Агросектор

Бджолярі Півдня України зберуться на семінарі в рамках форуму «Агропорт Південь Херсон»

18 липня 2019 року пройде в рамках роботи форуму «АГРОПОРТ ПІВДЕНЬ ХЕРСОН» семінар, присвячений бджільництву. Захід збере бджолярів Півдня України для обговорення актуальних питань. Організатор – Департамент агропромислового розвитку ХОДА.
Експерти ознайомлять учасників семінару із такими напрямками, як:
- вирішення галузевих проблем в форматі роботи профільних асоціацій;
- державні програми підтримки, якими можуть скористатись бджолярі;

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області

Стебловий кукурудзяний метелик
Скрізь триває літ, яйцекладка, розпочалося відродження та живлення гусениць стеблового кукурудзяного метелика. Гусениці метелика багатоїдні, пошкоджують понад 150 видів рослин, найбільшої шкоди завдають кукурудзі, просу, сорго, соняшнику, сої.
Особливість цього шкідника полягає в тому, що він має розтягнутий період льоту, а гусениці відразу після відродження ведуть прихований спосіб життя. У перші дні після відродження гусениці живуть на поверхні рослин, в цей період вони пошкоджують листки, роблячи в них дірки, виїдають чоловічі квітки у волотях. Потім через пазуху листка проникають у захищені частини рослин черешки, верхівки стебел, волоті. Для гусениць І-ІІІ віків характерна різко виражена міграційна здатність як в межах однієї рослини, так і з однієї рослини в іншу.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області

         Звичайний павутинний кліщ 

Проведено нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності

07 червня 2019 року головою районної державної адміністрації Анатолієм Віремейчиком проведено нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності за участю голови районної ради Тетяни Верховської, першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка, начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ірини Мамаєвої, начальника відділення поліції Великолепетиського ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області Андрія Чонки, начальника Великолепетиського управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Світлани Маленди. 

ДО ВІДОМА ФЕРМЕРІВ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

Херсонське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств приймає заяви з пакетами документів для надання фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерським господарствам за такими напрямками:
ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
(перші три роки після створення)

Увага! Бережіть бджіл від хімічного токсикозу!

Збереження корисної флори і фауни, недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин повинні бути однією з пріоритетних елементів безпечного поводження із засобами захисту рослин. У практиці зустрічаються випадки нехтування цими вимогами, що призводить до важких наслідків: забруднення навколишнього середовища та загибелі бджіл.
Кожне використання засобів захисту рослин повинно бути обґрунтованим та доцільним. Асортимент пестицидів, час застосування та кратність обробок має відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Працівники, які працюють з пестицидами та агрохімікатами, зобов’язані пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення на право роботи з даними речовинами.

Увага! Нерест 2019!

З метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27 березня 2019 року № 219 “Про заходи щодо заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області у весняно-літній період 2019 року”:
ЗАБОРОНЕНО:
будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період масового ходу і нересту в підконтрольних рибогосподарських водних об'єктах

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в
сільгосппідприємствах Херсонської області
Багатоїдні шкідники
Піщаний мідляк. Початок виходу жуків піщаного мідляка відмічений в ІІІ декаді березня. Чисельність його на люцерні, озимому ріпаку, інших місцях, де є зелена рослинність, складає від 1 до 3 екз /м2. Жуки багатоїдні і пошкоджують різні культури, однак найнебезпечніші для сходів просапних і розсади овочевих культур навесні. Найбільш суттєвої шкоди шкідник буде завдавати сходам, які будуть посіяні не протруєним інсектицидними протруйниками насінням.
Також значної шкоди посівам соняшника, кукурудзи, овочевих та інших культур можуть завдати дротяники, чисельність яких перевищує допустимий поріг шкодочинності. Тому сівбу цих культур слід проводити насінням, обробленим препаратами: Космос 250 ТН, Космос 500, ТН, Круїзер 350, Семафором або іншими препаратами, дозволеними до використання в Україні.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 3

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в
сільгосппідприємствах Херсонської області
станом на 26 березня 2019 року
 
Шкідники та хвороби озимої пшениці
Протягом ранньовесняного період загрозу посівам озимих зернових культур становитиме комплекс шкідливих організмів: хлібна жужелиця, злакові мухи, частково хлібні блішки, гусениці озимої совки, серед хвороб – борошниста роса, септоріоз та гельмінтоспоріозні плямистості.

Часткова компенсація вартості насіння с/г рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію

Через уповноважений банк компенсується вартість насіння у розмірі 80% (без ПДВ), але не більше 80 тис. грн. на одне ФГ, якщо виручка за минулий рік  до 20 млн.грн.
Контактна особа – Макарова Наталія Миколаївна, 0501055765
         ПАМ'ЯТКА
Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів (постанова 300 від 29.04.2015)

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор