Культура

Проведено нараду для директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району

07 серпня 2018 року методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» спільно з відділом культури, молоді та спорту Великолепетиської районної державної адміністрації проведено нараду для  директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району, на якій розглянуто наступні питання:
1. Про підготовку сільських закладів культури району до відзначення  27-ї річниці Дня незалежності України.
2. Про участь сільських клубних закладів Великолепетиського району у Всеукраїнському огляді-конкурсі клубних закладів у сільській місцевості.

Турнір з футболу, присвячений пам’яті Павла Ріпки

05 серпня 2018 року о 18 годині у смт Велика Лепетиха на стадіоні «Колос» відбувся  турнір з футболу присвячений, пам’яті Павла Ріпки.
В пам'ять про відомого земляка, вчителя фізичної культури та спорту Великолепетиського ПТУ № 22 вже багато років поспіль проводиться традиційний турнір з футболу, присвячений пам’яті Павла Ріпки. В турнірі взяли участь команди ФК м. Кам’янка –Дніпровська та ФК «Лепетиха». Офіційну частину провели начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська та спортивний інструктор селищної ради Анатолій Гайван. Перед початком турніру спортсмени  вшанували хвилиною мовчання пам’ять вчителя фізичної культури Павла Ріпки. Зі словами вдячності до спортсменів звернулась дружина спортсмена Антоніна Глоба, яка подякувала від свого імені та імен дітей тим людям, які пам’ятають футболіста, активного спортсмена нашого селища та кожного року вшановують його пам'ять, побажала усім міцного здоров’я і  подальших успіхів у спорті.

Великолепетисці взяли участь у відзначенні 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості установлено в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначається щорічно 28 липня у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.
Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати кращу роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить загрозу гідності та недоторканності конкретної людини і може стати причиною рабського становища жертв такої торгівлі

             (Витяг з преамбули до  Конвенції Ради Європи  
про боротьбу з торгівлею людьми)
Вже декілька років поспіль 30 липня  весь світ  відзначає День боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є однією з головних проблем в Європі.  Щороку збільшується кількість людей, які стають її жертвами.
Торгівля людьми із заманюванням жертв до пастки є сучасною формою работоргівлі. Люди вважаються товаром, який можна продавати або купувати, зазвичай, для сексуальної індустрії, однак також, наприклад, для використання в сільському господарстві, для легітимних або не дуже легітимних підприємств з умовами жорстокої експлуатації, з мізерною платнею або взагалі без неї. Більшість жертв торгівлі, про яких стає відомо – це жінки, але часом трапляються, що й чоловіків спіткає така ж доля. Окрім того, велика кількість жертв є молодими людьми, інколи навіть дітьми. Усі вони безуспішно намагаються заробити аби вижити, однак отримують в результаті життя, зруйноване експлуатацією та оманливою спокусою отримати гарний заробіток.

28 липня – День хрещення Київської Русі-України

«Із Києва – по всій Русі» – гасло, яке чітко відображає те, що колискою хрещення Русі та центром поширення віри Христової по всіх навколишніх землях стало саме місто Київ, другий Єрусалим, який з самих початків став центром слов’янської культури та освіти.
Святий рівноапостольний князь Володимир є справді величною постаттю в нашій історії: справа, ним звершена, має вічне значення не тільки для нашого народу, але і для всієї християнської Європи, з якою Київська Русь жила вже тоді в тісному спілкуванні. Велич його християнського та державного подвигу оцінили вже його сучасники. Про це яскраво свідчать два похвальних слова просвітителю Русі, які дійшли до нас із цієї давньої епохи. Перше із них належить відомому русичу – святителю Іларіону, митрополиту Київському, друге – Якову Мниху, який також звеличує велику справу святого Володимира. Християнство стало для святого Володимира джерелом духовного світла, що освітило не тільки його серце, але й розум.

22 липня 2018 року обірвалося життя Бориса Олександровича Балацького

Недоигран аккорд, нотный сложенный лист…
Вдруг порвалась струна, выдав сдавленный звук.
День как день, но в конце мрачновато-горчист…
Не доигран аккорд… Сердца прерванный стук…
Можливе наше народження невипадково і у світ людей ми приходимо з деякою місією. Шкода, не завжди вдається розгадати своє призначення. І щасливі ті, хто інтуїтивно знаходить вірну дорогу. Вони біжать по життю легко і вільно, не відчуваючи перешкод. Коли ж їм вдається дійти до її кінця, вони покидають свій тимчасовий притулок – крихке людське тіло. Йдуть з почуттям виконаного обов'язку, залишаючи нас в печалі і розгубленості.

Яскраве, колоритне святкування «На Купала зірка з неба впала!»

Найпоетичніше народне свято літнього циклу – це свято Івана Купала, з яким пов’язане єднання Людини і Природи. Давнє свято Івана Купала лишається одним з найпопулярніших і в наш час. Це час літнього сонцевороту, коли пишно буяє природа, коли розквітає довкілля, коли хлібороби мають короткий перепочинок перед жнивами. Ясний місяць, сяючі зорі духмяні, пахощі квітучого літа, мерехтлива річка – усе увібрало дивовижні відблиски купальського вогнища. Це свято дісталося нам від пращурів і сьогодні ми відроджуємо славні традиції минувшини.

МОЛОДІ ТА ЯСКРАВІ

24 червня 2018 року на центральній площі селища Велика Лепетиха відзначили День Молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. Воно особливе та унікальне, бо саме такою є молодість. Це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху.
З привітаннями з нагоди Дня Молоді України до молодих жителів селища звернувся голова Великолепетиської районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, який вручив подяки одним з кращих представників молоді селища. Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська привітала молоде покоління зі святом та вручила подяки та подарунки 13 представникам різних сфер діяльності: освіти, спорту, культури. До вітань зі святом молоді також долучився селищний голова Микола Сінькевич.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура