У Великолепетиському районі продовжується контроль за дотриманням санітарних та протиепідемічних заходів задля зниження поширення COVID-19

На виконання  відповідних рішень Уряду та наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Н/1490-20 від 14.04.2020, проводяться щоденні моніторингові відвідування за роботою суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо) на які, відповідно до постанови КМУ від 02 квітня 2020 р. № 255 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"  встановлені обмежувальні заходи, та об’єктів торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садівним матеріалом, засобами зв’язку, об’єктів з провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку які можуть провадити господарську діяльність за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Моніторингові відвідування проводилось як самостійно так і в  складі робочих груп, до якої входили фахівці Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та представники Великолепетиське відділення поліції Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області.  Обстеження проведені як у смт Велика Лепетиха, так і у віддалених населених пунктах району.
За результатами моніторингових відвідувань виявлені певні порушення санітарних та протиепідемічних заходів :
не у всіх магазинах наявні засоби захисту очей ;
дезінфікуючий засіб не має   свідоцтва про державну реєстрацію та інструкції по використанню;
не ведеться чек-лист вологого прибирання та лист термометрії.
З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та усунення виявлених недоліків до сільської та селищних  рад направлено  відповідні інформації з пропозиціями головам органів місцевого самоврядування  посилити контроль за дотриманням вимог карантину та усунення зазначених недоліків.
Під час обстежень проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання карантинних заходів, а саме: використання засобів індивідуального захисту продавцями, проведення санітарної обробки торгових залів та дотримання пропускного режиму при торгівлі в магазині.
Станом на 05.05.2020 робочими групами було обстежено 136 об’єктів, 212 осіб охоплено роз’яснювальною роботою. Прийнято участь у 4 засіданнях районних  постійних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Великолепетиській РДА.
Проведено моніторингові відвідування регіональних  відділень банків Великолепетиського та Верхньорогачицького АТКБ «Приватбанк», філія - Великолепетиського відділення 3140 відкритого акціонерного товариства "Державний ощадний банк України", Райфайзен банк Аваль та Креді Агріколь банк на предмет дотримання санітарно-протиепідемічних заходів в умовах карантину обстежено 7 банкоматів та 3 РОS терміналів на  предмет їх оброблення деззасобами.
Враховуючи легкість передачі інфекції COVID-19,  в ході бесід рекомендовано більш ретельно проводити профілактичні заходи.
Під час рейдів встановлено, що обробки проводять спеціально закріплені особи згідно графіку з використанням деззасобів Санідез, Жавель- Клейд згідно інструкції.
Карантинні заходи подовжено до 11 травня 2020 року, тому, працівники Держпродспоживслужби  закликають громадян, а також керівників  установ та закладів ретельно дотримуватись вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"  та рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо уникнення зараження коронавірусом.

Робота по даному напрямку триває.