Агросектор

У Великолепетиському районі проведено День поля

Літній аграрний сезон цього року знаменувався низкою потужних інноваційних заходів від світового лідера у сфері захисту рослин — концерну BASF. 07 серпня 2018 року на базі НФГ «Руслан» відбувся День поля на тему «Технологія захисту соняшнику Кліарфілдта, Кліарфіл плюс від компанії BASF. Протруйники та лінійка гібридів  соняшнику від компаній ЛІМАГРЕЙН УКРАЇНА». У Дні поля прийняли участь представники відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, селищної ради, керівники та головні агрономи сільськогосподарських підприємств району усіх форм власності.

До відома сільгосптоваровиробників району

З метою забезпечення агровиробників якісними мінеральними добривами та запобіганню їх дефіциту на ринку, ПАТ «Аграрний фонд» розпочинає продаж мінеральних добрив вітчизняного виробництва в 2018-2019 маркетинговому році.
Початок продажу – 01 серпня 2018 року.
Для зручності покупців представлена широка лінійка товарів – аміачна селітра (марки Б), карбамід (марки Б), вапняково-аміачна суміш (ВАС).
Завдяки розгалуженій мережі регіональних представництв ПАТ «Аграрний фонд» має широку мережу базисів відвантаження добрив, що зробить їх доставку швидкою та зручною.
Гнучка система знижок для постійних клієнтів, можливість відстрочки платежу за умови укладання форвардного контракту.

Інформація щодо канадських знижок для українських фермерів

Проект міжнародної технічної допомоги - Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який реалізується за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, впроваджує на півдні України програму Е-ваучер.
За програмою сільгоспвиробники можуть придбати високоякісну крапельну трубку та інші пристрої для системи поливу, насіння овочевих культур, органічні та мінеральні добрива, тепличну енергозберігаючу та мульчуючи плівку, упаковку та багато іншого. Крім того, в рамках програми Е-ваучер можна провести комплексний аналіз рослин і ґрунту в лабораторії зі знижкою 50 %, отримати послуги торгового місця на продовольчому ринку в Одесі та вдвічі дешевше оформити підписку на журнал «Агроіндустрія». Спеціальна пропозиція для бджолярів – вощина зі знижкою 30%.

Про боротьбу з карантинними організмами

Щороку влітку всі мешканці  нашої країни згадують про такий бур’ян як амброзія полинолиста.  Здається, що немає мешканця Херсонщини який би не чув про амброзію полинолисту.  Але слід ще раз нагадати про  зовнішній вигляд рослини, яка схожа  на полин звичайний. Рослина поширюється сім'янками, які можуть зберігати схожість до 40 років. Цвіте в серпні і в цей час виділяє багато пилку, плодоносить у вересні.  
Як знищити амброзію? В основному агротехнічними заходами. Виявивши вогнище амброзії, негайно видаляйте рослини з ділянки і спалюйте їх. Обкошувати бур'яни протягом усього вегетаційного періоду: не дозволяйте їм цвісти і плодоносити. При прополюванні намагайтеся не різати, а вичісувати кореневища багаторічної амброзії. Засійте ділянку озимими культурами або багаторічними злаковими  (кострець, житняк, костриця, лисохвіст) в суміші з бобовими (еспарцет, люцерна) травами. За два-три роки однорічні види амброзії будуть витіснені.

Відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери у Державних програмах підтримки аграріїв та партнерських банківських програмах для фінансування клієнтів агропромислового комплексу

18 липня 2018 року в залі засідань Великолепетиської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери у Державних програмах підтримки аграріїв та партнерських банківських програмах для  фінансування клієнтів агропромислового комплексу за участю спеціалістів відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації.
На нараді обговорено основні напрямки та умови участі у державних програмах підтримки сільгосптоваровиробників у 2018 році. Представники банків ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (АТ «Укрексімбанк») в м. Херсоні, ПАТ «Державний ощадний банк України»,  ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Кредобанк» та ПАТ «Креді Агріколь Банк» окремо приділили увагу з питань: фінансових інструментів для розвитку малого та середнього бізнесу, можливості додаткових джерел фінансування діяльності аграріїв, фінансових продуктів для малого та середнього бізнесу, кредитних пропозицій для сільськогосподарських підприємств та фінансових продуктів для агробізнесу.

Прогноз фітосанітарного стану сільськогосподарських культур у господарствах Херсонської області в липні 2018 року

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в липні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів.
       За даними Херсонського обласного центру з гідрометеорології  внаслідок підвищеного теплозабезпечення зерно озимої пшениці досягло повної стиглості на два-три тижні раніше середніх багаторічних строків, у ярого ячменю, незважаючи на проведення сівби із значним запізненням, воскова стиглість відмічалась на тиждень раніше звичайного. Погодні умови сприяли початку жнив.
Але для подальшого розвитку пізніх культур умови залишаються вкрай несприятливими. Ґрунтова посуха, яка розпочалась ще у кінці квітня, поглиблюється. Проходження локальних зливових дощів на фоні підвищеного температурного режиму не поліпшувало рівень вологозапасів. Протягом періоду спостерігались суховійні явища різної інтенсивності.

Проведено моніторинг збирання посівів зернових культур

25 червня 2018 року відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації проведено моніторинг збирання посівів зернових культур на території Миколаївської та Катеринівської сільських рад.
На території сільських рад господарствами збирання зернових культур проводиться механізованими загонами, що дає можливість надавати технічну допомогу в полі, організувати необхідні умови для механізаторів. Значна кількість зерна може втрачатися при перевезенні, тому звертається увага на герметизацію машин.  Дотримуються вимоги безпеки під час проведення зернозбиральних робіт. Керівниками підприємств забезпечено належні умови праці з метою зменшення ризику травматизму на роботах при збиранні врожаю. Також господарствами враховано розроблені і доведені відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації до керівників сільгосппідприємств заходи з охорони праці та пожежної безпеки на період збирання. У господарствах призначені відповідальні за дотримання правил з охорони праці та пожежної безпеки, проведені обов’язкові інструктажі з охорони праці, розроблені і затверджені маршрути безпечного руху тракторів, автомобілів та комбайнів на території сільрад, на якій розташовані сільгосппідприємства. 

Відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери

15 червня 2018 року в залі засідань районного центру зайнятості відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери у Державних програмах підтримки аграріїв та партнерських банківських програмах для  фінансування клієнтів агропромислового комплексу.
У нараді прийняли участь начальник та спеціалісти відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, керуючі відділенням ПАТ КБ «ПриватБанк» та ПАТ «Креді Агріколь Банк», представники сільських рад.

Семінар – нарада

08 червня 2018 року в залі засідань Великолепетиської районної ради відбувся кущовий семінар (Великолепетиський, Горностаївський, Верхньорогачицький райони) з питань надання в поточному році фінансової підтримки сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності, фізичним особам за участю заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації
А. М. Неделька, керівника Херсонської філії Державного підприємства "Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин" В. Д. Назаренко.

Сигналізаційне повідомлення про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 01 червня 2018 року

Погодні умови сприяють можливому збільшенню осередків підвищеної чисельності багатоїдних шкідників сільськогосподарських культур, таких як  саранові, лучний метелик та совки.
Спеціалістам господарств необхідно організувати постійний нагляд  за поведінкою шкідників місцевих популяцій та при необхідності провести локалізацію вогнищ з надпороговою їх чисельністю. Обстеження слід проводити, у першу чергу, на занедбаних сільськогосподарських угіддях, пасовищах, неугіддях, луках, узбіччях доріг, забур’янених посівах.

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор