Великолепетиська селищна рада

 

Загальна площа території

Великолепетиської селищної ради становить    -1113,1га

У населеному пункті селища

Велика Лепетиха проживає   -8300 чоловік

Загальний склад селищної ради  -30 депутатів.

Селищний голова – Сінькевич Микола Вікторович.

Секретар ради – Троцан Наталя Вікторівна.

 

1.     Організаційна робота ради

 

Великолепетиська селищна рада представляє територіальну громаду смт Велика Лепетиха та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені  Конституцією України,  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

Основною формою роботи селищної ради є проведення сесійних засідань та засідань постійних комісій. Згідно регламенту Великолепетиської селищної ради у п’ятому скликанні проведено 43 сесії, у шостому – 11 сесій. На другій сесії селищної ради 6 скликання обрано 4 постійні комісії селищної ради.

-   мандатна з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку;

-   з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів;

-   з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту, зв’язку;

-   з питань гуманітарної політики.

З початку шостого скликання постійними комісіями проведено 11 засідань. Щорічно селищна рада затверджує перелік питань для розгляду на сесіях, засіданнях постійних комісій селищної ради, що дозволяє розглядати життєво важливі питання та приймати  обґрунтовані рішення.

Затвердження програм економічного та соціального розвитку території, селищного бюджету, контроль за їх виконанням, ефективне використання землі, майна, що знаходиться у комунальній власності, збереження довкілля, охорона правопорядку, захист малозабезпечених верств населення – ці та інші питання є головними у роботі депутатського корпусу.

Засідання виконкому проводяться щомісячно: кожну четверту середу. Було розглянуто та вирішено цілу низку питань: «Про селищний  бюджет на 2011 рік», «Про проект Програми економічного та соціального розвитку селища на 2011 рік та звіт про її виконання за 2010 рік», «Про організацію проведення двомісячника санітарної очистки та благоустрою в смт Велика Лепетиха», «Про стан роботи з організаційно-кадрових питань та організації контролю за виконанням розпоряджень голови районної державної адміністрації у виконкомі селищної ради», «Про роботу виконкому селищної ради зі зверненнями громадян за 1 півріччя 2011 року», «Про забезпечення сталої роботи дошкільних закладів №1,2,3,4  в осінньо-зимовий період 2011-2012 років», «Про підсумки збирання ранніх зернових культур та підготовку сільськогосподарських підприємств усіх форм власності Великолепетиської селищної ради до проведення посіву озимих культур під урожай 2011 року», цілий ряд питань «Про присвоєння адресного номеру», «Про надання матеріальної допомоги», «Про зменшення батьківської плати за харчування дитини в дошкільному закладі», «Про оформлення та видачу свідоцтва про право приватної власності» та інші.

У селищній раді налагоджено дієвий контроль за виконанням рішень сесій, виконкомів, розпоряджень селищного голови, висновків та рекомендацій постійних комісій.

Двічі на рік на сесіях селищна рада розглядає хід виконання програми соціально-економічного розвитку селища та щоквартально виконання селищного бюджету.

Так, протягом останніх трьох років на контролі селищної ради знаходиться одне із найголовніших питань – водозабезпечення населення селища, особливо у літній період.

В червні 2011 року селищною радою було прийнято рішення про проведення другої гілки технічної води в південній частині селища Велика Лепетиха. За цей час було проведено 5 сходок громадян, обрано ревізійну комісію в складі 14 чоловік, розпочато виготовлення проектної документації, замовлено труби для водогону. За пропозицією наших земляків всі роботи по проведенню водогону будуть здійснюватись за  кошти населення. Для цього складено юридичну угоду в якій повністю захищені інтереси платників (населення). І на сьогодні це питання залишається на контролі селищної ради та районної державної адміністрації.

Ще одне з головних питань, що стоїть на контролі селищної ради, це - трудовий архів. За неодноразовими зверненнями населення селища рішенням 41 сесії селищної ради 5 скликання від 09.09.2010 №934 було створено Великолепетиський трудовий архів,  який очолює спеціаліст Євтушенко Людмила Володимирівна. З районного трудового архіву до селищного передано 2332 справи. За час своєї роботи до селищного трудового архіву прийняті документи від ВАТ «Великолепетиський райагрохім» в кількості 38справ особового складу. На даний час у селищному трудовому архіві 2тис. 370 особових справ. За звітний період прийнято 426 заяв від громадян, які вчасно, згідно чинного законодавства, розглянуті та надані відповідні довідки.

Проводиться робота по організації звітів депутатів на виборчих округах. На зустрічах з виборцями висловлюються пропозиції та зауваження, які враховуються у подальшій роботі селищної ради.

Виконком селищної ради проводить роботу зі зверненнями громадян згідно статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян». Одним із пріоритетних завдань органу місцевого самоврядування є забезпечення своєчасного та повного розгляду в селищі звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.

У виконкомі селищної ради встановлено дні прийому громадян селищним головою, заступником селищного голови з питань діяльності виконавчого органу ради та секретарем селищної ради.

Всього за 9 місяців 2011 року зареєстровано 666 заяв та звернень. З них 443 – письмових, та 223 – усних.

З них колективних звернень – 5, повторних звернень не надходило.

З бюджету селищної ради матеріальної допомоги надано на суму  4050 гривень 28 громадянам.

Розглянуто та вирішено 174 земельних питання.

Від пенсіонерів та ветеранів праці надійшло 133 звернення щодо вирішення земельних питань, надання матеріальної допомоги та улагодження сімейних конфліктів.

Інші звернення від приватних підприємців про надання дозволу на відкриття торгівельних точок.

Заяви громадян реєструються у книгах встановленого зразка відповідно до Інструкції з діловодства.

У журналі реєстрації заяв та звернень громадян робиться відмітка про результати розгляду звернень.

Ведеться облік усних заяв, скарг, звернень та контроль за їх виконанням. Жодне звернення не залишається поза увагою. В приймальні селищної ради  спеціально облаштовано  стіл за яким громадянин може написати своє звернення, облаштовано куточок депутата у приміщенні селищного Будинку культури.

Згідно вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні» всі посадові особи селищної ради: селищний голова, секретар ради, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчого органу ради, спеціалісти-землевпорядники, спеціаліст-юрисконсульт, спеціаліст селищної ради з питань діяльності виконавчого органу ради, спеціаліст з комунальних питань та благоустрою прийняли Присягу, оформлено особові справи, своєчасно подаються декларації про доходи.

На території селищної ради діє ветеранська організація, створені та працюють 35 вуличних комітетів, зареєстровані 3 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків: «Затишок», «Конвалія», «Наш будинок - 45». У селищній раді функціонує пункт охорони громадського порядку.

Технічний та естетичний стан будівлі селищної ради задовільний. Зроблено поточний ремонт приміщення. Зміцнена матеріально-технічна база – у селищній раді працюють 10 комп’ютерів, факс, ксерокс. У фойє селищної ради є інформаційний вісник, вивішено  державний прапор України. З нагоди 20-річчя Незалежності України на фасаді будівлі селищної ради  оформлено панно у вигляді державної символіки.

 

2. Стан виконання програми соціально-економічного розвитку території селищної ради та бюджету

Рішенням п’ятої сесії селищної ради VI скликання від 28.01.2011  №50 затверджено   Програму економічного і соціального розвитку селища на   2011 рік, яка розроблена з метою об’єднання зусиль Великолепетиської селищної ради, громадських структур та суб’єктів господарювання для створення сприятливих умов їх діяльності.

Програма визначає цілі та пріоритети розвитку Великолепетиської селищної ради, головні завдання та заходи щодо досягнення головної мети — забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку, підвищення конкурентоспроможності, на основі ефективного використання виробничо-економічного, технічного та людського потенціалів, наявної інфраструктури, поліпшення якості життя населення.

За кожним напрямком господарської діяльності сформовано проблемні питання, головні дії та визначено критерії досягнення мети.

На території селищної ради знаходяться  такі сільгоспвиробники: філія Державного підприємства «Державна продовольча-зернова корпорація України» «Великолепетиський елеватор», ТОВ «Професіонал», НФГ «Руслан» які займаються вирощуванням зернових культур та їх переробкою, СТОВ «Петровський» - займається вирощуванням зернових культур, розвиває тваринну галузь, де утримуються свині та вівці, 40 фермерських господарств, 255 особистих селянських господарств, - які виконують запланований комплекс робіт по вирощуванню зернових, овочевих культур та соняшнику. Дві олійниці забезпечують населення селищної ради та прилеглих сіл якісною продукцією.

Виробничі показники по сільгосппідприємствах Великолепетиської селищної ради за 2011 рік:

Філією Державного підприємства «Державна продовольча-зернова корпорація України» «Великолепетиський елеватор»  зібрано врожаю зернових: озимої пшениці 17582 тонн з площі 2853 га, ярого ячменю 1137 тонн з площі 258 га, соняшнику 4289 тонн з 1748 га.

СТОВ «Петровський»  зібрано: озимої пшениці 3886 тонн з площі 900 га, озимого ячменю 316 тонн з площі 85 га, соняшнику 589 тонн з площі 434 га.

ТОВ «Професіонал» зібрано:  озимої пшениці 2491 тонн з площі 408га, соняшнику 1257 тонн з площі 513 га.

НФГ «Руслан»  зібрано: озимої пшениці 2160 тонн з площі 400 га, озимого ячменю 179 тонн з 35 га, ярого ячменю 340 тонн з 80 га, озимого ріпака 336 тонн з 140 га, кукурудзи 450 тонн з 90 га, соняшнику 510 тонн з 204 га.

Фермерськими господарствами селища зібрано: озимої пшениці  5848тонн з площі 1515 га, озимого ячменю 1663 тонни з 471 га, ярого ячменю 904 тонни з 340 га, озимого ріпака 706 тонн з 565 га, кукурудзи 160 тонн з 55га, соняшнику 827 тонн з 631 га.

Особистими селянськими господарствами зібрано: озимої пшениці 3183 тонни з 829 га, озимого ячменю 651 тонни з 277 га, ярого ячменю 893 тонни з 342 га, кукурудзи 430 тонн з 153 га, соняшнику 410 тонн з 380 га, озимого жита 91 тонни з 42 га.

СПП ТОВ «Шевченкове» має статус племінного репродуктора II-го порядку з розведення високопродуктивного кросу качок «Голаговарський». Потреби у добових каченятах задовольняються для населення району і області. Добові каченята цього племінного підприємства користуються попитом в інших областях України. За 9 місяців 2011 року від маточного поголів’я качок отримано 732,5 тис.штук яєць, проінкубовано 692,9 тис.штук яєць. Одержано усього 532,9 тис.голів приплоду каченят, реалізовано      526,3 тис.голів добових каченят. Вихід молодняка каченят становить 76,9%. Реалізовано на забій у живій вазі за 9 місяців 2011року 156 центнерів качок. Станом на перше жовтня 2011 року племінне поголів’я качок нараховує 8932 голови.

Всі ці господарства беруть участь у соціальному та економічному розвитку селища, вчасно сплачують податки та платежі до бюджету, надають спонсорську допомогу.

За січень-вересень 2011 року до загального фонду бюджету селищної ради надійшло 2041,0 тис.грн. при плані 1755,0 тис.грн., що становить 116,3% плану 9-ти місяців, або 75,7% від річного плану. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилось на 12,7%. Із 13-ти джерел доходів, запланованих у бюджеті план виконано по 11-ти, не виконано план лише по фіксованому сільськогосподарському податку -  недоотримані 1,3 тис.грн., та адміністративні штрафи недоотримані на суму 0,8тис.грн.

Згідно аналізу доходів селищного бюджету на 01.10.2011 року було виконання всіх податків загального фонду за рахунок перевиконання інших податків.

Разом з трансфертами до селищного бюджету надійшло 2360,3 тис.грн. доходів загального фонду, які в першу чергу було направлено на виплату заробітної плати та збільшення видатків розвитку по благоустрою для безперебійного постачання води в літній період.

У 2011 році видатки на оплату праці з урахуванням її підвищення, на придбання продуктів харчування та медикаментів і енергоносіїв були забезпечені в повному обсязі. На заробітну плату працівників дошкільних закладів за 9 місяців поточного року витрачено 1418,7 тис.грн.; на харчування дітей у дошкільних закладах витрачено 98,7 тис.грн.; на енергоносії – 173,6 тис.грн.

На оздоровлення дітей в дошкільних закладах в літній період  було  виділено 14,200 тис.грн.

Для успішної роботи ясел-садка №1 в зимовий період придбані колосники на суму 2736 грн.

На підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільних закладів у селищному бюджеті у 2011 році передбачено 4300 грн. Станом на  вересень 2011 року використані 2843,15 грн. Всього на курсах навчалося 4 педагогічних працівники.

У підвідомчих дошкільних закладах №1,2 здійснюється безоплатне медичне обслуговування дітей. Тут працюють висококваліфіковані,  медичні сестри. На придбання медикаментів у підвідомчі дошкільні заклади у селищному бюджеті передбачено – 3000 грн. та використано – 1710,28 грн. На профілактичні обстеження працівників дошкільних закладів, проходження санітарного мінімуму, на лабораторні роботи із селищного бюджету використано 2217,80 грн.

Контроль за дотриманням зобов’язань юридичних осіб з платежів до бюджету всіх рівнів здійснюється на кожному засіданні виконкому та сесіях селищної ради.

У комунальній власності селищної ради знаходиться 116 об’єктів (дороги, будівлі, стадіон, артезіанські свердловини, башти Рожновського). Проведено їх інвентаризацію, складено відповідні інвентаризаційні описи. Вільні об’єкти передано в оренду. Систематично здійснюється контроль за їх ефективним використанням.

На території селищної ради зареєстровано 124 безробітних. Проводиться робота по організації проведення оплачуваних громадських робіт для осіб, зареєстрованих як безробітні, на підприємствах, установах та організаціях, що належать до комунальної власності. Виконкомом селищної ради затверджено перелік видів оплачуваних громадських робіт , які мають суспільно - корисну спрямованість і відповідають потребам селища та сприяють його соціально-економічному розвитку У 2011 році з районним центром зайнятості населення укладено - 15 договорів, згідно яких у громадських роботах у селищній раді та у підвідомчих установах взяли участь 38 осіб (32 особи – роботи по благоустрою, 6 осіб – по охороні громадського порядку).. Оплату праці проведено за рахунок коштів державного центру зайнятості на суму 198,98 тис. грн.

За результатами проведених конкурсів «Кращий двір» та «Краща вулиця» переможцями визнано:  домобудівлю № 2 по вулиці Радянській Будченко Раїси Павлівни та вулицю Цибулькіна.

 

 

3. Робота по реформуванню аграрного комплексу

 

Право власності на земельні частки (паї) із земель колишніх КСП отримали 2096 громадян, площею 14024 га. Для ведення особистого селянського господарства громадянам виділені 1700 земельних ділянок, загальною площею 314,95 га, з них: в межах селища - 1475 земельних ділянок, площею 95,74, за межами – 225 земельних ділянок, площею     219,21 га, на які виготовлено Державні акти на право приватної власності.   255 громадян самостійно обробляють земельні ділянки площею 1374, 298 га.

Зареєстровано 1823 договори оренди земельних часток(паїв) на площу 118863,25 га. Орендну плату за земельні частки(паї) сплачують всі орендарі своєчасно та в повному обсязі.

Орендна плата на цей період складає 3641,8 тис.грн., з них: 742,1 тис.грн. згідно 358 договорів по сертифікатам, 2899,7 тис.грн. згідно 1465 договорів по Державним актам.

Розрахунки з власниками паїв проводяться зібраним урожаєм та коштами.

У резервному фонді селищної ради знаходиться 1855,5 га сільськогосподарських угідь. Ці землі надано в оренду.

До земель запасу селищної ради належать не витребувані 38 часток(паїв),  площею 304,18 га, за які постійно сплачується орендна плата в селищну раду. В середньому  - 200 грн. за 1га.

У селищній раді ведеться земельно-кадастрова книга та реєстр інформацій про суб’єкти власності (фізичні особи).

На території селищної ради  філією Державного підприємства «Державна продовольча-зернова корпорація України» «Великолепетиський елеватор» створено полезахисні лісосмуги на площі 3,5 га. Селищна рада бере участь у проведенні лісовідновлювальних робіт у полезахисних лісосмугах. Залишки неліквідної деревини  лісосмуг переробляються на щепу, яка використовується  для опалення шкіл і дошкільних закладів селища. На сьогодні перероблено 2,5 тонни цього матеріалу.

Питання ефективного використання земель розглядаються на сесіях селищної ради. Усі рішення, які приймаються, відповідають чинному законодавству.

На території селищної ради діє приватне підприємство «Великолепетиський маслозавод», яке обслуговує підсобні господарства населення району по збору молока.

Здійснюється робота по закупівлі сільськогосподарської продукції у фермерських та підсобних господарствах.

 

 

4. Робота по комунальному та побутовому обслуговуванню

 

Комунальне обслуговування населення на території селищної ради здійснює Великолепетиський ВК «Сількомунгосп», який забезпечує водопостачання населення, обслуговує водопровідну мережу. Селищною радою, за безпосередньої участі працівників ВК «Великолепетиський сількомунгосп», проводиться робота щодо встановлення абонентами селища водолічильників. Проведено комплекс рейдів, видано відповідні приписи на встановлення лічильників, встановлено контроль за їх виконанням. Зазначені заходи вживаються у відповідності до пункту 4,2 наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 22 липня 1994 року № 165/374. Вжиті заходи дадуть можливість зменшити об’єм використання питної води та контролювати її споживання, забезпечити населення верхніх вулиць селища безперебійним водопостачанням у літній період року.

Систематично, 2 рази на рік проводиться хлорування води.

Населення вчасно розраховується за спожиту воду та електроенергію.

Проекти на будівництво вуличного освітлення виготовлено на вул. Леніна, Островського, Куйбишева. Монтаж вуличного освітлення виконано на вул. Леніна у кінці 2008 року. На даний час проводиться робота по наладці, програмуванню та введенню в експлуатацію багатофункціональних приладів обліку електричної енергії.

У 2011 році розроблено проектно-кошторисну документацію на вуличне освітлення вулиці Кірова на суму 18,799 тис. грн. , яка зараз знаходиться на погодженні, з метою  отримання позитивних висновків.

Безпосередньо питне водопостачання населення здійснюють 12 артезіанських свердловин, які передано на обслуговування ВК «Великолепетиський сількомунгосп» (у тому числі артезіанська свердловина № 4-178, що була в оренді у фермерського господарства «Наталія», 1 арт. свердловина — ПП Лисечко). У серпні 2011 року вирішено водозабезпечення Великолепеииської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та 12 домоволодінь мешканців нашого селища.

Виготовлено проект реконструкції водопровідної мережі у південній частині смт Велика Лепетиха. Його вартість становить понад 22,0 тис. грн. Пройдено експертизу проекту в «Укрінвестекспертизі». Вартість зазначених послуг становила понад 8,0 тис. грн. Загальна кошторисна вартість будівництва становить 3 млн. 822 тис. 347 грн.

Водомережа у селищі зношена, експлуатується без капітального ремонту та реконструкції у необхідних об’ємах. Вона повністю амортизована. Артезіанські свердловини потребують декальматації і каротажу, ремонту та відновлювальних робіт. Біля половини водонапірних веж протікають і  не підлягають ремонту.

З метою покращення водозабезпечення населення селищною радою за останні 3 роки проведена велика робота: замінено 260м водогону: в південній частині селища - 200метрів,  в північній частині - 60метрів, вартість робіт - 180тис.грн. Відремонтовано 8 водонапірних башт Рожновського вартість робіт - 30тис.грн., проведено декальматація  колодязів на суму 150тис.грн. На ремонт водонапірної системи, якій 50 років, із бюджету селищної ради витрачено 700тис.грн.

Постійно на контролі робота щодо переукладання або внесення змін до договорів оренди артезіанських свердловин, що використовуються для підприємницьких цілей. В основному це стосується термінів дії договорів, орендної плати та їх цільового використання.

Селищною радою виготовлено проектно-кошторисну документацію для будівництва полігону твердих побутових відходів на території селища. Отримано позитивний висновок «Укрінвестекспертизи».

Згідно проектно-кошторисної документації, яку розроблено та відкориговано ВАТ ПВІ «Укркомундорпроект», на будівництво полігону твердих побутових відходів у смт Велика Лепетиха потрібно кошти у сумі  2 млн. 131 тис. 708 грн.

У 2010 році виготовлено документацію на земельну ділянку під полігон твердих побутових відходів.

Спільно з районною державною адміністрацією ініційовано включення питання щодо будівництва полігону ТПВ у Великій Лепетисі, до обласних та державних програм.

Про нашу спільну проблему знають не тільки на обласному рівні, а і на рівні держави.

На даний час відбулася зустріч з головою Управління екології області. Є перспектива поетапного будівництва полігону твердих побутових відходів.

На території Великолепетиської селищної ради працює підприємство К/П Великолепетиський ринок,  82 магазина і кіоска, 15 кафе-барів, 4 аптеки, 2 автозаправні станції, СТО. У сфері побуту діють 3 салони краси, 2 приватні перукарні, 3 майстерні з ремонту взуття, 1 з пошиву та ремонту одягу, 3 автомайстерні.

Під час надання чи продовження дії дозволу на діяльність торгівельних точок, підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності, які розміщені на підвідомчій території, встановлюється їх режим роботи

Фактична кількість торгівельних підприємств та їх наявна площа в достатній мірі забезпечує населення селищної ради у торгівельному обслуговуванні.

 

 

5. Робота з вирішення соціальних питань

 

Значна увага в селищній раді приділяється соціальному захисту жителів селища.

У 2011 році до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації направлено 34 клопотання на призначення державної соціальної допомоги

Складено списки учасників війни, учасників бойових дій, інвалідів війни, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС для отримання пільг на вугілля та скраплений газ у 2011 році

Розглянуто кандидатури та підготовлено відповідний пакет документів щодо 4 громадянок селища на присвоєння звання «Мати-героїня».

На території селищної ради функціонують 2 загальноосвітні школи, 5 дошкільних закладів, районний Будинок культури, селищний Будинок культури, 3 бібліотеки, народний музей ім. О.Ціпко, професійно-технічне училище №22, Центр дитячої та юнацької творчості, Дитяча школа мистецтв, Дитяча юнацько-спортивна школа.

Медичні та інші послуги надають Центральна районна лікарня, приватний центр здоров’я та краси «Надія», Великолепетиська районна санепідемстанція, Великолепетиська  ветеринарна лікарня.

Працюють чотири аптеки, один аптечний кіоск, одна ветеринарна аптека та один ветеринарний кіоск.

Відповідно до ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» батьківська плата за харчування в дошкільних закладах становить 50% від вартості харчування на день. Вирішено питання щодо зменшення або звільнення від батьківської плати за харчування дітей пільгових категорій – діти-сироти та діти потерпілих від аварії на ЧАЕС – 100% - 4 дітей, діти-інваліди, з малозабезпечених та багатодітних сімей на 50% - 32 дітей.

Постійно, 2 рази на рік ведеться облік дітей від 0 до 6 років, які мешкають на території селища.

Школярі, які навчаються у місцевих загальноосвітніх школах, забезпечуються безоплатними підручниками. Для самоосвіти школярів працюють бібліотеки, фонд яких постійно поповнюється.

По можливості надається допомога центральній районній лікарні. Значну увагу було приділено хворим на туберкульоз. Цим людям була надана матеріальна допомога на придбання вітамінів та продуктів харчування на загальну суму 600 грн. Кожного з них було відвідано вдома або в лікарні та проведена відповідна роз’яснювальна робота.

Майже половина жителів нашого селища проживає у північній частині. Це молодь, люди похилого віку, ветерани війни та праці. Єдиним осередком культури для них є селищний Будинок культури та селищна бібліотека. Велику увагу працівники селищної бібліотеки приділяють вихованню підростаючого покоління. Її відвідують більше тисячі абонентів відвідують селищну бібліотеку.

Працівники селищного Будинку культури  велику увагу приділяють людям похилого віку. Уже не перший рік тут діють: хор «Острівчанка», який постійно бере участь у всіх культурних заходах селища, району, 15 гуртків та клубів, які об’єднують 196 учасників  за  інтересами, це гуртки – художнього читання, театр юного глядача,  вокальний, клуб «Біла тура» та інші.

На заробітну плату працівників селищного Будинку культури та селищної бібліотеки за 9 місяців поточного року використано 183609,26 грн. з урахуванням її підвищення.  Виділено кошти на капітальний ремонт великого залу у сумі  187600 грн. На даний час уже використано 107526грн. У 2010 році проведено капітальний ремонт покрівлі селищного Будинку культури на суму 135300 грн.

У селищній раді працює інструктор по спорту. З метою залучення молодого покоління до активного та здорового способу життя, на базі районного Будинку культури функціонує спортзал, де молодь має змогу займатись спортом та спілкуватись безпосередньо один з одним. Функціонують секції з волейболу,  футболу, настільного тенісу.

Протягом останніх років проводяться традиційно спортивні турніри, присвячені колишнім вчителям-фізкультурникам: Пам’яті В.А.Карабінкова, "Кубок" Пам’яті Павла Ріпки", Пам’яті А.М.Істоміна.

У селищі функціонує районна футбольна аматорська команда, яка і бере участь у змаганнях як у селищі, так і за його межами.

Селищний стадіон "Колос" має можливість приймати гостей з інших районів та сіл. У 2011році були проведені роботи по  реконструкції та ремонту стадіону «Колос» (засіяно травою поле стадіону, відремонтовано лави, зроблено пано), завдяки спонсорським коштам у сумі 150тис.грн.

Благоустрій території селища, забезпечення в ньому чистоти та порядку є важливим питанням в роботі виконкому селищної ради, депутатів, керівників підприємств, організацій, установ усіх форм власності.

Щороку  виконкомом селищної ради затверджуються заходи по благоустрою території. Закріплено за підприємствами, установами, прилеглі території вулиць, об’єкти озеленення, тощо. Рішенням 4 сесії селищної ради 6 скликання від 30.12.2010 року затверджено Програму  «Благоустрій на 2011-2015роки» та Заходи щодо забезпечення  виконання цієї програми.

При проведенні цих заходів залучаються трудові колективи підприємств, організацій, установ, шкіл, профтехучилища.

Протягом 2011 року зроблено значний обсяг по благоустрою селища:

-                     підтримується проведення щотижневого «чистого четверга»;

-                     санітарна очистка парків та скверів;

-                     боротьба з карантинними бур’янами, стихійними звалищами проводиться постійно.

За  2011 рік ліквідовано 5 стихійних звалищ, зокрема: 2 звалища по вул. Кірова, Шевченка, 2 звалища по вул. Тельмана. Розглядається питання у першу чергу надання альтернативи населенню щодо вивозу твердих побутових відходів. Одним із варіантів є максимальне обладнання вулиць селища сміттєвими баками як за рахунок бюджету селищної ради, так і за рахунок населення.  З початку року за рахунок селищної ради виготовлено та  встановлено 5 сміттєвих баків на суму 5,5 тис. грн.

Під час весняної толоки у 2011 році проведено санітарну очистку селища, а саме: вулиць Островського, Радянської, Куйбишева, Чкалова, парку  «Приморський», обеліску «Слави», Братських могил, кладовищ.

Витрати по утриманню 2 кладовищ північної та південної частини селища, які обслуговуються працівниками Великолепетиським ВК «Сількомунгосп», відшкодовуються селищною радою згідно рахунків і актів виконаних робіт.

На території селищної ради знаходяться:

      Пам’ятник на честь воїнів односельчан (Обеліск Слави),

      Пам’ятний знак на честь розвідника М.О. Полторакіна,

      Братське кладовище по вулиці Чкалова,

      Братські поховання на території Великолепетиської ЗОШ №2 та кладовища у північній частині селища ,

      Пам’ятний знак на честь воїнів-визволителів «Пушка», 

      Пам’ятник Петровському Г.І., 

      Пам’ятник Т.Г. Шевченку, 

      Пам’ятний знак на честь воїнів-інтернаціоналістів, 

      Пам’ятний знак на честь жертв голодомору 1932-1933років 

      Братські могили воїнів Радянської Армії

З метою охорони та утримання в належному стані пам’яток історії, мистецтва, розташованих на території селища Велика Лепетиха, виконкомом селищної ради від 22.04.2009  було прийнято рішення «Про  закріплення пам’яток історії, мистецтва, розташованих на території селища Велика Лепетиха, за закладами освіти та підприємствами».

Проведена паспортизація пам’яток культури та архітектури.

У 2011році на благоустрій селища передбачені 102,200 тис.грн., з яких використано 75,194,79 тис.грн.

Проведено ремонт стадіону «Колос» на кошти спонсорів. Для білування бордюрів, дерев, стінок кладовищ, стадіону селищною радою придбано вапна на суму 3227 тис.грн.

Виконкомом селищної ради розроблено план робіт благоустрою селища на 2012рік, який передбачає:

- капітальний ремонт доріг;

- реконструкцію парку «Придніпровський» по вулиці Кірова;

- берегоукріплення;

- будівництво полігону ТПВ;

- будівництво складських приміщень та підвалу у дитячому садку №2;

- будівництво дитячих майданчиків в районі селищного Будинку культури та парку по вулиці Куйбишева;

- реконструкцію старого пляжу та будівництво дитячого пляжу біля яхтклубу;

- будівництво спортивного містечка та подальший ремонт трибун на стадіоні «Колос»;

- розширення ринкової території по вулиці Пушкіна.

У виконанні намічених робіт селищна рада  розраховує на допомогу спонсорів, підприємств, установ, фермерських господарств.

Всього на  ремонт шляхів на території селищної ради у 2011році витрачено 16,972 тис.грн.

Постійно проводиться покіс узбіч доріг, парків, скверів, для чого придбано 2 газонокосилки на суму 2300грн.

Встановлено 3 дорожніх знаки по селищу, поновлено дорожню розмітку. У першу чергу акцентовано увагу на організацію дорожнього руху біля навчальних закладів селища.

 

 

 

 

 

6. Робота по забезпеченню правопорядку

 

З метою забезпечення активної протидії усім проявам правопорушень на території селища рішенням п’ятої сесії селищної ради 6 скликання від 28.01.2011 №51 прийнята Програма профілактики злочинності на території селищної ради на 2011-2015роки.

У селищній раді діє громадський пункт охорони правопорядку, який очолює більше 15 років  Урбанський Петро Андрійович. З лютого 2011року йому допомагають 5 громадських помічників («шерифів»). «Шерифи» виконують  цілий ряд обов’язків, які передбачені інструкцією. Це - допомога дільничним інспекторам міліції, в охороні громадського порядку, селищній раді - в наведенні благоустрою селища та вжиття заходів до громадян, які порушують адмінкодекс України.

Велика робота проводиться щодо інформування населення, розповсюдження рекомендацій для застосування можливих норм і методів протидії антигромадським вчинкам. Проводяться індивідуально-виховні бесіди з усіма верствами населення та роз’яснювальна і профілактична робота серед батьків неповнолітніх правопорушників.

На сьогодні проведено облік житла, де проживають особи похилого віку, самотні, визнані недієздатними, тяжко хворі, особи, які потребують опіки, хворі на алкоголізм та наркоманію.

Систематично  перевіряються умови проживання, утримання та виховання неповнолітніх дітей у неблагополучних сім’ях. Ведеться їх облік. Таким сім’ям надаються адресні допомоги, в них проводиться профілактична, правова і консультативна робота.

Постійно вживаються заходи щодо своєчасного розшуку неповнолітніх, які самовільно покинули сім'ї, інтернатні заклади, або просто зникли з місць свого проживання.

Забезпечується систематичний контроль за поведінкою неповнолітніх і молоді, які відбули покарання, звільнилися з місць позбавлення волі, а також тих, хто засуджений на умовний термін. До цих заходів самим активним чином залучені наші «шерифи», які проводять подвірний обхід, збирають всю необхідну інформацію про дану категорію громадян.