Громадське обговорення

Про стан виконання районної програми розвитку культури та збереження культурної спадщини на 2018-2020 роки за поточний період 2019 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

28 листопада 2019 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю головного спеціаліста відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Ганни Візнович, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання районної програми розвитку культури та збереження культурної спадщини на 2018-2020 роки за поточний період 2019 року».
Ганна Візнович довела до відома присутніх, що працівниками відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації протягом 2019 року вжито заходів щодо збереження мережі закладів культури району. Станом на 18 листопада 2019 року в районі працюють 28 закладів культури: 13 бібліотек, 11 клубних закладів, 3 музеї та дитяча школа мистецтв, з яких 11 бібліотек, 9 клубних закладів, 2 музеї та філія дитячої школи мистецтв – у сільській місцевості.
На виконання основних заходів програми з вирішення питань, пов`язаних з діяльністю та збереженням існуючої базової мережі закладів культури, здійснюється проведення поточних та капітальних ремонтів, встановлення автономного опалення у сільських закладах культури як за кошти районного бюджету, так і за кошти бюджетів сільських рад.
Зі слів головного спеціаліста відділу культури, молоді та спорту, з метою залучення громадськості району, дітей і молоді до заходів щодо впорядкування пам’яток історії та культури, забезпечення виконання робіт з ремонту й благоустрою об’єктів культурної спадщини розпорядженням голови районної державної адміністрації від 27 квітня 2016 року № 162 «Про закріплення пам’яток історії та культури району за підприємствами, організаціями, установами» закріплено організації за 32 пам’ятками історії та культури. Двічі на рік, у квітні та серпні, закріпленими організаціями проводиться робота щодо косметичних ремонтів та благоустрою пам’ятників воїнам-визволителям, упорядкування  братських могил, поховань жертв війни та пам’яток історії.
Підводячи підсумки засідання за «круглим столом», перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив, що Великолепетиський край є по своєму унікальним та цікавим, тому необхідно спільними зусиллями намагатися подбати про те, що нам залишилось у спадок.

 

Під час зустрічі з громадськістю обговорено стан виконання районної цільової програми «Розвиток освіти Великолепетищини – інвестиції в майбутнє регіону» на 2016-2019 роки за поточний період 2019 року»

25 листопада 2019 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю головного спеціаліста відділу освіти районної державної адміністрації Валентини Пуляєвої відбулася зустріч з представниками громадськості району щодо стану виконання районної цільової програми «Розвиток освіти Великолепетищини – інвестиції в майбутнє регіону» на 2016-2019 роки за поточний період 2019 року».
Головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації Валентина Пуляєва поінформував присутніх про те, що на виконання заходів Програми щодо підтримки обдарованих і талановитих дітей, вчителів у районі організовано проведення районних учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів, зборів, змагань, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Так, результативною стала робота з обдарованими учнями в 2018/19 навчальному році. В інтелектуальних змаганнях перемогу на обласному та Всеукраїнському рівнях здобули 28 учнів обласного етапу учнівських олімпіад з української мови та літератури, астрономії, географії, математики, біології, хімії, фізики (за підсумками обласного етапу олімпіад район посів ІІ місце в області), у творчих конкурсах – 37, у спортивних – 11. Підсумком роботи з обдарованими учнями стало проведення свята «Обдарованість», під час якого було вручено премії Великолепетиської районної ради 45 здобувачам освіти та 27 педагогам.
У своєму виступі головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації також зазначила, що з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття освіти на базі Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 продовжує функціонувати спеціальний клас для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. З 01 вересня поточного року збільшилася мережа інклюзивних класів, яка складає 14 одиниць та охоплює 21 дитину з особливими освітніми потребами. З метою забезпечення потреби дітей з особливими потребами у психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послугах рішенням XLVII сесії Великолепетиської районної ради сьомого скликання від 26 березня 2019 року № 558 створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Великолепетиської районної ради Херсонської області».
За словами Валентини Пуляєвої, у районі функціонують 2 позашкільні заклади: Великолепетиська дитячо-юнацька спортивна школа (15 секцій, 233 вихованців), Великолепетиським центр дитячої та юнацької творчості (35 гуртків, 424 вихованці) та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
Зустріч пройшла у формі діалогу, на усі запитання представників громадськості працівниками відділу освіти райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Стан виконання районної програми «Молодь Великолепетиського району» на 2018-2020 роки за 9 місяців 2019 року» обговорено під час зустрічі з громадськістю

15 жовтня 2019 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олени Вітковської та працівників відділу відбулася зустріч з представниками громадськості району щодо стану виконання районної програми «Молодь Великолепетиського району» на 2018 – 2020 роки за 9 місяців 2018 року.
Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська поінформувала присутніх про те, що станом на на 01 жовтня 2019 року на території Великолепетиського району зареєстровано 4456 осіб віком від 14 до 35 років, з них на території селища зареєстровано 2048 осіб, в сільській місцевості – 2408 осіб. На жаль, переважна кількість молоді проживає за межами району.
З метою створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості у закладах культури району працюють 87 гуртків аматорського мистецтва за різними жанрами, з них для дітей та молоді – 49, у яких займається 474 учасника. Творчі художні колективи закладів культури та освіти району беруть участь у районних, обласних, Всеукраїнських конкурсах, фестивалях, акціях і є переможцями та дипломантами.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання представників громадськості працівниками відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Про стан готовності закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

13 вересня 2019 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталії Михайлюк, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про підготовку закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року».
Про підготовку закладів соціальної сфери, підприємств житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року присутніх ознайомила начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної  адміністрації Наталія Михайлюк, яка зазначила, що підготовка підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/20 року проводиться відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 24 квітня 2019 року № 99.
За словами начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації у районі послуги з водопостачання надають 4 комунальних підприємства, 7 сільськогосподарських підприємств та 2 приватні підприємці. Забезпечено цілодобовим водопостачанням 16,5 тис. населення, або 92 % від загальної кількості (одні з найбільших населених пунктів – смт Велика Лепетиха, с. Мала Лепетиха, с. Рубанівка, с. Князе-Григорівка). У бюджетах селищної та сільських рад на 2019 рік на розвиток водопровідного господарства населених пунктів заплановано направити кошти місцевих бюджетів у сумі 1924,6 тис. грн., за вісім місяців 2019 року направлено 1234,0 тис. грн., що становить 64 % від запланованого на рік.
Як повідомила Наталія Михайлюк, на поточний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення направлено кошти обласного бюджету у сумі 2270,2 тис. грн. За звітний період проведено поточний ремонт доріг комунальної власності на суму 394,1 тис. грн., у тому числі: проведено поточний ремонт вул. Мостової на суму 199,8 тис. грн., вул. Шевченка на суму 75,2 тис. грн та вул. Чкалова на суму 119,1 тис. грн. у смт Велика Лепетиха.
Районною філією «Херсонський облавтодор» ДП ДАК «Автомобільні дороги України» «Великолепетиський райавтодор» заготовлено 65 тонн солі, підготовлено 7 одиниць спецтехніки. Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у районі створено матеріальний резерв, який складає 430 л бензину та 860 л дизпалива.

Про стан виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім`ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015 – 2019 роки за поточний період 2019 року говорилося за «круглим столом"

12 вересня 2019 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім`ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015 – 2019 роки за поточний період 2019 року».
Під час засідання начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що на обслуговуванні у Великолепетиському, Рубанівському та Малолепетиському відділеннях соціальної допомоги вдома Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради Херсонської області перебуває 374 особи, з них 97 ветеранів війни та осіб з інвалідністю. За звітний період соціальні робітники надавали підопічним допомогу у веденні домашнього господарства, доставці товарів та медикаментів, організації харчування, проведенні ремонтних робіт, сплати  комунальних послуг, оформленні документів. При відділенні денного перебування відкрито кімнату реабілітації, працює пункт прокату засобів реабілітації для людей похилого віку, а саме: 9 колясок кімнатних, 2 стоїки та 1 пара милиць. З 2017 року діє соціальна послуга швачки.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації також зазначив, що при Великолепетиському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працює виїзна мультидисциплінарна команда по обслуговуванню пенсіонерів – жителів усіх населених пунктів району. При відділенні денного перебування впроваджено соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку». Заняття проходять на двох факультетах – «Культурно-мистецькому» та «Здоровий спосіб життя». При проведенні занять, слухачі користуються велотренажером, масажним кріслом та послугами фітобару, обладнано масажний кабінет, запроваджено послугу електромасажу, для надання якої придбано електронакидку та 2 електромасажери.
На завершення засідання за «круглим столом» Олександр Трохименко наголосив, що робота з виконання районної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім'ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки у поточному році у районі триває.

 

Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2020 року обговорено під час зустрічі з сільгосптоваровиробниками району

21 серпня 2019 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з сільгосптоваровиробниками Великолепетищини, представниками громадськості району щодо стану підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2020 року.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що для своєчасного проведення посівної кампанії восени 2019 року сільгоспвиробниками району 100 % підготовлено відповідну сільгосптехніку та на 84 % забезпечено паливо-мастильними матеріалами. За її словами, сільгосптоваровиробниками району всіх форм власності під врожай 2020 року планується посіяти всього 37800 га: 31400 га озимих культур на зерно, в тому числі озимої пшениці – 27600 га, озимого ячменя – 3800 га, крім того, озимого ріпаку – 6000 га та 400 га кормових культур. Під посів озимих культур завершується підготовка ґрунту. Станом на 15 серпня поточного року підготовлено ґрунту 37400 тис. га, що складає 98,9 %.
Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації також зазначила, що основною зерновою культурою в нашій зоні є озима пшениця, вона є найбільш врожайною культурою в структурі зернових культур та займає найбільшу посівну площу. Обсяги її виробництва значно впливають на економіку господарств і пов’язано це з тим, що продовольче зерно озимої пшениці вже зараз стало стратегічним ресурсом та в останні роки попит на нього зріс. Проте часті посухи, які в останній час спостерігаються щорічно, не дають можливості реалізувати потенціал врожайності озимої пшениці, тому для збільшення виробництва зерна необхідно більш ефективно використовувати парові та зрошувальні землі, на яких слід значно ширше використовувати сучасні технології вирощування зернових культур, які базуються на досягненнях науки та передового досвіду і є більш адаптованими до змін клімату з посушливими умовами.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання сільгосптоваровиробників працівниками управління агропромислового розвитку райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2019/20 навчальному році та опалювальному періоді говорилося під час засідання за «круглим столом»

20 серпня 2019 року у відділі освіти районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю головного спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Валентини Пуляєвої, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2019/20 навчальному році та опалювальному періоді».
Під час зустрічі головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації Валентина Пуляєва поінформувала присутніх про те, що розуміння важливості підготовки закладів до осінньо-зимового періоду керівниками закладів освіти дало змогу виконати поточні ремонти у районі у визначені терміни. Протягом 12-13 серпня цього року проведено об’їзд-огляд стану готовності навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону, про що складено відповідні акти. Під час проведення моніторингу готовності закладів освіти району до роботи в новому 2019/2020 навчальному році комісія особливу увагу звертала на якість підготовки закладів освіти району до нового навчального року; створення безпечних умов навчання та праці всіх учасників навчально-виховного процесу; дотримання керівниками закладів освіти чинного законодавства України в галузі освіти, охорони праці, протипожежних та санітарних норм і правил утримання загальноосвітніх навчальних закладів; створення умов для навчання учнів перших класів закладів загальної середньої освіти за програмою «Нова українська школа»; раціональне використання бюджетних та залучення позабюджетних коштів. За словами Валентини Пуляєвої, усі заклади освіти району готові розпочати роботу в новому навчальному році, що розпочнеться 02 вересня святом Першого дзвоника та традиційним уроком національно-патріотичного спрямування.
Підводячи підсумки засідання за «круглим столом», перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив: «Початок навчального року – це певний підсумок підготовчої роботи органів місцевої влади, депутатського корпусу, підприємців, освітян та батьків. Освіта залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави загалом. На освітян покладена найважливіша місія – виховання духовної особистості, конкурентоспроможного випускника, громадянина з активною життєвою позицією. Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, батьківської громадськості, освітян забезпечено готовність навчальних закладів району до нового навчального року».

 

Про стан призначення житлових субсидій населенню району за поточний період 2019 року говорилося під час зустрічі з громадськістю

26 липня 2019 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості щодо стану призначення житлових субсидій населенню району за поточний період 2019 року.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що станом на 16 липня 2019 року субсидію призначено 1054 заявникам (60,2% від загальної кількості) на загальну суму 3316,6 тис. грн. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 з 01 січня 2019 року в Україні розпочато монетизацію субсидій – надання субсидій на відшкодування житлово-комунальних послуг в грошовій формі. Зокрема, на кожного одержувача субсидій, який подав документи з 01 січня 2019 року в результаті електронного взаємообміну захищеними каналами крипто-звязку з Міністерством соціальної політики України, АТ «Ощадбанк» автоматично відкрито персональний обліковий запис в банку, на якому відображаються дані житлової субсидії у грошовій формі. Персональний обліковий запис має спеціальний режим використання, тобто кошти першочергово спрямовуються на оплату послуг за спожиту електроенергію й воду. Оплата комуналки відбувається автоматично на підставі укладених договорів між АТ «Ощадбанк» та організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг шляхом електронного взаємообміну.
За словами Олексія Коновалова, у зв’язку з цим нововведення виникають певні проблеми, а саме: неможливість мешканцям віддалених сіл та людям, які не можуть самостійно пересуватися, отримати картку в АТ «Ощадбанк», скористатися карткою в селах, де немає банкоматів. І тому для таких людей існує ризик – втратити право на субсидії.
На завершення зустрічі перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Трохименко запевнив присутніх, що найближчим часом буде проведено нараду з залученням усіх відповідних служб та керівництва АТ «Ощадбанк» щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з монетизацією субсидій. «У разі неможливості вирішення даних проблем на районному рівні, будемо звертатися до вищестоящих органів влади», – наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Трохименко.

 

Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2019 рік за підсумками І півріччя 2019 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

22 липня 2019 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Людмили Баєвої, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2019 рік за підсумками І півріччя 2019 року».
Під час засідання начальник відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Людмила Баєва поінформувала присутніх про хід виконання головної програми розвитку району по основних напрямках: сільськогосподарському господарству, соціальному захисту, охороні здоров’я, галузей освіти та культури. Також вона детально зупинилася на інвестиційних проектах, що реалізуються на території району, зокрема на будівництві портового елеватора за межами населеного пункту на території Великолепетиської селищної ради.
Підводячи підсумки засідання за «круглим столом», перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив, що незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів структурними підрозділами районної державної адміністрації, органами місцевого самоврядування спільно із суб’єктами господарювання району реалізуються заходи, спрямовані на виконання запланованих на 2019 рік показників економічного, соціального розвитку району.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу. На усі запитання представників громадськості працівниками районної державної адміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Про державну підтримку сільського господарства говорилося під час зустрічі з представниками громадськості та сільгосптоваровиробниками району

27 червня 2019 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з представниками громадськості та сільгосптоваровиробниками району щодо державної підтримки сільського господарства.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що в поточному році діють постанови Кабінету Міністрів України: від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107», від 07 лютого 2018 року № 106 (зі змінами) щодо фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерським господарствам, від 29 квітня 2015 року № 300 (зі змінами) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів». Також вона зазначила, що працівниками відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації систематично проводиться роз’яснювальна робота серед сільгосппідприємств району та власників великої рогатої худоби.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання представників громадськості та сільгосптоваровиробників району працівниками відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Сторінки

Підписатися на RSS - Громадське обговорення