У Великолепетиському районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці"

12 березня 2018 року у Великолепетиському районному центрі зайнятості за участі представника управління праці та соціального захисту населення для запрошених безробітних був проведений семінар на тему: “Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”, на якому учасникам семінару надано інформацію, як визначити нелегальних роботодавців і не попастися в чіпкі руки аферистів та як перевірити посередника у пошуку роботи за кордоном, щоб не стати чиїмось заручником, перебуваючи в чужій країні.
1. Відсутність ліцензії Мінсоцполітики
Перше і легке, що можна перевірити – наявність ліцензії у посередника, який допомагає вам у пошуку роботи за кордоном. Повний перелік ліцензіатів можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, в Департаменті ринку праці та зайнятості якого і створено відділ ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Крім ліцензії, фірма-посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем.
2. Гроші за працевлаштування
Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за працевлаштування. Можуть брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за те, що знайдуть роботу.
Вимога передоплати за консультацію, пересилання документів роботодавцю тощо є індикатором нечесного агентства.
3. Не робоча віза, а будь-яка інша
На роботу в іншу країну потрібно їхати тільки по робочій візі і ніяк інакше: туристичні, культурні та інші візи – явні ознаки нелегальних аспектів працевлаштування.
4. Прихованість деталей працевлаштування
Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію про компанію, в якій потенційно будете працювати, не називають точну назву компанії, загальними фразами пояснюють сферу її діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки.
Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування – про всі нюанси працевлаштування.
5. Без питань про навички
Шахраї практично ніколи нічого не питають про професійні навички потенційного кандидата – беруть всіх, хто відгукнеться. Це логічно, якщо вам не потрібно наймати людей на роботу, а просто забезпечити якомога більшу кількість людей, які заплатять гроші за працевлаштування. На роботу так не наймають. Справжній роботодавець завжди запитає, що ви вмієте і який досвід у вас є.
6. Маніпуляції з договором
Не підписуйте документи наосліп, уважно читайте договір, який, до речі, має бути перекладено на рідну мову.
Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння укладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».
Ще один маркер нелегальної роботи – часто обіцяють платити більше, ніж за легальну. Багато хто забуває про обережність і, спокушені високими заробітками, попадаються на гачок аферистів
7. Боротьба за оригінал паспорта
Не віддавайте оригінал паспорта потенційним роботодавцям ні під яким приводом! Копія паспорта потрібна при оформленні документів, оригінал паспорта особисто показуєте прикордонникам при перетині кордону. Ніяких причин комусь віддавати оригінал немає і бути не може. Прохання віддати оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов’язкова умова» повинні вас насторожити.