Управління Держпродспоживслужби

ПРАВА СПОЖИВАЧІВ, ТА ЇХ ЗАХИСТ

 Законодавство про захист прав споживачів складається із Закону України «Про захист прав споживачів», Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та інших нормативно-правових актів, що містять положення про захист прав споживачів.  
 Згідно частини 22 статті 1 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі - Закон) споживач – це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника. 
Права споживачів
 Згідно статті 4 Закону споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:

Профілактика тютюнопаління. Проблеми боротьби з курінням

Тютюнопаління – одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб поряд з алкогольною та наркотичною до категорії «Розумові і поведінкові розлади, зумовлені використанням психоактивних сполук». Тепер куріння класифікується як захворювання.
Велика частина активних курців продовжують палити не із-за задоволення, а з необхідності уникнути неприємних станів, що виникають при відмові від куріння і пов’язаних з наркотичною залежністю від тютюну. Дослідження показують, що більшість дорослих курців (65%) хотіли б позбутися цієї звички і намагалися це зробити більше одного разу. Розвиток залежності є однією з головних перешкод при відмові від куріння.

Про дотримання температурного режиму в навчальних закладах

Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує, що в зв’язку з похолоданням, несприятливими погодними умовами та початком опалювального сезону у багатьох регіонах країни недотримання визначеного Державними санітарними правилами і нормами температурного режиму в загальноосвітніх навчальних закладах може негативно вплинути на здоров’я дітей і підлітків та поставити під загрозу навчальний процес. 
         Умови перебування і навчання супроводжуються значною кількістю негативних факторів, які мають вплив на стан здоров’я дітей і, як наслідок – на їх розвиток. Питання дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату в навчальних закладах є одним з ключових у збереженні та зміцненні стану здоров’я.

Проведення осінньої диспансеризації великої рогатої худоби у Великолепетиському районі

Фахівцями  Великолепетиської районої державної  лікарні ветеринарної медицини з вересня поточного року розпочалася робота з обов’язкової осінньої диспансеризації великої рогатої худоби.

Нагадуємо, що диспансеризація - це профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика хвороб тварин. Вона дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування. Потрібно завжди пам'ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. І хвороби, виявлені на ранніх стадіях - в більшості виліковні. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами. Адже економічно вигідніше попередити захворювання, ніж лікувати хвороби та їх наслідки.
З метою охорони здоров'я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції, спеціалістами районної державної служби ветеринарної медицини щорічно проводиться  диспансеризація тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення.

УВАГА ЗНОВУ АЧС!

Щодо випадку АЧС  в Голопристаньскому районі Херсонської області
 
Відповідно до повідомлення  Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області  області 19.09.2017 в особистому підсобному господарстві громадянина в с.  Бехтери, Голопристанського району було зареєстровано захворювання та загибель свині.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровською  регіональною лабораторією ветеринарної медицини 20.09.2017 встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 21.09.2017 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській обласній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Шановні громадяни та підприємці! Великолепетиське міжрайонне  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, враховуючи вкрай складну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Україні, просить виконувати ветеринарно-санітарні вимоги щодо переміщення свиней та їх утримання !!!

Обережно – холера!

Великолепетиське міжрайонне управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що за  результатами лабораторних досліджень води відкритих водойм на наявність збудників інфекцій, що проводились Миколаївським обласним лабораторним центром МОЗ України 07 серпня 2017 року в порядку соціально-гігієнічного моніторингу, в районі пішохідного Інгульського мосту (м. Миколаїв, Центральний район) було виділено Vibrio cholerea O1 біовар Eltor серовар Ogawa. Культура підтверджена Одеським протичумним інститутом ім. Мечникова.
Довідково:
Холера - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням тонкого кишечника, розладом водно-сольового обміну, різним ступенем зневоднення, внаслідок втрати рідини, з блювотними масами і водянистими випорожненнями. Холера відноситься до карантинних інфекцій. Збудником хвороби є холерний вібріон. Деякі біотипи здатні тривало зберігатися і розмножуватися в мулі, йоді, в організмах мешканців водойм.

Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації

03 лютого 2017 року відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка за участю в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі Наталії Любченко, представників районної державної адміністрації, працівників районного сектору ГУ ДСНС України у Херсонській області, голів селищної, сільських рад району.
На засіданні затверджено термінові заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, вирішено наступне:
1.Тимчасово заборонити обіг (сертифікацію) та переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з загрозливої зони (Херсонська область).
Тимчасово заборонити обіг та переміщення свиней, сировини та продукції свинарства, що походять з господарств, в тому числі з ОСГ, які розводять та/або утримують свиней на території загрозливої зони.
2. Тимчасово заборонити на території Великолепетиського району забій свиней (крім, як для особистого споживання) не на забійних підприємствах (бойнях), які мають експлуатаційний дозвіл.

Cемінар-нарада щодо недопущення захворювання свиней на африканську чуму на території району

У зв’язку із ситуацією, що сталася в сусідньому районі (смт Іванівка) – епідемії щодо африканської чуми свиней (АЧС), 31 січня 2017 року в. о. начальника Держпродспоживслужби у Великолепетиському районі Любченко Н. П. провела семінар-нараду з фахівцями  районної лікарні та міжрайонної лабораторії ветеринарної медицини з питань проведення профілактичних заходів по недопущенню захворювання свиней на африканську чуму та плану дій при виникненні даного захворювання. Серед учасників семінару піднімалися питання щодо складної епізоотичної ситуації  по АЧС в Україні, в тому числі  на території Херсонської області  та можливої загрози занесення збудника цього небезпечного захворювання із неблагополучної місцевості на території Великолепетиського району. Під час наради відпрацьовано схема дій державної служби ветеринарної медицини району в разі виникнення підозри на захворювання свиней на АЧС та готовність ветеринарних фахівців до виконання плану при виникненні даного захворювання на території району.

ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ !

На сьогоднішній день епізоотична ситуація в Україні щодо розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС) територією залишається вкрай складною. З початку 2017 року зареєстровано 14 випадків АЧС на території 9 областей.
Херсонська  область не стала винятком з переліку областей України, в яких зафіксовано небезпечне для економіки держави інфекційне захворювання свиней. На сьогодні в області 2  неблагополучні пункти на АЧС: смт Іванівка Івнівського району  (20.01.2017 року)   та  с. Саги Праві Олешківського району (29.01.2017 року).
Чумою цю хворобу назвали через її дуже швидке розповсюдження: заражаються усі без винятку свині, які були в контакті з хворою твариною. До чуми, що уражує людей, дане захворювання не має жодного відношення, оскільки це вірусна інфекція, а чума людей має бактеріальне походження.

Африканська чума свиней - на нашому порозі!

На території Херсонської області  склалася складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, а саме в  смт Іванівка Іванівського району   20 січня 2017 року виявлено захворювання свиней на африканську чуму, введені карантинні обмеження.
Управлінням Держпродспоживслужби в Іванівському районі зафіксовано падіж десяти голів свиней в приватних господарствах у смт Іванівка. Територію села оголошено неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановлено карантин.
Встановлено епізоотичним осередком особисте підсобне господарство місцевого жителя. Встановлено зону захисту в радіусі 6 км. від епізоотичного осередку. Продезинфіковано 500 м 2 подвір’я та знищено, шляхом спалювання 39 голів свиней приватного господарства. 

Сторінки

Підписатися на RSS - Управління Держпродспоживслужби