Культура

Закони, за якими вчимося, працюємо, живемо!

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Тож, з метою навчити учнів визначати у повсякденному житті правові ситуації та встановлювати шляхи їх розв’язання, 10 грудня 2018 року бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» спільно зі шкільним бібліотекарем Великолепетиського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів Галиною Кубатко для учнів 8-б класу проведено конкурс-вікторину «Закони, за яким  вчимося, працюємо, живемо!» (в рамках акції «16 днів без насилля»).

КОНКУРС «ЮНИЙ ВІРТУОЗ»

12 грудня 2018 року в комунальному позашкільному навчальному закладі «Великолепетиська дитяча школа мистецтв» проведено п’ятий шкільний конкурс юних виконавців музичних етюдів «Юний віртуоз», головним завданням якого є підтримка і заохочення учнів до розвитку технічних можливостей. Вивчення етюдів – важлива складова для розвитку кожного  музиканта, тому важко переоцінити необхідність підтримки молодого покоління у напрямі розвитку виконавської майстерності, артистичності і вміння виступати на публіці.

«STOP БУЛІНГ»

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності, з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, попередження жорстокості та насильства серед дітей 12 листопада 2018 року завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» для учнів 6-А та 6-Б класів комунального закладу «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів» було проведено бібліо-тренінг на тему «STOP БУЛІНГ».
Метою тренінгу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини, ознайомлення підлітків з поняттями «булінг», «кібергбулінг» та видами булінгу, обговорення питання «Як захиститись від будь-якого насильства», виховування вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми.

ЗРОСТАЄМО МУЖНІМИ

06 грудня 2018 року відділом культури, молоді та спорту Великолепетиської районної державної адміністрації спільно з працівниками комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» організовано та проведено районні спортивні змагання серед юнаків, присвячені Дню Збройних сил України.
В спортивній залі Великолепетиського районного Будинку культури зібралася молодь селища та всі охочі подивитися та повболівати за учасників змагань. Ведуча заходу, Наталія Дмитренко, привітала всіх присутніх чоловіків зі святом та побажала юнакам удачі у спортивному поєдинку.

Час обрав нас

Волонтери, чия праця повністю добровільна і не вимагає матеріальної винагороди, присутні в кожній країні і завдяки їх безкоштовним старанням реалізується багато важливих для розвитку держави соціальних програм, тому 05 грудня 2018 року в малому залі комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» відбулася зустріч волонтерського центру „Пенсіонер” районної ради ветеранів, присвячена Міжнародному дню волонтера. До участі у заході запрошено волонтерів-активістів та волонтерів- організаторів.

СЕМІНАР-НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ТА ХУДОЖНІХ КЕРІВНИКІВ КЛУБНИХ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ

04 грудня 2018 року відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» проведено семінар-нараду для  директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району.
Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська проінформувала про хід виконання районної програми розвитку культури та збереження історико-культурної спадщини на 2018-2019 роки за поточний період 2018 року, дала роз’яснення щодо правильності заповнення паспортів клубних закладів району та зробила аналіз стану штатних розписів закладів культури району.

Ми проти насильства

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
03 грудня 2018 року, в рамках цієї акції, бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Великолепетиська  центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Оленою Бровченко для учнів 5-а класу Великолепетиського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів було проведено годину спілкування «Ми проти насильства». 

Творча зустріч поколінь «Осіннє танго»

30 листопада викладачі Великолепетиської  дитячої школи мистецтв  надали всім бажаючим нагоду поринути у казковий  та незбагненний світ музики, адже саме цього дня відбувся концерт-лекція «Осіннє танго», присвячений одному з найяскравіших та феєричних жанрів.
Цей захід поєднав в собі пізнавальну користь, естетичну насолоду та особливий настрій. Глядачі мали змогу послухати популярну музику: «Кумпарсіта», «Ель чокло», «Лібертанго», танго з відомого кінофільму «Запах жінки», а також відомі пісні у стилі танго у виконанні Володимира Мікули «Щастя моє», «Гуцулка Ксеня» у виконанні Світлани Кострової та Володимира Мікули, концертмейстер Каплична О.О.

Права дитини – вивчай сумлінно!

30 листопада завідувач КЗ «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяна Хребтова спільно з бібліотекарем КЗ «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів» Галиною Кубатко провели годину правових знань  для учнів 8-Б класу класу КЗ «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів».  Читачам було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та Декларації ООН про права дитини, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись дітей над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати. До уваги учасників були представлені відеофільми «Конвенція ООН про права дитини» та «Історія створення Декларації прав людини».

Засідання за «круглим столом» до 100-річчя української революції 1917-1921 років

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України і військової доблесті захисників рідної землі, визнання історичного значення подій, пов'язаних з визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки,  29 листопада відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з працівниками комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» було проведено засідання за «круглим столом», присвячене 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років на тему: «Українська національно-демократична революція 1917-1921: передумови, процеси, наслідки, сьогодення». 

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура