Тепло в наших оселях

Останнє підвищення тарифів на енергоносії, житлово-комунальні послуги та їх подальше зростання спонукає нас до пошуку рішень економії. Проблему умовно можна розділити на дві частини:
1) Де ми втрачаємо?
2) Де ми знаходимо? (або Варіанти економії)
Отже, де ж ми втрачаємо таке дороге тепло в наших оселях?
30-40% – з вентиляційним повітрям
25-35% – через стіни
15-25% – через вікна
10-25% – через дах
3-6% – через підвал
Більшість заходів з енергозбереження не потребує великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, усунення протягів). Інші заходи затратні. Наведений нижче список можливих заходів ви можете доповнити і власними ідеями. У деяких ситуаціях можна знайти також й інші способи зменшення кількості енергії, що споживається. Впроваджуйте їх та обмінюйтеся досвідом з іншими!
  • Закривайте вночі штори, використовуйте жалюзі.
  • Вивільняйте простір навколо радіаторів. Занадто довгі штори та меблі біля радіаторних батарей помітно зменшують ефективність опалення;
  • Догляд за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Окремо про "красу". Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями, навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%. Фарбування радиаторів масляними фарбами знижує тепловіддачу на 8–13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%. 
  • Щільно зачиняйте двері кімнат і будинку. Запорукою економії тепла є щільно зачинені двері кімнат і квартири. А набагато більший ефект дадуть двері та вікна з ущільнювачами.
  • Правильно провітрюйте будинок. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго.
  • Полювання на... протяги. Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші будинки, втрачається через щілини під дією протягів. Уважно огляньте будинок – вікна, двері, стіни – можливо, протяги є і в ній.
  • Встановіть захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найекономнішим є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату. 
  • Нові вікна. Сьогодні на ринку представлений великий вибір так званих склопакетів, тобто вікон, стійких до будь-яких погодних умов. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції і виглядають привабливіше за своїх дерев’яних "предків". Єдиний їхній недолік – занадто висока ціна.
  • Ізолюйте стіни, підлогу і стелю. Цей "глобальний" за своїм характером задум зручніше всього реалізувати під час капітального ремонту вашої оселі. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір ізоляційних матеріалів на будь-який смак.
  • Одяг. Теплий зручний одяг у квартирі – ідеальне "джерело" тепла. Спрощено можна вважати: один легкий вовняний жакет – це економія 25% енергії на обігрів!

 

Категорії статті РДА: