Великолепетищина вшановує визволителів!

З метою вшанування пам'яті загиблих воїнів-визволителів та виконання соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича щодо залучення громадськості до реалізації державної і регіональної політики, 28 жовтня 2013 року у Великолепетиському районі стартувала естафета пам’яті «Слава визволителям України», присвячена 70-й річниці визволення сіл: Демидівка, Запоріжжя, Миколаївка, Рубанівка від фашистських загарбників.
Естафета проходила у вигляді автопробігу, у якому взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, солдатські  вдови, діти війни, голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч, голова районної ради Дмитро Папуша, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, керівники та працівники організацій та установ смт Велика Лепетиха, виконавчі комітети та депутати місцевих рад, учнівська та громадська молодь.
Автоколона, у складі якої було 10 одиниць автомобільної техніки, із символікою: державною, партії Регіонів та прапорами держави-переможця у Великій Вітчизняній війні, рухалася за маршрутом Запоріжжя – Демидівка – Миколаївка - Рубанівка.
У кожному з перерахованих населених пунктах відбувся урочистий мітинг, під час якого вітали місцевих жителів з визначною подією в житті їхніх сіл голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, голова районної ради Дмитро Папуша та сільські голови. У своїй промові Олексій Скопіч зазначив: «Мета даної естафети привернути увагу молодого покоління до трагічних сторінок війни, виховати у молоді почуття патріотизму і шанобливого ставлення до людей старшого покоління. Адже наше відношення, глибока пошана і безмірна вдячність героям війни є свідченням того, наскільки важливо для майбутнього країни зберегти пам’ять про героїчні події Великої Вітчизняної війни. Хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий майбутнього».
У кожному населеному пункті пам’ять про загиблих воїнів-визволителів було вшановано хвилиною мовчання. На могили загиблих, до пам’ятників та пам’ятних знаків покладено вінки і живі квіти на знак шани і вдячності воїнам, які ціною власного життя здобули право на щасливе майбутнє.
З нагоди цієї дати працівниками районного Будинку культури було виготовлено перехідний естафетний прапор з відповідними написами, який  переходив з одного села в інше. Доповнювали відповідну атмосферу пісні повоєнних років, військові костюми виступаючих та «солдатська каша», яку усі бажаючі мали змогу скуштувати по закінченню свята.