Громадське обговорення

Про стан підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2019 року обговорено під час зустрічі з сільгосптоваровиробниками району

21 серпня 2018 року у залі засідань райдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з сільгосптоваровиробниками Великолепетищини, представниками громадськості району щодо стану підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення посіву озимих культур урожаю 2019 року.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що для своєчасного проведення посівної кампанії восени 2018 року сільгоспвиробниками району 100 % підготовлено відповідну сільгосптехніку та на 84 % забезпечено паливо-мастильними матеріалами. За її словами, сільгосптоваровиробниками району всіх форм власності під врожай 2019 року заплановано посіяти всього 35850 га: 29750 га озимих культур на зерно, в тому числі озимої пшениці 27600 га, озимого ячменя 2150 га, крім того, озимого ріпаку 5700 га та 400 га кормових культур. Під посів озимих культур завершується підготовка ґрунту. Станом на 14 серпня поточного року підготовлено ґрунту 18100 га, що складає 51 %. Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації також зазначила, що основною зерновою культурою в нашій зоні є озима пшениця, вона є найбільш врожайною культурою в структурі зернових культур та займає найбільшу посівну площу. Обсяги її виробництва значно впливають на економіку господарств і пов’язано з тим, що продовольче зерно озимої пшениці вже зараз стало стратегічним ресурсом і в останні роки попит на неї зріс. Проте часті посухи, які в останній час спостерігаються щорічно, не дають можливості реалізувати потенціал врожайності озимої пшениці, тому для збільшення виробництва зерна необхідно більш ефективно використовувати парові та зрошувані землі, на яких слід значно ширше використовувати сучасні технології вирощування зернових культур, які базуються на досягненнях науки та передового досвіду і є більш адаптованими до змін клімату з посушливими умовами.
Зустріч пройшла у формі жвавого діалогу, на усі запитання сільгосптоваровиробників працівниками управління агропромислового розвитку райдержадміністрації були надані вичерпні відповіді.

 

Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2018/2019 навчальному році та опалювальному періоді говорилося під час засідання за «круглим столом»

15 серпня 2018 року у відділі освіти районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу освіти райдержадміністрації Андрія Перога, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан готовності навчальних закладів району до роботи у новому 2018/2019 навчальному році та опалювальному періоді».
Під час зустрічі начальник відділу освіти районної державної адміністрації Андрій Періг поінформував присутніх про те, що розуміння важливості підготовки закладів до осінньо-зимового періоду керівниками закладів освіти дало змогу виконати поточні ремонти у районі на 98 %. У період з 14 по 16 серпня 2018 року проведено огляд готовності навчальних закладів до нового навчального року, про що складено відповідні акти. Під час проведення моніторингу готовності закладів освіти району до роботи в новому 2018/2019 навчальному році комісія особливу увагу звертала на якість підготовки закладів освіти району до нового навчального року; створення безпечних умов навчання та праці всіх учасників навчально-виховного процесу; дотримання керівниками закладів освіти чинного законодавства України в галузі освіти, охорони праці, протипожежних та санітарних норм і правил утримання загальноосвітніх навчальних закладів; створення умов для навчання учнів перших класів закладів загальної середньої освіти за програмою «Нова українська школа»; раціональне використання бюджетних та залучення позабюджетних коштів. За словами Андрія Перога, усі заклади освіти району готові розпочати роботу в новому 2018/2019 навчальному році, що традиційно розпочнеться 01 вересня святом Першого дзвоника та єдиним уроком національно-патріотичного спрямування.
Підводячи підсумки засідання за «круглим столом», перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив: «Початок навчального року –  це певний підсумок підготовчої роботи органів місцевої влади, депутатського корпусу, підприємців, освітян та батьків. Освіта залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави загалом. На освітян покладена найважливіша місія – виховання духовної особистості, конкурентоспроможного випускника, громадянина з активною життєвою позицією. Завдяки спільним зусиллям місцевої влади, батьківської громадськості, освітян забезпечено готовність навчальних закладів району до нового навчального року».

 

Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району за підсумками І півріччя 2018 року говорилося під час засідання за «круглим столом»

12 липня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю завідувача сектору економіки і торгівлі відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Людмили Баєвої, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району за підсумками І півріччя 2018 року».
Під час засідання завідувач сектору економіки і торгівлі відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Людмила Баєва поінформувала присутніх про те, що протягом першого півріччя 2018 року діяльність структурних підрозділів районної державної адміністрації за підтримки районної ради, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спрямовувалися на вирішення проблем в економіці, соціальній сфері та створення необхідних умов для покращення якості життя та зростання добробуту населення. Результати аналізу виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району на 2018 рік, затвердженої рішенням ХХХІІ сесії районної ради сьомого скликання від 28 грудня 2017 року № 368, по відповідних напрямках роботи засвідчили, що зміцнення економіки району, підвищення добробуту населення, самодостатність сільських рад  безпосередньо пов’язана зі сталим розвитком сільськогосподарського виробництва, підвищенням його ефективності.
За словами Людмили Баєвої, за рахунок застосування нових інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, покращення культури виробництва, системи управління та технічного обладнання сільського господарства досягнуто збільшення виробництва сільськогосподарської продукції. Провідною галуззю сільського господарства району є виробництво зернових культур, умови вирощування якого в районі є вкрай не стійкими. Основний дестабілізуючий фактор – низька вологозабезпеченість ґрунту та її мінливість протягом вегетаційного періоду. Основною культурою, яку вирощують сільгосптоваровиробники всіх форм власності району, є озима пшениця. Відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації щомісячно проводиться моніторинг з виплати орендної плати за оренду земельних часток (паїв). Станом на 01 липня 2018 року обсяг валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств склав 175,8 млн. грн., що становить 31,1 % річного завдання Програми та 110,5 % до відповідного періоду минулого року.

Стан виконання у районі вимог Закону України «Про адміністративні послуги» за поточний період 2018 року обговорено під час зустрічі з громадськістю

22 червня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю завідувача сектора-адміністратора з надання адміністративних послуг відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Вікторії Шевченко відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості щодо обговорення стану виконання у районі вимог Закону України «Про адміністративні послуги» за поточний період 2018 року.
Під час зібрання перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Трохименко поінформував присутніх про те, що перелік адміністративних послуг, які надаються у ЦНАПі, визначається головою районної державної адміністрації та включає адміністративні послуги органів виконавчої влади, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України. Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26 березня 2018 року № 81 «Про перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг при Великолепетиській районній державній адміністрації Херсонської області» затверджено оновлений перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, у кількості 140. Фактично через ЦНАП на основі узгоджених рішень з суб’єктами надання послуг надається 45, що становить близько 32 % від затвердженого переліку адміністративних послуг. Це пояснюється відсутністю необхідного матеріально-технічного, кадрового забезпечення та необхідної площі приміщення для організації прийому суб’єктів звернення.

Про стан призначення житлових субсидій населенню району за поточний період 2018 року говорилося під час зустрічі з громадськістю

15 червня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості щодо стану призначення житлових субсидій населенню району за поточний період 2018 року.
Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що станом на 15 червня 2018 року за призначенням субсидії звернулося 2700 осіб. За останніми статистичними даними на території Великолепетиського району 5607 домогосподарств. За результатами роботи за 5 місяців 2018 року охоплення зверненнями за субсидією домогосподарств району становить 48,2%.
За словами Олексія Коновалова, у поточному році можливість надсилати запити та отримувати коректні відповіді (наявність доходів з урахуванням ІV кварталу 2017 року) з центрального сховища бази ДФС у спеціалістів відділу соціальних допомог з'явилася лише з 15 березня 2018 року. Отже, обрахунок особових справ та безпосередньо призначення субсидії у 2018 році розпочато з 15 березня 2018 року в порядку черговості. Станом на 01 червня 2018 року субсидію призначено 1185 заявникам (44 % від загальної кількості) на загальну суму 3649,6 тис. грн. Середній розмір призначеної субсидії за звітний період складає 3079,8 грн. Загальна сума нарахованих субсидій на оплату житлово-комунальних послуг становить 564,2 тис. грн. Збільшення сум нарахованих субсидій викликане зростанням кількості звернень за призначенням субсидії.
На завершення зустрічі перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Трохименко наголосив, що питання призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива перебуває на постійному контролі керівництва районної державної адміністрації.

 

Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки говорилося під час засідання за «круглим столом»

22 травня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Аліни Тимофеєвої, лікаря-інфекціоніста КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Олени Руденко, представників громадських об’єднань та громадськості відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Про стан виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015 – 2018 роки».
Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Аліна Тимофеєва повідомила присутнім, що метою даної програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров’я. Епідемічна ситуація у Великолепетиському районі, як і по Україні в цілому, характеризується високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції з переважним ураженням осіб працездатного віку, що призводить до негативних соціально-економічних наслідків. Показники поширеності ВІЛ-інфекції за І квартал 2018 року на 100 тис. населення по району складають 692,0 (обласний – 413,0), захворюваності по району – 47,7 (обласний – 11,0). Перевищення районних показників у порівнянні з обласними частково пояснюється безробіттям, підвищеною трудовою міграцією, особливо осіб групи ризику, що призводить до діагностування ВІЛ-інфекції на пізніх стадіях з важкими клінічними проявами захворювання.
Присутня на заході лікар-інфекціоніст КП «Великолепетиська центральна районна лікарня» Олена Руденко доповіла присутнім про заходи щодо виявлення та профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, ознайомила з сучасними методами діагностики ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, зі статистикою поширення ВІЛ-інфекції у розрізі соціальних груп населення та населених пунктів району.
Зустріч пройшла у формі діалогу, на усі запитання представників громадськості та громадських об’єднань були надані відповіді.

 

Роботу служб району щодо санітарної очистки території населених пунктів району обговорено під час зустрічі з громадськістю

21 травня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталії Михайлюк відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості щодо роботи служб району з санітарної очистки території населених пунктів району.
Начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталія Михайлюк поінформувала присутніх про те, що під час проведення щорічної акції «За чисте довкілля» у заходах взяло участь близько 5,5 тис. осіб, 40 установ та організацій. Прибрано від сміття прилеглі до адміністративних будівель території, центральні площі населених пунктів загальною площею 8,2 га, земельні ділянки, прилеглі до закладів освіти – 41 га, парки і сквери площею 45,7 га. Висаджено близько 6,2 тис. дерев. Прибрано прибудинкові території загальною площею 5,50 га. На території району з початку місячника санітарної очистки ліквідовано 10 стихійних сміттєзвалищ.
Під час зустрічі представники громадськості внесли пропозиції щодо покращення роботи служб району з санітарної очистки території населених пунктів району.

 

Про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2017/18 року та затвердження заходів щодо підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року говорилося під час зустрічі з громадськістю

26 квітня 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Бойка за участю начальника відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталії Михайлюк відбулася зустріч з представниками громадських об’єднань та громадськості, на якій говорилося про підсумки роботи господарського комплексу району в осінньо-зимовий період 2017/18 року та затвердження заходів щодо підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.
Начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталія Михайлюк поінформувала присутніх про те, що підготовка господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 року проводилася відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 травня 2017 року № 151. Виконані заходи забезпечили його стабільну роботу. Також було зазначено, що заборгованості підприємств, установ та організацій за спожиту електроенергію не виникало.
Зустріч пройшла у формі діалогу, на усі запитання представників громадськості та громадських об’єднань були надані відповіді.

 

Підсумки оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року та підготовку до оздоровчого сезону 2018 року обговорено під час зустрічі з громадськістю

26 березня 2018 року у відділі освіти районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу освіти райдержадміністрації Андрія Перога, начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Олексія Коновалова відбулася зустріч з представниками батьківської громадськості та громадських об’єднань щодо підсумків оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року та підготовку до оздоровчого сезону 2018 року.
Під час засідання начальник відділу освіти районної державної адміністрації Андрій Періг повідомив присутнім, що влітку що влітку 2017 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів працювало 14 таборів (з них 1 мовний табір) з денним перебуванням дітей, у яких відпочило 936 учнів, що становить 69,0 % від загальної кількості учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які підлягали охопленню літнім відпочинком. У закладах відпочинку вихователі намагалися організувати різні екскурсії, залучити дітей до активного відпочинку. Діти подорожували різними маршрутами: Асканія Нова, Миколаїв, Зелені Хутори Таврії, «Казкова Діброва» м. Нова Каховка. Ці подорожі вдалося здійснити завдяки підтримці батьків, спонсорів та виділених коштів сільськими радами.
За словами Андрія Перога, влітку 2018 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів відділом освіти районної державної адміністрації планується функціонування 13 таборів відпочинку з денним перебуванням, у яких послугами відпочинку буде охоплено 846 школярів (61,9 % від загальної кількості учнів), де буде організовано повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів. На проведення літнього відпочинку з районного бюджету та бюджетів селищної, сільських рад станом на 19 березня 2018 року передбачено 280,00 тис. грн.
Начальник управління праці та соціального обслуговування населення Олексій Коновалов поінформував присутніх про те, що управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за звітний період було укладено договір з дитячим оздоровчим закладом ТОВ ГСОДЗ ім. І. Кулика на ІІ зміну з 20 червня 2017 року по 10 липня 2017 року для придбання 52 путівок, якими охоплено пільгові категорії дітей району. Придбання путівок здійснено за рахунок коштів районного бюджету на суму 241,3 тис. грн.
Під час зустрічі представники батьківської громадськості внесли пропозиції щодо покращення оздоровлення та відпочинку дітей влітку поточного року.

 

Стан підготовки агропромислового комплексу району до проведення весняно-польових робіт у 2018 році обговорено під час зустрічі з сільгосптоваровиробниками району

28 лютого 2018 року у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю начальника відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентини Місєвич та працівників відділу відбулася зустріч з сільгосптоваровиробниками Великолепетищини і представниками громадськості району щодо підготовки агропромислового комплексу району до проведення весняно-польових робіт у 2018 році.
Начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Валентина Місєвич поінформувала присутніх про те, що восени 2017 року в районі сільгосппідприємствами району всіх форм власності під урожай 2018 року посіяно 30039 га озимих культур, з них на зерно – 29639 га, в тому числі озимої пшениці – 27570 га, озимого ячменю – 2069 га, крім того посіяно 5696 га озимого ріпаку. Відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації у господарствах району постійно проводиться моніторинг стану озимих культур у господарствах району. Так, станом на 15 лютого 2018 року посіви знаходяться у доброму та задовільному стані на площі 24799 га (84 %), слабкі та зріджені – 4840 га (16 %). Внаслідок вологої та теплої осені на посівах озимої пшениці виявлено багато зимуючих бур’янів, розвиваються грибкові хвороби. За сприятливих погодно-кліматичних умов сільгосптоваровиробникам необхідно буде провести захисні заходи та обробіток посівів фунгіцидами.
Присутні на зустрічі сільгосптоваровиробники району мали змогу поспілкуватися з працівниками відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації з приводу проблемних питань, що виникають у ході проведення комплексу весняно-польових робіт.
Підводячи підсумки зустрічі, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив, що весняна посівна кампанія вважається найвідповідальнішим періодом у сільськогосподарському виробництві, тому це завдання є першочерговим не лише для всіх працівників сільгосппідприємств району, а й знаходиться на постійному контролі районної влади та викликає зацікавленість суспільства.

 

Сторінки

Підписатися на RSS - Громадське обговорення