Культура

«По другу сторону мирного життя»

Минає 30 років, а Афганістан і досі болить. Спогади, думки і почуття – відлуння тієї реальності і страшної у своїй непотрібності події...
Усі хто виявився утягнутим у цей конфлікт, були втягнуті в нього не по своїй волі. Військовослужбовці і просто цивільні фахівці чесно і самовіддано виконували свій обов’язок, волю та накази уряду і політичного керівництва  держави, в якій жили, служили і працювали.

Проведено семінар-нараду для директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району

12 лютого 2019 року методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» проведено семінар-нараду для директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району.
Було обговорено питання підготовки до обласного огляду аматорських колективів Великолепетиського району «Я люблю тебе, мій рідний край», присвяченого 75-й річниці утворення Херсонської області та організації виставки декоративно-ужиткового мистецтва.

«І пам’ять ожива вогнем пекучих ран…»

8 лютого 2019 року жителі Великої Лепетихи відзначають знаменну дату –  75-ту річницю визволення селища від фашистських загарбників. До цієї події завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою та бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко для учнів 6-х класів було проведено годину мужності «І пам’ять ожива вогнем пекучих ран…». Для своїх читачів бібліотекарі підготували книжкові виставки, тематичні викладки літератури про роки війни та визволення рідного краю від фашистів.

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ КЛУБНИХ ЗАКЛАДІВ РАЙОНУ

05 та 07 лютого 2019 року провідним методистом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» Оленою Шеховцовою проведено виїзний семінар-навчання для директорів, художніх керівників та керівників творчих колективів Князегригорівського та Малолепетиського сільських будинків культури.
Основним завданням семінару було навчити клубного працівника вести документацію закладу культури клубного типу, правильно планувати та обліковувати роботу клубних закладів, а також нагадати правила ведення журналів роботи закладу культури та щоденників гурткової роботи. У рамках семінару також розглянуто питання щодо основних форм роботи в закладах культури, оформлення стендів та наочна агітація у клубних закладах.

ПОЛУМ’Я ПАМ’ЯТІ

75 років відділяє нас від тих днів, коли Велика Лепетиха була звільнена від нацистських загарбників. Та скільки б не минуло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.
8 лютого 2019 року в малому залі Великолепетиського районного Будинку культури зібрались ветерани Другої Світової війни, діти війни, керівники району, учні, трудові колективи та громадськість селища, щоб відзначити 75 – ту річницю звільнення від нацистських загарбників селища Велика Лепетиха.

СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

У жовтні 2018 року на всій території України стартувала Всеукраїнська естафета «Слава захисникам України», присвячена 75-й річниці визволення України від нацистських загарбників. Великолептиський район також долучився до Всеукраїнської естафети. Урочисті заходи, присвячені цим знаменним подіям, відбулися в населених пунктах району: 28 жовтня  2018 року – село Миколаївка, 05 лютого 2019 року – село Князе-Григорівка,  06 лютого – село Катеринівка, 07 лютого – село Мала Лепетиха.

Показ авторського документального фільму Миколи Марченка «Причини утворення Нікопольського плацдарму»

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини.
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
У рамках святкування 75-ї річниці визволення Великої Лепетихи від нацистських загарбників, 31 січня 2019 року для учнів Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Великолепетиського ПТУ № 22, 01 лютого 2019 року для учнів КЗ "Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти" директором комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Миколою Марченком було здійснено показ власного авторського документального фільму «Причини утворення Нікопольського плацдарму».

Говоримо українською правильно

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу. Скарбом, що передається від покоління до покоління, що об'єднує минуле й прийдешнє. Мова – живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.
З метою популяризації української мови, її багатства і величі, значення рідної мови в житті кожного громадянина України, розвитку в учнів любов до України, почуття гордості за славне минуле рідного краю та народу та  в рамках обласного бібліомарафону «Мова єднання», 01 лютого 2019 року бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека  ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко та шкільним бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко для учнів 6-а класу було проведено тренінг «Говоримо українською правильно». 

«Подвиги героїв Крут: погляд із сьогодення»

29 січня Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які більш ніж 100 років тому боролися та загинули за вільну Україну. Тож, 28 січня бібліотекарем кафедри юнацтва КЗ «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М. Семашка» Оленою Бровченко спільно з завідуючою селищної бібліотеки Алою Степанець для учнів 8-го класу Великолепетиської ЗОШ № 2 проведено урок пам’яті «Подвиги героїв Крут: погляд із сьогодення». Головна мета заходу - це вшанування пам'яті воїнів-студентів, полеглих в бою під станцією Крути 29 січня 1918 року. Бібліотекарі розповіли молоді про трагічні події далекого 1918 року і наголосили, що бій під Крутами - це героїчна і трагічна подія, переглянули відеофільм «На Аскольдовій могилі поховали їх…». В бібліотеці для відвідувачів було представлено виставку-репортаж ,,Бій під Крутами. Як це було".

Година пам’яті «Рейд безстрашних: їхня кров і любов»

Нема Любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути...
                         В. Письменний

Так уже склалося, що день 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.
Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура