Великолепетисці взяли участь у відзначенні 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості установлено в Україні День хрещення Київської Русі-України, який відзначається щорічно 28 липня у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.
Для нас цей день фіксує і означає кілька принципових понять. Це – спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави, неподільність Українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри, соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці – Києва, велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи, єдність нашого державного і духовного начала. Цього дня до столиці з’їжджаються прочани з усіх регіонів нашої держави.
На виконання плану заходів з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, затвердженого Кабінетом Міністрів  України, за ініціативи голів районної державної адміністрації та районної ради, підтримки депутатського корпусу  районної ради відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації було  організовано участь  делегації району 28 липня 2018 року у Хресній ході-молитві за Україну і за єдину Помісну українську православну церкву, яка відбулася у м. Київ за маршрутом: Володимирський собор – бульвар Шевченка – вулиця Володимирська – Софійська площа – Михайлівська площа – парк Володимирська гірка.
Хресний хід у Києві з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України засвідчив дві важливі перемоги, про що засвідчив Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет у молитві за Україну та українську помісну православну церкву: «Ми цим хресним ходом святкуємо дві перемоги: створення єдиної в Україні православної церкви – правдивої, української. І друга – перемога над нашим зовнішнім ворогом».
Підтвердженням об’єднання українського православ’я стала присутність на урочистостях у Києві делегації Вселенського патріарха Варфоломія, який має твердий намір дати українській церкві Томос про автокефалію нашої церкви.