Культура

«Вишиванка-символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Під такою назвою 16 травня 2019 року в Демидівському сільському будинку культури відбулося святкування Міжнародного дня вишиванки. У вишиванках та з вишитими рушниками на свято завітали жителі села Демидівка. Ведучі запросили всіх поринути в прекрасний світ народної вишивки, щоб дізнатися більше про наші традиції, обряди, культуру та історію. Розповіли всім, як прийшли до нас рукоділля, в’язання, вишивання.
З гарними віршами про вишиванку та рушники виступили вихованці школи. Під веселі пісні «Бабусина Вишиванка» та «Україна вишиванка» всі присутні закружляли у танку. На свято було запрошено майстриню села - Стельмах Н.О., яка розповіла та показала техніку вишивання, чим дуже зацікавила невгамовних дітлахів.

«Мова кожного народу неповторна і своя»

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної різноманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.

«Українську мову знай, гарно й чемно розмовляй!»

Ми – українці, і любимо свою землю, свій рідний край, з його багатющими народними традиціями, славною історією, мальовничою природою. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійниших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка. Мова — це найбільше і найдорожче добро кожного народу, це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування.

Небесна Сотня. На сторожі гідності

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час покликав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

«Українська мова – мова єднання»

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це
великий скарб народу.
18 лютого 2019 року напередодні Міжнародного дня рідної мови завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою та бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко для учнів 9-А класу було проведено пізнавальну годину «Українська мова – мова єднання». Діти довідалися про історію відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу. Поезії, які лунали на заході, розкрили для читачів барвистий світ українського слова, його велич та силу. А під час лінгвістичних конкурсів та мовознавчих вправ у мовній вікторині показали гарні знання з рідної мови. Також до уваги присутніх було представлено документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.

На їхню долю випала війна…

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Вже 30 років в ці пам’ятні лютневі дні в комунальному закладі «Великолепетиська центральна районна бібліотека  ім. О. М. Семашка» вшановують пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.

«Любові пам’ять незабутня»

14 лютого закохані у всьому світі відзначили День святого Валентина.
День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. Багато великих композиторів, поетів, письменників присвятили цьому чудовому почуттю свої твори. Любов – це подарунок неба, це почуття, про яке писали у всі віки, яке надихало на лицарські подвиги й двобої. Любов не може бути щасливою або нещасливою, тому, що навіть нерозділене кохання робить людину духовно багатою, вдячною і красивою. 

«По другу сторону мирного життя»

Минає 30 років, а Афганістан і досі болить. Спогади, думки і почуття – відлуння тієї реальності і страшної у своїй непотрібності події...
Усі хто виявився утягнутим у цей конфлікт, були втягнуті в нього не по своїй волі. Військовослужбовці і просто цивільні фахівці чесно і самовіддано виконували свій обов’язок, волю та накази уряду і політичного керівництва  держави, в якій жили, служили і працювали.

Проведено семінар-нараду для директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району

12 лютого 2019 року методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» проведено семінар-нараду для директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району.
Було обговорено питання підготовки до обласного огляду аматорських колективів Великолепетиського району «Я люблю тебе, мій рідний край», присвяченого 75-й річниці утворення Херсонської області та організації виставки декоративно-ужиткового мистецтва.

«І пам’ять ожива вогнем пекучих ран…»

8 лютого 2019 року жителі Великої Лепетихи відзначають знаменну дату –  75-ту річницю визволення селища від фашистських загарбників. До цієї події завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою та бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко для учнів 6-х класів було проведено годину мужності «І пам’ять ожива вогнем пекучих ран…». Для своїх читачів бібліотекарі підготували книжкові виставки, тематичні викладки літератури про роки війни та визволення рідного краю від фашистів.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура