Тінізація заробітної плати

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах». Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів , та позбавляє найманих працівників соціального захисту. Адже пенсія буде нарахована тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.
Працівник, який отримує зарплату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що для реалізації своїх трудових прав та забезпечення майбутньої пенсії, необхідно вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання договору, а також оформлення трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.
У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав.
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нагадує, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року встановлено на рівні 6000 гривень.