Культура

Впізнай професію

Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Пройде зовсім небагато часу, і у кожної людини настає час вибирати свій шлях у житті. І цей шлях почнеться з перехрестя, від якого дороги розходяться не на три сторони. І дуже важливо не помилитися у виборі шляху. Адже від цього залежить багато чого: і матеріальний статок, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті. Як зробити правильний вибір, куди і на кого піти вчитися далі? Адже на даний час існує багато різноманітних професій. 

Для всіх українців одна — козацька моя Україна

Запорізька Січ…. Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство-козацтво, про героїчні звитяги, про їхні походи, подвиги.
14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, з 1990 р. відзначається свято запорозького козацтва. Бо запорозькі козаки особливо шанували Покрову. На Січі це свято було храмовим. Богородиця була їхньою заступницею в далеких походах, під її покровом вони не боялися ні розбурханої стихії, ні злих ворожих сил. Її зображення було вибите на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козацького лицаря на Січі була Покровська церква, від її порога січовики вирушали на захист рідної землі і з подякою за порятунок поверталися до неї після походів.

А МИ ТУЮ КОЗАЦЬКУЮ СЛАВУ ЗБЕРЕЖЕМО

12 жовтня 2018 року на центральній площі селища Велика Лепетиха відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва, який організували та провели спеціалісти відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з працівниками Великолепетиського районного Будинку культури.  
На початку урочистостей спеціалістами  відділу культури, молоді та спорту Великолепетиської районної державної адміністрації було  проведено акцію «Прапор», в ході якої серед пересічних громадян було розповсюджено національні прапорці з написом «Слава Україні! Героям слова!».

Всесвітній тиждень космосу

04 жовтня день Всесвітнього тижня космосу, приурочений до пам'ятної дати запуску першого штучного супутника Землі «Супутник I», який був виведений на орбіту 4 жовтня 1957 року. Тема Всесвітнього тижня космосу покликана привернути увагу до розвитку технологій по дослідженню космосу.
Зважаючи на зацікавленість даною подією учнів 9-а класу, бібліотекарем кафедри юнацтва КЗ «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М. Семашка» Оленою Бровченко спільно зі шкільним  бібліотекарем КЗ «Великолепетиський ОЗЗСО» І-ІІІ ступенів Галиною Кубатко  було проведено інформаційну годину «Всесвітній тиждень космосу 2018: історія та традиції свята». Бібліотекарі дітям детально розповіли про історію цього свята. Учні переглянули мультфільм «Космічні далі», де подорожували з героями мультику загадковим світом космосу та з задоволенням відповідали на питання космічної вікторини. А найактивніші (Суслова Наталія, Чижик Аліна, Іванченко Олена та Шаповалова Вероніка) отримали заохочувальні подаруночки.

Святкування міжнародного Дня музики

За доброю традицією щорічно 01 жовтня  Міжнародний  день музики   у Великолепетиському районі організовують  та проводять учні та викладачі   Великолепетиської дитячої школи мистецтв. Цьогоріч свято для дітей і дорослих проводилося під назвою  «Посвята в музиканти».
Свято об’єднало всіх шанувальників музичного мистецтва селища, педагогічних працівників школи, а також маленьких учнів-музикантів, які тільки шукають свою дорогу в неосяжному і багатогранному світі музики,  батьків і просто тих, хто цінує «живу» музику.

Неопалима Купино! Моя бібліотеко!

Бібліотека… Серце завмира,
Коли пірнаю в тишу таємничу,
Святилище пізнання і добра,
Що в майбуття через минуле кличе
 
02 жовтня в читальному залі КЗ «Великолепетиська центральна районна  бібліотека ім. О.М. Семашка»  відбулося свято до Всеукраїнського дня бібліотек, на якому щиро вітали завідувачів сільських бібліотек: Рубанівської, Малолепетиської, Катеринівської, Костянтинівської, Князегригорівської та ветеранів бібліотечної справи: Гарголу Валентину Михайлівну, Приз Віру  Миколаївну, Осіїк Наталію Олексіївну.      

Підвищуємо свій професійний рівень

02 жовтня 2018 року відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з методичним кабінетом комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» проведено семінар-нараду для  директорів та художніх керівників сільських клубних закладів району.
Начальник відділу культури, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська ознайомила директорів клубних закладів з Критеріями оцінки роботи працівників клубних закладів та дала роз’яснення щодо правильного оформлення посадових інструкцій працівників сільських закладів культури району у відповідності до вимог законодавства.

«Читати – щоб знати, знати – щоб перемагати!»

Книга... Для одних людей — це скарб неоціненний, для інших — річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх — данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер'єру.
Скільки дивовижних таємниць відкривається нам завдяки книгам. Завдячуючи їм літературні герої завжди поруч з нами, ми пам’ятаємо їх.
Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства. Зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.

Музей розширює свою експозиційну площу

Після переведення Великолепетиського районного народного краєзнавчого музею ім. О. І. Ціпко у колишню будівлю Великолепетиського РВ УМВС України у 1991 році її площу було використано лише на 2/3. З 11 кімнат експозиціями було зайнято лише 3. Ще 2 – під кабінет директора та актову залу.
У 2017 році мною було оформлено ще одну кімнату під залу «Вітальня».
Завдяки небайдужим мешканцям Великої Лепетихи та сіл району, кількість експонатів невпинно зростає. Особливу допомогу у цьому питанні надають голова Великолепетиської селищної ради Сінькевич Микола Вікторович. Він особисто поповнив музей багатьма експонатами і постійно надає автомашину селищної Ради для доставки об`ємних експонатів у музей не лише від помешкань жителів Великої Лепетихи, а й Князе-Григорівки.  Рибалки Таран Любов Василівни безкоштовно 4 рази доставляли мене на Михайлівське городище, яке знаходиться на протилежному березі Каховського водосховища навпроти Сергіївки для підбору археологічного матеріалу. Анатолій Пономарьов, Євген Коровайко і Анатолій Гайван привозили до музею експонати з зони АТО. Сергій Колеснік з Малої Лепетихи постійно збирає експонати для нашого закладу і зібрав їх декілька десятків.

РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «БЕРЕГ ДИТИНСТВА»

Творчість дитяча – сонцем горить,
Творчість дитяча – зіркою сяє,
Творчість дитяча – хвилююча мить,
Мов квітка чудова у травах палає
 
12-й районний фестиваль-конкурс «Берег дитинства»  знову вразив, зворушив, розчулив, захопив і вкотре – прозвучав на щирих струнах дитячих сердець і засяяв у чарівному потоці талантів обдарованої дітвори нашого району!
Більше 120 дітей створили багатюще пісенно-танцювальне диво: хто, не зовсім упевнено підкорюючи свою першу сцену, а хто вкотре підтверджуючи завойовані раніше титули і нагороди.

Сторінки

Підписатися на RSS - Культура