Житлово-комунальне господарство

Основні причини виникнення пожеж при настанні опалювального сезону

Однією з основних причин виникнення пожеж при настанні опалювального сезону є порушення правил експлуатації обігрівальних приладів. У пошуках тепла люди нерідко забувають про рекомендації рятувальників і недбало ставляться до власної безпеки. Це може завершитися знищенням домашнього майна під час пожежі або ж травмуванням чи навіть загибеллю людей. Аби не сталося трагедії, громадянам варто дотримуватися низки нескладних правил пожежної безпеки:
Якщо вдома Ви користуєтеся пічним опаленням, не забувайте раз на три місяці прочищати димоходи й печі від сажі. Також подбайте про правильне влаштування грубки – вона повинна знаходитися за метр від меблів і мати протипожежні розділки від горючих конструкцій, перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5х0,7 м, а всі димові труби необхідно заштукатурити й побілити.

Енергоефективні поради для приватних будинків

Кожен з нас шукає спосіб заощадити і при цьому уберегти тепло в своєму будинку. Найбільша проблема зберегти тепло в період опалювального сезону. Адже велика частина наших будинків далекі від енергоефективних. Багато тепла практично безперешкодно виходить назовні і ми гріємо вулицю.
Як зменшити втрати тепла в будинку?
Значна частина тепла втрачається через:
  • неякісні і старі дерев’яні вікна та двері;
  • не утеплені тонкі стіни;
  • допоміжні не утеплені і неопалювані приміщення (підвали, сходові клітини та т. д.);
  • вентиляційні отвори і димоходи.
У результаті виходить, що більша частина теплової енергії опалювальної системи витрачається на те, щоб перекрити втрату тепла з приміщення.
Отже, для підвищення енергоефективності та зменшення витрат тепла в будинку або квартирі необхідно провести утеплення декількома методами:
Закрити щілини у віконних і дверних прорізах, або замінити на нові більш енергозберігаючі.
  • Утеплити зовнішню стіну (пінопластові плити, дерев’яні панелі, мінвата, гіпсокартон, теплозберегающюча штукатурка і т. д.).
  • Ізолювати стіну за радіатором відображаючим екраном (наприклад, фольгою. Тепло буде відображатися в сторону кімнати.)
  • Дах і підвальне приміщення необхідно утеплити базальтової ватою з пароізоляцією (100 мм).
  • Модернізувати вентиляцію.

Переваги створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

Сьогодні чимало говорять про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, адже за цими утвореннями – майбутнє багатоквартирного сектора ЖКГ. Процес створення ОСББ в Україні за останній рік активізувався. Та все ж жителі багатоквартирних будинків не квапляться перетворюватися з власників своєї окремо взятої та відгородженої від решти світу квартири у співвласників цілого будинку, з усіма його схильними до пошкоджень комунікаціями, дахами і безкінечними проблемами прибирання та благоустрою.

Розпочати приватне будівництво тепер можливо без втручання посадових осіб

В Україні запрацювала перша автоматизована електронна адміністративна послуга –реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будівельногопаспорта. Зокрема, це стосується будівництва приватних, садових та дачних будинківзаввишки не більше двох поверхів та площею до 300 м², а також господарських будівельта споруд, гаражів.
Новий сервіс дозволяє українцям, не виходячи з дому, за декілька хвилин оформитиправо на власне будівництво. І що важливо – взагалі без участі посадових осіб. Адженова е-послуга надається повністю в автоматичному режимі: користувачі заповнюютьелектронну форму, програма миттєво обробляє внесені дані та надсилає відповідь прореєстрацію повідомлення.

Про проведення засідання районної комісії по впровадженню державних санітарних правил і норм «Питна вода Херсонщини» на 2006–2020 роки

На засіданні районної комісії по впровадженню державних санітарних правил і норм «Питна вода Херсонщини» на 2006–2020 роки розглянуто питання «Про вирішення проблемних питань щодо організації питного водопостачання, забезпечення суб’єктів господарювання необхідними реагентами для знезараження води, посилення санітарного контролю за забезпеченням споживачів питною водою гарантованої якості».

Відбулось засідання тимчасової робочої групи щодо узгодження оперативних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісомасивними і степовими пожежами на території району

18 червня 2018 року відбулось засідання тимчасової робочої групи щодо узгодження оперативних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісомасивними і степовими пожежами на території району у пожежонебезпечний період з 01 червня по 01 жовтня 2018 року, на якому обговорено питання забезпечення виконання заходів щодо протидії виникнення лісових та степових пожеж за участю працівників
ДП «Каховське лісове господарство» Великолепетиського лісництва, Великолепетиського районного сектору ГУ ДСНС 3 ДПРЧ України у Херсонській області, Великолепетиської районної організації українського товариства мисливців, начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації та рибалок та спеціалістів відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.

Відбулось засідання районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

07 червня 2018 року відбулось засідання районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання щодо приведення пожежних гідрантів та пірсу до належного робочого стану для зручного під’їзду пожежного автомобіля до водосховища смт Велика Лепетиха за участю заступника голови районної державної адміністрації Бойка І. Г., начальника відділу МАБЖКГНС РДА Михайлюк Н. В., головного спеціаліста з надзвичайних ситуацій відділу МАБЖКГНС РДА Савченка А. Ю., т.в.о. начальника Великолепетиського районного сектору ГУ ДСНС України у Херсонській області Гришка В. М., заступника селищного голови Кислого О. В.

Відбулося засідання обласної комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Чабана Вадима Івановича

06 червня 2018 року у селекторному форматі  відбулося засідання обласної комісії з питань з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Чабана Вадима Івановича.
У селекторній нараді взяли участь голова районної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій - Бойко І.Г., т. в. о. начальника Великолепетиського районного сектора ГУ ДСНС в Херсонській області - Гришко В.М., головний спеціаліст з надзвичайних ситуацій відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації – Савченко А.Ю.

Про проведення засідання районної комісії з організації та підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року

На засіданні районної комісії з організації та підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року розглянуто питання підготовки житлового фонду району до зими. Голова ОСББ «Наш будинок – 45» Улітіна О. Д. зазначила, що крім низки питань щодо проведення поточних ремонтів будинку гостро стоїть питання водопостачання мешканців будинку,  потребує певних зусиль вирішення питання енергозбереження. Вітковська О. М., яка мешкає в багатоквартирному будинку по вулиці Лермонтова, 82, також зазначила, що така проблема існує і у їхньому будинку. Комісією вирішено направити звернення до селищної ради щодо посилення контролю за використання води абонентами та своєчасної сплати за послугу водопостачання.

Сторінки

Підписатися на RSS - Житлово-комунальне господарство