Агросектор

Проведено нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності

07 червня 2019 року головою районної державної адміністрації Анатолієм Віремейчиком проведено нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району всіх форм власності за участю голови районної ради Тетяни Верховської, першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка, начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ірини Мамаєвої, начальника відділення поліції Великолепетиського ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області Андрія Чонки, начальника Великолепетиського управління ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Світлани Маленди. 

ДО ВІДОМА ФЕРМЕРІВ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ!

Херсонське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств приймає заяви з пакетами документів для надання фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерським господарствам за такими напрямками:
ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
(перші три роки після створення)

Увага! Бережіть бджіл від хімічного токсикозу!

Збереження корисної флори і фауни, недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин повинні бути однією з пріоритетних елементів безпечного поводження із засобами захисту рослин. У практиці зустрічаються випадки нехтування цими вимогами, що призводить до важких наслідків: забруднення навколишнього середовища та загибелі бджіл.
Кожне використання засобів захисту рослин повинно бути обґрунтованим та доцільним. Асортимент пестицидів, час застосування та кратність обробок має відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Працівники, які працюють з пестицидами та агрохімікатами, зобов’язані пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення на право роботи з даними речовинами.

Увага! Нерест 2019!

З метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27 березня 2019 року № 219 “Про заходи щодо заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах в зоні контролю управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області у весняно-літній період 2019 року”:
ЗАБОРОНЕНО:
будь-яке рибальство та пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, на період масового ходу і нересту в підконтрольних рибогосподарських водних об'єктах

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в
сільгосппідприємствах Херсонської області
Багатоїдні шкідники
Піщаний мідляк. Початок виходу жуків піщаного мідляка відмічений в ІІІ декаді березня. Чисельність його на люцерні, озимому ріпаку, інших місцях, де є зелена рослинність, складає від 1 до 3 екз /м2. Жуки багатоїдні і пошкоджують різні культури, однак найнебезпечніші для сходів просапних і розсади овочевих культур навесні. Найбільш суттєвої шкоди шкідник буде завдавати сходам, які будуть посіяні не протруєним інсектицидними протруйниками насінням.
Також значної шкоди посівам соняшника, кукурудзи, овочевих та інших культур можуть завдати дротяники, чисельність яких перевищує допустимий поріг шкодочинності. Тому сівбу цих культур слід проводити насінням, обробленим препаратами: Космос 250 ТН, Космос 500, ТН, Круїзер 350, Семафором або іншими препаратами, дозволеними до використання в Україні.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 3

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в
сільгосппідприємствах Херсонської області
станом на 26 березня 2019 року
 
Шкідники та хвороби озимої пшениці
Протягом ранньовесняного період загрозу посівам озимих зернових культур становитиме комплекс шкідливих організмів: хлібна жужелиця, злакові мухи, частково хлібні блішки, гусениці озимої совки, серед хвороб – борошниста роса, септоріоз та гельмінтоспоріозні плямистості.

Часткова компенсація вартості насіння с/г рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію

Через уповноважений банк компенсується вартість насіння у розмірі 80% (без ПДВ), але не більше 80 тис. грн. на одне ФГ, якщо виручка за минулий рік  до 20 млн.грн.
Контактна особа – Макарова Наталія Миколаївна, 0501055765
         ПАМ'ЯТКА
Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів (постанова 300 від 29.04.2015)

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №2

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в
сільгосппідприємствах Херсонської області
станом на 19 березня 2019 року
Шкідники та хвороби озимого ріпаку
Під час проведення фітосанітарного моніторингу посівів озимого ріпаку в Великоолександрівському та Білозерському районах спостерігається активне розселення жуків великого ріпакового стеблового та капустяного стеблового прихованохоботників.
Зимують жуки в ґрунті. З місць зимівлі виходять при температурі повітря понад 60С. Масовий виліт розпочинається при температурі повітря близько 120С. Заселення починається з країв і поступово поширюється на всю площу. Відкладання яєць у стебла розпочинається через 10-20 днів після заселення. Фаза яйця триває близько 1 тижня. Личинка розвивається всередині стебла 30-40 днів, потім заляльковується у ґрунті.

До уваги сільськогосподарських підприємств !

У зв’язку з наближенням сезону обробки полів та садів хімічними засобами захисту рослин, Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужбиу Херсонській області нагадує сільськогосподарським виробникам основні правилазастосування пестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві, яких необхідно дотримуватись:
- роботи з пестицидами проводити в ранніранкові (до 10) і вечірні години при мінімальнихвисхіднихповітряних потоках (3- 4 м/с);
- завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення хімічної обробки, сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів;

СТАН ПОСІВІВ ОЗИМИХ КУЛЬТУР В ГОСПОДАРСТВАХ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА НИМИ В УМОВАХ 2019 РОКУ

Науково-практичні рекомендації
Вожегова Р.А., директор ІЗЗ НААН, доктор с.-г наук, професор, член-кореспондент НААН
Заєць С.О., завідувач відділу агротехнологій ІЗЗ НААН, канд. с.-г. наук
Коваленко А.М., провідний науковий співробітник ІЗЗ НААН, канд. с.-г. наук
Паливода О.М., начальник Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор