Батькам

Надання допомоги дітям у визначенні форми навчання

З метою раннього виявлення дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, надання допомоги у визначенні форми навчання, здійснення просвітницької роботи серед педагогів та батьків та відповідно до річного плану роботи комунальної установи «Великолепетиський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» 20 вересня 2016 року на базі Великолепетиської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 (директор Кубатко Т. В.) відбулося засідання психолого-медико-педагогічної консультації за участю спеціалістів обласної ПМПК.
Районним методичним кабінетом створено банк даних дітей з особливими освітніми потребами, 19 з яких пройшли діагностичне обстеження, з них 3 дошкільники.

Інформація батькам, діти яких не забезпечені 100% відсотково підручниками (для учнів з 1 по 11 класів)

Ознайомитися та завантажити безкоштовно електронні версії шкільних підручників можливо в багатьох місцях Інтернету за посиланням: http://pidruchniki.net/, http://www.geneza.ua/,http://mta.ua/stat/pidruchniki_dlya_shkoli?utm_source=FB&utm_medium=post..., але будьте уважні, так як здебільшого посилання будуть непрямими, заплутаними або навіть шкідливими. Більшість файлів доступні для завантаження в форматах DjVu и PDF, одна з самих зручних програм для перегляду підручників на пристроях з операційною системою Android.

 

Поради батькам п’ятикласників

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
 
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
 
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
 
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
 
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
 
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про

Пам'ятка для батьків першокласників

  1. На прикладах, взятих з життя, демонструйте дітям зразки чесного вико­нання обов'язку перед суспільством і сім'єю.
  2. Відвідуйте збори і заняття для батьків. Ми постараємося, щоб вони стали для вас доброю школою організації сімейного виховання.
  3. Виділіть школяреві постійне робоче місце.
  4. Привчайте учня до охайності, дбайливого ставлення до шкільного майна і навчальних посібників.
  5. Щоденно цікавтесь успіхами дитини в школі (питайте: "Що цікавого було сьогодні в школі? Про що ти дізнався, чого навчився? Чи похвалила тебе вчителька? За що?). Радійте успіхам малюка, допомагайте йому, але пам'я­тайте, що допомога і контроль не повинні бути муштрою, моралізуванням. Головне — підтримуйте інтерес до навчання.
  6. Сприяйте тому, щоб дитина брала участь у заходах, що проводяться в кла­сі або школі.
  7. Намагайтесь вислухати дитину до кінця. Поділитися своїми враженнями — природна потреба малюка.
  8. Організовуйте дозвілля дитини; привчайте слухати музику, читати худож­ню літературу; підтримуйте інтерес до техніки, образотворчого мистецтва і фізкультури.
  9. Систематично привчайте малюка до праці.
  10. Пам'ятайте, що тільки разом зі школою можна досягти бажаних результа­тів у вихованні і навчанні дітей. Учитель — ваш перший помічник, порад­ник і друг. Радьтесь з ним, підтримуйте його авторитет. Зауваження щодо роботи учителя висловлюйте в школі, на зборах. Не робіть цього в присут­ності дітей.

Увага! Шкільна фрома! Єдині вимоги до зовнішнього вигляду учня

Відділ освіти районної державної адміністрації, адміністрація навчальних закладів району звертається до батьків з проханням постійно контролювати виконання учнями вимог щодо зовнішнього вигляду. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того, дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують відповідні видатки батьків. Згідно з Указом Президента України від 02 червня 1996 року № 417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня1996 року № 1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти» учень повинен з’являтися до школи у формі, яка є обов’язковою.
Вимоги до форми
Для юнаків - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору, сорочка або гольф однотонні, дозволяється безрукавка або светр під піджак темного кольору, темні туфлі.
Для дівчат - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна, спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (до або нижче колін) або брюки класичного стилю, однотонна класична блуза, темні туфлі або босоніжки із закритим носком.
Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання ділового стилю одягу
В школі забороняються носити:
- джинсовий одяг;
- декольтовані, надто яскраві, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо),
- надто яскраві сорочки, короткі спідниці;
- вкорочені, стягуючі брюки, бриджі тощо;
- спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань)
- одяг для літнього відпочинку;
- неформальну символіку і атрибутику.
Вимоги до зовнішнього вигляду:
- одяг і взуття мають бути чистими і охайними;
- охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору;
- косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 10-11 класів. 4.4 Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки одна прикраса (сережки).
Закликаємо учнів та бітьків до співпраці!

Змінено графік проведення державної підсумкової атестації з української мови у 9-х класах

Міністерство освіти і науки. Молоді та спорту України повідомило про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.

Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61, яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/2012 навчальному році.
Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.
Дати проведення підсумкової атестації учнів початкової та старшої школи не змінено.
Нагадаємо, у цьому навчальному році навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, а в 11 класах – 3 травня 2012 року.
Зазначимо, що у 4-х, 9-х та 11-х класах атестація буде проведена за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти, крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників визначений відповідним листом освітнього відомства.
Електронні версії всіх збірників завдань державної підсумкової атестації 2012 року мають бути оприлюднені не пізніше 1 квітня.

Підписатися на RSS - Батькам