Цивільний захист

Заходи безпеки в місцях проведення заходів з нагоди Водохреща

19 січня 2020 року рятівниками третьої Державної пожежно-рятувальної частина Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Херсонській області буде забезпечено всі необхідні заходи щодо безпеки під час купання на Водохреща.
Для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно чітко дотримуватися правил поведінки перебування на воді в зимовий період. Щорічно рятувальники району забезпечують безпеку цих заходів.

Які проблеми можуть виникати через налипання сажі в димохідному каналі і як з цим боротися?

Внаслідок згоряння дров, всередині каміна, в димохід спрямовуються не лише гази, але й недогорілі частинки палива, а також різноманітні окиси і смоли. Більш легкі складові цього сміття відразу ж випаровуються разом з димовими газами. Решта – осідають усередині димоходу і утворюють щільний шар сажі і кіптяви. Величезна кількість цих відкладень утворюється на горизонтальних частинах димового каналу, виступах і нерівностях, а також в кутах. Чим довше експлуатується камін – тим більша кількість сажі утворюється. Згодом її скупчення можуть поступово скорочувати переріз димоходу і порушувати оптимальний процес горіння, а також зменшувати тягу в конструкції. Основні причини появи надлишку сажі всередині димових каналів:

Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять та під час гасіння пожежі

  • перед тим, як увійти в приміщення, що горить, накрийтеся мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;
  • відкривайте обережно двері в задимлене приміщення, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку свіжого повітря;
  • в сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;
  • для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

Пожежна небезпека коротких замикань, перенавантажень і перехідного опору

Більше половини усіх коротких замкнень, що спричиняють виникнення пожеж, стається у житлових будинках, а найвірогіднішим місцем їх виникнення є внутрішньобудинкова електропроводка чи електровводи до приміщення.
Коротке замкнення найчастіше стаються через пошкодження ізоляції токопровідних частин мереж, унаслідок механічного пошкодження, старіння, під дією вологи чи агресивного середовища, а також через неправильні дії людей.
Пожежна небезпека коротких замкнень електропроводів характеризується наступними можливими проявами електричного струму:
  • загорання ізоляції проводів, інших навколишніх горючих предметів чи речовин;
  • здатністю ізоляції проводів поширювати горіння при її загоранні від сторонніх джерел запалювання;
  • утворення при короткому замкненні розплавлених часток металу, здатних запалювати навколишні горючі матеріали (швидкість розлітання розплавлених часток металу може досягати (1м/с, а їх температура може досягати – 2050–2700°С).

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

З настанням холодів і опалювального сезону йде зростання кількості пожеж.
Основними причинами виникнення пожеж є:
- порушення правил улаштування та експлуатації електрообладнання (30%);
- порушення правил влаштування та експлуатації пічного опалення (30%);
- необережне поводження з вогнем (40%).
Як показує статистика більшість пожеж з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, і переважно в сільській місцевості. В основному горять будинки незаможної частини населення (пенсіонерів, інвалідів, хворих, немічних і безробітних людей). Адже вони не мають достатньо сил і засобів на виконання протипожежних заходів і живуть переважно в старих будинках, де пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, що не обслуговується належним чином і не ремонтується. Як наслідок – велика кількість пожеж і загиблих на них людей реєструється в зимові місяці року, тобто тоді, коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі. Можна сказати, що причиною виникнення пожеж в житловому секторі є самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, куріння в ліжку, залишення дітей без нагляду, використання для обігріву приміщень саморобних або низькоякісних електрообігрівачів, перевантаження електромережі часто призводять до пожеж в побуті.

Що таке протипожежне водопостачання?

Дуже часто можна почути міф про те, що пожежні приїхали без води. Але це не так. Варто розуміти, що пожежні автомобілі зажди виїжджають з повною цистерною води, але її запас обмежений та становить 2,5 кубічних метрів і його вистачає приблизно на 10 хвилин активного гасіння пожежі. У випадку великих та розвинених пожеж, цього запасу замало. І в цьому випадку в нагоді стануть джерела протипожежного водопостачання, з яких можливо або поповнити запас вогнегасної речовини – води, або ж забезпечити її безперервну подачу до місця пожежі. Пожежні гідранти, водойми, пристосовані водонапірні вежі, природні та штучні водойми з обладнаними пірсами для під’їзду пожежних автомобілів – все це відноситься до джерел протипожежного водопостачання, які просто необхідно постійно утримувати у працездатному стані та вчасно їх обслуговувати.

Погіршення погодних умов

У зв’язку з посиленням антициклону з північного заходу по Херсонській області та м. Херсону в період 21-22 листопада 2019 року очікується посилення
північно-східного вітру 15-20 м/с, місцями пориви до 25-29 м/с (ІІ рівень небезпечності − помаранчевий).
Такі погодні умови можуть призвести до порушень
електропостачання, роботи служб комунального господарства, будівельної галузі,
порушення руху автотранспорту на дорогах.

ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ: ПРОФІЛАКТИКА І ПЕРША ДОПОМОГА

з 2 тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважаються щонайбільше 500. Нагадуємо прості правила, які допоможуть уникнути отруєння грибами, а також розказуємо, що робити, якщо є підозра на таке отруєння.
 
ЯК УНИКНУТИ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ: ПРОФІЛАКТИКА
  1. Відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Замініть їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю.
  2. Не купуйте гриби на стихійних ринках.
  3. Уважно оглядайте гриби. Якщо у вас виникають найменші сумніви - відмовтеся від споживання грибів.

Інтерактивна карта захисних споруд

Надаємо інформацію щодо розміщення захисних споруд цивільного захисту (протирадіаційних укриттів) Великолепетиського району у вигляді інтерактивної карти
 

Попередження про перевірку системи оповіщення 12 листопада 2019 року

Районна державна адміністрація повідомляє, що
12 листопада 2019 року на території Великолепетиського району буде проводитися комплексна перевірка готовності територіальної системи централізованого оповіщення шляхом:
1. Включення електричної сирени з передачею сигналу «УВАГА ВСІМ» – 12 листопада о 13:37-13:40 год.
2. Передачі мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації – навчальної інформації з питань цивільного захисту:
– телевізійний канал «Скіфія» –12 листопада 2019 року о 13:40-13:45;
– радіо «Таврія» 100,6 FM – 11 листопада 2019 року о 12:40-12:45год.

Сторінки

Підписатися на RSS - Цивільний захист