Діяльність центру

Не стань жертвою торгівлі людьми!

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми.
Торгівля людьми – означає здійснювання з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від торгівлі людьми, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей. За даними Міжнародної організації праці, в теперішній час в примусовій праці зайнято близько 12,3 млн. осіб, в т.ч. 2,4 млн. – в результаті торгівлі людьми. Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню проінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

Відбулося засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

08 червня 2017 року за участю голови районної державної адміністрації Світлани Кумановської відбулося засідання районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. На засіданні були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації, голова ради Олександр Трохименко, члени районної ради.
Лікар-інфекціоніст КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Олена Руденко інформувала про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Вона наголосила, що епідемічна ситуація в районі, як і по Україні в цілому, характеризується високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. Станом на 01 квітня 2017 року у районі на обліку перебуває 112 ВІЛ-інфікованих, з яких 110 осіб пройшли клінічні обстеження.

Лекторій для жінок на тему «Насилля в сім’ї. Чи варто мовчати?»

Проблема насильства в сім'ї, є досить актуальною для сучасного суспільства.
З метою профілактики вчинення насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, 03 травня 2017 року провідним фахівцем із соціальної роботи Великолепетиського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для жінок, які перебувають на обліку Великолепетиського районного центру зайнятості, проведено лекторій на тему «Насилля в сім’ї. Чи варто мовчати?».
Учасників заходу було ознайомлено з видами, формами, проявами насилля та з різними аспектами захисту. Особлива увага була зосереджена на обговоренні причин насильства в сім’ях, юридичних складових вирішення таких складних проблем. 
Під час зустрічі жінки мали змогу висловити своє бачення подолання або мінімізації даних проблем.

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Кожна дитина має право зростати в родині. Якщо біологічні батьки не в змозі забезпечити необхідний рівень утримання і виховання, держава забезпечує альтернативу, переважно  у сприятливому сімейному середовищі.
В рамках національної стратегії профілактики соціального сирітства на період 2020 року Великолепетиський район приймає участь у державному експерименті із запровадження послуги патронату над дитиною. У 2016 році розпочато набір кандидатів у патронатні вихователі, готових прийти на допомогу дітям, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.
Метою сімейного патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах,  виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють), опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня щорічно на  території району проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Великолепетиський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучився до проведення акції, адже на обліку центру перебувають сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку із ризиком вчинення насильства в сім’ї. Особлива увага під час її проведення приділялася питанню домашнього насилля.

Дім, в якому добре всім!

15 травня — весь світ святкує міжнародний день сім'ї.  Сімя -  це можливість для кожного стати єдиним цілим для досягнень конкретних цілей і завдань. Адже у  кожної родини  є спільні цілі - отримання хорошої освіти, підготовка до самостійного життя, покращення власного добробуту, взаємодопомога один одному!  І для того, щоб більш ефективно домагатися цих цілей, всі  потребують підтримки, яку в першу чергу, можна отримати саме у своїй родині! Адже тільки згуртований колектив домагається досягти багатьох вершин і перемог.
Вже стало доброю традицією проведення в районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в травні родинного свята, учасниками якого є прийомні сім'ї та багатодітні родини. 16 травня 2014 року не стало виключенням. На Набережній смт Велика Лепетиха  зустрілися прийомні батьки, прийомні  діти та  діти з багатодітних родин і саме тут учасники свята “Дім, в якому добре всім!” навчилися  згуртуванню за межами  родини та здобули навички ефективної командної взаємодії.

АКЦІЯ «КРАПЛЯ ПО КРАПЛІ»

Кожній дитині потрібна родина…
Це дуже проста правда. І ми усі глибоко в серці знаємо її. І знаємо, що тільки в сім’ї, у якій тебе люблять, розуміють, турбуються про твої потреби, дитина має шанс на повноцінний розвиток, на щасливе майбутнє…
Нашим спільним завданням є потурбуватися про цих дітей,  в яких немає родини, сприяти тому, щоб вони знайшли родину і могли мати інше – щасливе – теперішнє і майбутнє…  І це велика робота, щоб врешті кожна дитина-сирота, у тому числі і діти-сироти з особливими потребами, могли знайти родину. І до цієї роботи кожен з нас може додати свою маленьку краплинку. Ці краплинки можуть бути дуже різні – але лише так, крапля по краплі ми можемо досягти змін…

У районі розпочато місячник боротьби з туберкульозом

Згідно відповідного плану, затвердженого першим заступником районної державної адміністрації у районі розпочато місячник боротьби з туберкульозом “Обстеження та лікування від туберкульозу в Україні — доступність та рівні можливості для всіх!”
Мета місячника: сприяти зміні поведінки та вплинути на знання, сприйняття та досвід, особливо у груп населення, що мають уразливість до туберкульозу, поєднати зусилля усіх зацікавлених сторін для підсилення участі громад щодо забезпечення проведення заходів по боротьбі з туберкульозом.

У районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшла атестація фахівців із соціальної роботи

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 01 жовтня 2012 року № 612 „Про затвердження Порядку атестації соціальних працівників, інших фахівців, що надають соціальні та реабілітаційні послуги”, з метою підвищення рівня професійної діяльності фахівців із соціальної роботи, шляхом оцінки результатів їх роботи, ділових та професійних якостей, виявлених при виконанні їх службових обов’язків, визначених професійно-кваліфікаційною характеристикою посад і відображених у посадовій інструкції, 28 лютого 2014 року у районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді пройшла атестація фахівців із соціальної роботи.

Сторінки

Підписатися на RSS - Діяльність центру