Тиждень репродуктивного здоров’я

З метою привернення уваги населення до проблеми збереження репродуктивного здоров’я, яка за своїм значенням на сьогодні є однією з найбільш актуальних, активізації пропаганди здорового способу життя та в рамках Міжнародного дня сім'ї щорічно на загальнодержавному рівні проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров’я. Цього року він проходив у період з 10 по 15 травня.
У рамках Тижня репродуктивного здоров’я, гаслом якого було: «Усвідомлене батьківство - щаслива сім'я», фахівці відділення із соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (надалі – відділення) провели ряд заходів з підвищення обізнаності населення у питаннях формування та збереження репродуктивного здоров’я, безпечного материнства, пропаганди здорового способу життя та протидії насильства у сім’ях. Одним із заходів стала вулична волонтерська акція на центральній та ринковій площах селища, яка супроводжувалась роздачею тематичних буклетів та пам’яток за наступними темами: планування сім'ї, збереження репродуктивного здоров’я, сучасна контрацепція, профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом. Багато цікавої та корисної інформації із зазначених питань отримали учасники відеолекторіїв, семінарів та круглих столів, проведених фахівцями відділення у рамках запланованих заходів у Великолепетиській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості 13 травня 2019 року, у Великолепетиському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області 14 травня 2019 року спільно з соціальним працівником Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст» та у Великолепетиському районному секторі УДМС України в Херсонській області 15 травня 2019 року. Також у ефірі радіостанції «Лепетиха ФМ» прозвучала інформація під назвою «Майбутнє варто планувати», яка була присвячена проблемі збереження репродуктивного здоров’я.
      Безумовно, знання факторів, що впливають на репродуктивне здоров’я, є першим кроком на шляху до його збереження. Інформованість та грамотне використання контрацепції попередить небажану вагітність та зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Своєчасна діагностика і лікування цих захворювань дозволять звести до мінімуму негативний вплив інфекційно-запальних процесів на репродуктивну функцію.
     Планування та ретельна підготовка майбутніх батьків до вагітності, ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок сприяють нормальному перебігу вагітності та пологів, народженню здорових дітей.
     Отже, турбота про своє здоров’я, у тому числі і репродуктивне, мають стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства в цілому.