Діяльність пенсійного фонду в районі

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області інформує! До уваги громадян – користувачів веб-порталу Пенсійного фонду України

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у зв’язку з численними питаннями, які виникають у ході користування порталом електронних послуг, повідомляє про деякі особливості відображення персональних даних.
 
Щодо відображення страхового стажу на персональній сторінці
користувача веб-порталу:
На веб-порталі Пенсійного фонду України страховий стаж за даними персоніфікованого обліку розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з прийняттям Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 №1058-IV.
Відповідно до статті 24 цього Закону стаж обчислюється за періоди:
  • до 01.01.2004 – на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом;

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» із 1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1564 гривень. У зв'язку з цим органи Пенсійного фонду перераховують мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму
Будуть перераховані мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Перераховується доплата за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

Легальні трудові відносини – гарантована соціальна захищеність!

На сьогодні більшість роботодавців дотримуються вимог трудового законодавства, але є й такі, що змушують робітників працювати на невелику заробітну плату, укладаючи з ними договори цивільно-правового характеру, а часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих витрат на сплату податків і зборів, недобросовісні роботодавці видають працівникам зарплату готівкою, з якої не здійснюються відрахування єдиного соціального внеску. Тобто мова йде про «тіньові» заробітки.
Погоджуючись на такі умови працівник фактично дає мовчазну згоду на обкрадання. У підсумку – втрачений стаж, а отже, не донарахована пенсія в майбутньому.

До уваги підприємців та найманих працівників! Страховий стаж можна купити

З січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого страховий стаж людині зараховується за умови сплати страхових внесків. Відтоді, право на пенсію та її розмір прямо залежить від сплачених сум страхових та єдиного внесків. Особливо актуальним є питання зарахування страхового стажу приватним підприємцям, які працювали на спрощеній системі оподаткування та до липня 2010 року не мали обов’язку сплачувати мінімальний страховий внесок. Як наслідок, більшості з них період підприємницької діяльності зараховано лише частково. У зв’язку з одночасною дією у 2004-2010 роках Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» сума коштів від сплаченого єдиного та фіксованого податків зараховувалася в рахунок сплати страхових внесків в розмірах, що не забезпечували мінімальний страховий внесок. Тобто, періоди підприємницької діяльності зараховувалися до страхового стажу пропорційно сплаченим внескам. Наприклад, підприємець працював на спрощеній системі оподаткування шість років та сплачував єдиний податок, а до страхового стажу зараховано тільки один рік.

Ще раз про легалізацію заробітної плати

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Законом України “Про державний бюджет України на 2019 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року – 4173,00 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок. А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ

З 1 січня 2019 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 26 років і надалі він поступово буде збільшуватися. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2020 році – це 27 років, у 2021 році – 28 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.
Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Інформація щодо проведеного перерахунку пенсій з 01.03.2019

На обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області станом на 01.03.2019 перебуває 287528 пенсіонерів, з них 11434 – пенсіонери силових структур.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області на виконання частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закону) та постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Про проведення індексації пенсій у 2019 році» з 01.03.2019 проведено перерахунок пенсій з урахуванням 50% показників зростання середньої заробітної плати та рівня інфляції.

ЩЕ РАЗ ПРО ПРАВО НА ОДНОРАЗОВУ ДОПЛАТУ ДО ПЕНСІЙ З 01 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 «Про проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі - постанова №124) з 01.03.2019 передбачено встановлення одноразової доплати до пенсії в сумі 2410,17 грн (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначений на 01.01.2019, збільшений на коефіцієнт 1,61) для осіб, яким пенсія призначена за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058), які мають страховий стаж, передбачений абзацом 1 частини 1 статті 28  Закону 1058 ( в залежності від дати виходу на пенсію (до 01.10.2011 або після цієї дати), розмір пенсії яких (з урахуванням  надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати до 100 грн, передбаченою постановою №124) станом на 01.03.2019 не пе

Фінансування пенсійних виплат розпочато

04.04.2019  в області розпочато фінансування пенсій та грошової допомоги на квітень поточного року, а також монетизованих субсидій за березень 2019 року.

 

Перевірка персоніфікованих даних працюючих – на контролі пенсійщиків Херсонщини

З січня 2019 року для призначення пенсії за віком громадянам необхідно мати не менше 26 років страхового стажу. В подальшому щороку страховий стаж для отримання права на пенсійні виплати буде збільшуватися. Контрольно-перевірочна робота, яку проводять спеціалісти головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, дає можливість своєчасно виявляти помилки у звітності роботодавців, які впливають на зарахування страхового стажу, розмір пенсії та інших соціальних виплат. З початку року проведено 450 перевірок щодо додержання страхувальниками вимог у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Загалом перевірено персоніфіковані відомості понад 3 тисяч робітників, що працюють на підприємствах та у підприємців. По всіх виявлених помилках роботодавцями подано виправлені звіти, чим забезпечено достовірне відображення даних по працівниках в реєстрі застрахованих осіб. Наразі будь – які соціальні виплати з боку держави здійснюються лише на підставі даних про офіційну заробітну плату. Тому, кожен громадянин може перевірити свої доходи, які декларує його роботодавець. Для цього потрібно звернутися до головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області та зареєструватися на веб-порталі електронних послуг або здійснити он-лайн реєстрацію за електронним цифровим підписом.

Сторінки

Підписатися на RSS - Діяльність пенсійного фонду в районі