Діяльність пенсійного фонду в районі

Необхідні умови для виходу на пенсію для майбутніх пенсіонерів та зміни в обліку страхового стажу

Відповідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  (далі – Закон 2148), який набрав чинності 11 жовтня 2017 року, підвищення пенсійного віку не відбувається, але запроваджується так званий гнучкий «коридор» пенсійного віку (60 – 63 – 65 років) для призначення пенсії за віком:
за наявності стажу на 01 січня 2018 року 25 років – призначати пенсію в 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у  2028 році;
            за наявності стажу на 01 січня 2018 року від 15 до 25 років – призначати пенсію у 63 роки. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на  12 місяців до досягнення діапазону від   25 до 35 років у 2028 році;

ЩОДО ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ У ГРИВНЯХ

Пенсію мені було призначено у 2008 році у розмірі 2954,32 грн. На той час курс гривні по відношенню до долара США становив 1 до 8. Тобто, у 2008 році розмір моєї пенсії складав 369,29 доларів США. Сьогодні, у зв’язку із збільшенням такого курсу, мій розмір пенсії становить 113,63 доларів США (у співвідношенні 1 до 26). Чому мені виплачують пенсію у гривнях, а не у будь-якій іншій валюті?
Відповідно до статті 99 Конституції України, грошовою одиницею України є гривня.
Указом Президента України від 25.08.1996 № 762 "Про грошову реформу в Україні" визначено, що виплата заробітної плати, стипендій, пенсій, допомог, інших грошових виплат населенню проводиться з 2 вересня 1996 року лише у гривнях.
У зв’язку із чим, виплата пенсії Вам здійснюється у національній валюті – гривні.

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПЕРІОД ОТРИМАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ

Чи ураховується до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю, що призначалась відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення», яку особа отримувала з лютого 2001 по березень 2004?
Статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
При цьому, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пенсіний фонд інформує!

З метою оперативного надання роз’яснень мешканцям області щодо проведених з 1 жовтня перерахунків пенсій відповідно до Закону України від  03.10.2017 № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” в головному та підвідомчих управліннях Пенсійного фонду України в області у святковий та вихідний дні 14 жовтня та 16 жовтня 2017 року з 9.00 год. до 17.00 год. будуть працювати телефони “гарячих” ліній:
Головне управління ПФУ в області -  (0552) 35-39-02
Каховське об’єднане управління Фонду - (05536) 2-13-86
Великолепетиський сектор обслуговування громадян - (05543) 2- 32 -61

ПРО ПЕРЕРАХУВАННЯ ПЕНСІЇ НА РАХУНОК ДОВІРЕНОЇ ОСОБИ

Я - пенсіонер. Мою пенсію отримує сестра по дорученню на поштовому відділенні. Чи можливо перераховувати мою пенсію на її рахунок в банківській установі?
Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Обрання способу доставки пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Перерахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.

ЩОДО ОБЧИСЛЕННЯ ЗАРОБІТКУ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ З УРАХУВАННЯМ РОБОТИ В РАЙОНАХ КРАЙНЬОЇ ПІВНОЧІ

Мені призначили пенсію у 2007 році. Роботу в районах Крайньої Півночі з 1974 по 1978 врахували у пільговому обчисленні. При цьому заробіток обчислено без урахування районного коефіцієнта і північної надбавки. Чи правильно це?
 
Згідно із ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), в редакції, чинній на час призначення Вам пенсії, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р.

До уваги пенсіонерів області!

03 жовтня Верховна Рада України підтримала урядову пенсійну  реформу і ухвалила в цілому законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо підвищення пенсій» № 6614. З прийняттям Закону про пенсійну реформу вводяться абсолютно справедливі розрахунки підвищення пенсій. Цей етап нових розрахунків буде проведено максимально швидко. Органами Пенсійного фонду України в області вже проведено підготовчу роботу для здійснення перерахунку. Опрацьоване та протестоване програмне забезпечення.

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПЕРІОДУ ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБОЮ ПОХИЛОГО ВІКУ

Я 1956 року народження. У 1973 році був прийнятий на роботу в колгосп, звільнився в травні 2000 року. В період з червня 1995 по квітень 2000 доглядав за 81-річною мамою, яка потребувала догляду. В трудовій книжці колгоспника зробили запис про зарахування до стажу  1995 - 2000 років. Чи зарахують до страхового стажу цей період при призначенні пенсії?

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, тобто Законом України “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон 1788).

ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ ЛІКВІДАТОРУ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Мій чоловік ліквідатор аварії на ЧАЕС 2 категорії. Зараз він очікує на призначення інвалідності. Чи матиме він після призначення інвалідності якісь зміни в пенсійному забезпеченні?
 
Особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та яких віднесено до 2 категорії, мають право на зменшення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", в залежності від року, в якому проводилися роботи в зоні відчуження, та періоду проживання в зоні безумовного (обов’язкового) відселення (стаття 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі – Закон)).

ЩОДО ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧОМУ ПЕНСІОНЕРУ

Я - пенсіонерка, продовжую працювати. У вересні 2017-го маю право подати заяву на перерахунок (пропрацювала два роки після попереднього перерахунку). Чула, що у жовтні будуть перераховувати пенсії усім. Як мені краще зробити: надати документи для перерахунку зараз чи чекати жовтня?
Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Сторінки

Підписатися на RSS - Діяльність пенсійного фонду в районі