Великолепетисьці відсвяткували Міжнародний день ромів «AME - ROMA»

Історія циганських народностей налічує понад тисячоліття, весь цей час цигани не замислювалися про єдність. І лише в 1971-му році в квітні представники чисельних ромських громад з трьох десятків країн планети зібралися в столиці Великобританії на Перший Всесвітній конгрес своєї народності. На ньому вперше в історії був організований Світовий циганський союз, який прийняв національні гімн і прапор. Тобто, цигани визнані були єдиною нацією, хоча і не територіальною.
Але крім всіх перерахованих акцій, на конгресі відбулася ще одна важлива подія для світової культури – заснування Міжнародного дня ромів. Як дата його святкування був обраний день відкриття конгресу – 8 квітня. Сьогодні Міжнародний день циган відзначається у всіх країнах, де проживають громади цього народу.

10 квітня 2019 року в малому залі комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» відбулась святкова концертна програма, присвячена Міжнародному дню ромів «Ame – Roma», організована відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з районним Будинком культури.
На свято зібралися представники ромської національності нашого району та шанувальники їх яскравої та самобутньої культури. Ведучі заходу, Наталія Дмитренко та Валентина Лисечко, ознайомили присутніх з історією походження ромського народу та їхніми культурними традиціями. Привітав з  Міжнародним днем ромів  всіх присутніх  голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик.
Пісенний, літературний та музичний фольклор циган дуже різноманітний, і в цей день не залишив байдужим нікого.  Доказом цього стала святкова концертна програма «AME - ROMA». Свої здібності представили  талановиті представники ромської національності нашого селища: соло на баяні подарував Петро Барієв, а його внучка, Ізабелла Барієва виконала циганську польку, Тетяна Саітова та Тамара Осман прочитали свої власні вірші, прозвучали пісні у виконанні Руслана Атаєва, Георгія Барієва та Лізи Барієвої, яка ще й виконала танок «Циганочка з виходом». Також глядачі мали змогу послухати циганські мотиви та пісні у виконанні Володимира Мікули, Анастасії Мельниченко, Ганни Антипенко - солістів Великолепетиського СБК, фортепіанного ансамблю ДШМ у складі Ірини Березань та Ольги Капличної та вихованця ДШМ Івана Чмихала, соліста Сергія Мороза і танцювального колективу «Горицвіт» Малолепетиського СБК та інструментального дуету у складі Ігоря Ільєнка та Руслана Атаєва.
Це свято відбувалося у районі вперше, а бурхливі оплески та задоволення на обличчях глядачів свідчить про те, що воно вдалося на славу. І не важливо якої ти нації, адже якщо ти робиш справу з душею, і це подобається іншим, то не варто зупинятися.
Відділ культури, молоді та спорту районної державної адміністрації запрошує талановитих та обдарованих жителів району різних національностей для проведення спільного святкового концерту до ДНЯ ЄВРОПИ у травні цього року.
Телефон для довідок: (05543) 2 13 77.