Усі громадяни України мають рівні права, незалежно від того, якою мовою вони говорять - Олександр Турчинов

Усі громадяни України мають рівні права, незалежно від того, якою мовою вони говорять, в якому регіоні вони проживають і до якої конфесії відносяться. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов під час інтерв’ю у студії телеканалу «Рада».

Торкаючись питання щодо подальшого статусу російської мови та мов інших національних меншин, О.Турчинов нагадав, що за ініціативою парламенту було створено Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов в Україні. Комісія, до складу якої увійшли представники різних наукових шкіл з усіх регіонів України, у тому числі з Автономної Республіки Крим, має врахувати інтереси будь-яких національних меншин щодо мов, якими вони говорять. «Щоб кожен міг говорити без будь-яких проблем рідною мовою, щоб ніхто не міг це право обмежувати», - наголосив він.

Голова Верховної Ради, відповідаючи на запитання щодо можливості будь-яких конфліктів на мовній чи національній основі в Україні, підкреслив, що, «по суті, будь-яких бар’єрів між громадянами України ніколи не було», а агресивна риторика деяких політиків Криму «базується виключно на російських штиках і російських військових». Він також зазначив, що у Криму жодним чином не порушуються права російськомовного населення.