Агросектор

Прогноз фітосанітарного стану сільськогосподарських культур у господарствах Херсонської області в липні 2018 року

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур в липні визначатимуть насамперед погодні умови та вчасність проведення захисних заходів.
       За даними Херсонського обласного центру з гідрометеорології  внаслідок підвищеного теплозабезпечення зерно озимої пшениці досягло повної стиглості на два-три тижні раніше середніх багаторічних строків, у ярого ячменю, незважаючи на проведення сівби із значним запізненням, воскова стиглість відмічалась на тиждень раніше звичайного. Погодні умови сприяли початку жнив.
Але для подальшого розвитку пізніх культур умови залишаються вкрай несприятливими. Ґрунтова посуха, яка розпочалась ще у кінці квітня, поглиблюється. Проходження локальних зливових дощів на фоні підвищеного температурного режиму не поліпшувало рівень вологозапасів. Протягом періоду спостерігались суховійні явища різної інтенсивності.

Проведено моніторинг збирання посівів зернових культур

25 червня 2018 року відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації проведено моніторинг збирання посівів зернових культур на території Миколаївської та Катеринівської сільських рад.
На території сільських рад господарствами збирання зернових культур проводиться механізованими загонами, що дає можливість надавати технічну допомогу в полі, організувати необхідні умови для механізаторів. Значна кількість зерна може втрачатися при перевезенні, тому звертається увага на герметизацію машин.  Дотримуються вимоги безпеки під час проведення зернозбиральних робіт. Керівниками підприємств забезпечено належні умови праці з метою зменшення ризику травматизму на роботах при збиранні врожаю. Також господарствами враховано розроблені і доведені відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації до керівників сільгосппідприємств заходи з охорони праці та пожежної безпеки на період збирання. У господарствах призначені відповідальні за дотримання правил з охорони праці та пожежної безпеки, проведені обов’язкові інструктажі з охорони праці, розроблені і затверджені маршрути безпечного руху тракторів, автомобілів та комбайнів на території сільрад, на якій розташовані сільгосппідприємства. 

Відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери

15 червня 2018 року в залі засідань районного центру зайнятості відбувся вебінар стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери у Державних програмах підтримки аграріїв та партнерських банківських програмах для  фінансування клієнтів агропромислового комплексу.
У нараді прийняли участь начальник та спеціалісти відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, керуючі відділенням ПАТ КБ «ПриватБанк» та ПАТ «Креді Агріколь Банк», представники сільських рад.

Семінар – нарада

08 червня 2018 року в залі засідань Великолепетиської районної ради відбувся кущовий семінар (Великолепетиський, Горностаївський, Верхньорогачицький райони) з питань надання в поточному році фінансової підтримки сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності, фізичним особам за участю заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації
А. М. Неделька, керівника Херсонської філії Державного підприємства "Агенство з ідентифікації і реєстрації тварин" В. Д. Назаренко.

Сигналізаційне повідомлення про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 01 червня 2018 року

Погодні умови сприяють можливому збільшенню осередків підвищеної чисельності багатоїдних шкідників сільськогосподарських культур, таких як  саранові, лучний метелик та совки.
Спеціалістам господарств необхідно організувати постійний нагляд  за поведінкою шкідників місцевих популяцій та при необхідності провести локалізацію вогнищ з надпороговою їх чисельністю. Обстеження слід проводити, у першу чергу, на занедбаних сільськогосподарських угіддях, пасовищах, неугіддях, луках, узбіччях доріг, забур’янених посівах.

Інформаційне повідомлення про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 31 травня 2018 року

Стрімке і різке надходження активного тепла на початку квітня зумовило раннє пробудження клопів у місцях зимівлі, але через перепади температурного режиму у травні (різке зниження температури у вечірні й нічні години) заселення посівів озимини клопами шкідливими черепашками було розтягнутим у часі і відбувалось із середини квітня до ІІ декади травня, як і у минулий рік. Відповідно, строки відкладання клопами яєць і відродження личинок також розтягнуті. Тому наразі у посівах одночасно зустрічаються дорослі клопи, яйця та личинки різних віків.
З 17 травня розпочалося масове відродження та вихід личинок на колос. При пошкодженні ними зерна в колосі погіршується якість клейковини, посівні та фуражні властивості зерна пшениці та ячменю.

Шкідники та хвороби винограду

Гронова листовійка
         У виноградних насадженнях в кінці другої декади квітня відмічений літ та початок яйцекладки метеликів гронової листовійки І покоління. Нагадуємо, що найбільш шкодочинними і не­без­печ­ни­ми є гу­се­ниці пер­шо­го по­ко­ління, які відро­д­жу­ють­ся пер­ши­ми. Оскільки в цей час ма­са суцвіть куль­ту­ри не­знач­на, во­ни мо­жуть зни­щи­ти 25–35% ви­но­град­них квіток на за­се­ле­них суцвіттях. Одна гусениця до кінця цвітіння може знищити до 80 бутонів і квіток.
       ЕПШ для даного шкідника становить на столових  сортах винограду – 3-5 гусениць/100 грон, на технічних сортах винограду – 8-10 гусениць/100 грон.

ПРОГНОЗ ПОЯВИ ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ У САДАХ ТА ВИНОГРАДНИКАХ ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ ТА ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДЛИВИХ ОРГАНІЗМІВ У 2018 РОЦІ

Захист плодових насаджень після цвітіння
          Захисту саду в період після цвітіння необхідно приділити особливу увагу, оскільки від цього залежить майбутній урожай. Серед основних шкідників і хвороб, які можуть завдати значних збитків садівникам, найпоширенішими є: оленка волохата, плодожерки, пильщики, попелиці, кліщі, вишнева муха, сливова товстоніжка, парша, борошниста роса, плямистості листя, плодова гниль та ін.
        У плодових насадженнях також розвиваються та завдають шкоди листям, квіткам і зав’язі на плодовим деревам садові довгоносики: сірий бруньковий та  яблуневий квіткоїд.
Очікується дохарчовування гусениць білана жилкуватого перед залялькуванням, харчування гусениці золотогуза, розанової листокрутки, яблуневої молі. Скрізь у незахищених садах і лісопаркових насадженнях гусениці кільчастого і непарного шовкопрядів об’їдатимуть листки, квітки та зав’язі.  Зупинимось більш детально на основних шкідливих організмах.

ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (як отримати компенсацію по насінню)

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” (далі — бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
3. Фінансова підтримка НАДАЄТЬСЯ:
фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше ніж 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 000 000 гривень;
4. Фінансова підтримка НЕ НАДАЄТЬСЯ одержувачам:
стосовно яких порушено справу про банкрутство;

Ефективне використання землі – запорука розвитку району

17 квітня 2018 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Анатолія Віремейчика проведено засідання районної робочої групи з опрацювання та комплексного вирішення питань реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка, начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич, керівників відділу у  Великолепетиському районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, Великолепетиського відділення поліції Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області, структурних підрозділів районної державної адміністрації, державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Великолепетиському районі, спеціалістів з питань землекористування Малолепетиської та Рубан

Сторінки

Підписатися на RSS - Агросектор