи ставку на місця, які не призначені для плавання, ви ризикуєте залишитися без екстреної допомоги в тому випадку, якщо вона вам знадобиться. 
Батьки, проводьте бесіди з дітьми, не відпускайте неповнолітніх дітей купатись самих або в компанії однолітків. Головне, самі будьте прикладом правильної поведінки на пляжі. Ваш обов'язок, як батьків, якщо взяли дітей на пляж, уважно стежити за ними, пам’ятайте, що дитина повинна бути постійно у полі зору!

Пам'ятка населенню щодо дій під час грози

Розряди атмосферної електрики можуть стати небезпечними для життя, якщо своєчасно не вжити заходів перестороги.
Удома
 • Вимкни з мережі всі електроприлади, а ще ліпше – відключи електроживлення в усьому будинку або квартирі.
 • Зачини кватирки, вікна, димарі, балконні двері та запни штори та опусти жалюзі.
 • Перевір, чи немає в приміщенні протягів – вони можуть затягнути кульову блискавку.
 • Відійди від вікон на безпечну відстань.

Не провокуйте пожежі в екосистемах району

З початку року в екосистемах області зафіксовано 318 пожеж на площі близько 113 га.
Основна причина таких пожеж – людський фактор:
 • необачно кинутий недопалок чи запалений сірник;
 • залишене без нагляду багаття;
 • зумисні підпали.

Функціональне навчання по цивільному захисту та спеціальне навчання з питань пожежної безпеки (пожтехмінімум) в режимі on-line

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області просить звернути увагу на виконання розпоряджень голови Херсонської обласної державної адміністрації від 23 грудня 2019 року № 893 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації», від 11 грудня 2019 року № 846 «Про план комплектування слухачами з функціонального навчання у сфері цивільного захисту на 2020 рік».

Сторінки

Підписатися на RSS - Цивільний захист