Відбулося перше засідання новообраної Громадської ради при районній державній адміністрації

07 лютого 2019 року відбулося перше засідання новообраної Громадської ради при Великолепетиській районній державній адміністрації, під час якого членами Громадської ради було визначено пріоритетні напрямки діяльності Громадської ради, обговорено та ухвалено Положення про Громадську раду при Великолепетиській районній державній адміністрації, затверджено регламент Громадської ради при райдержадміністрації та план роботи на І квартал 2019 року.
Під час зібрання членами Громадської ради були обговорені найбільш актуальні проблеми мешканців Великолепетищини, а саме: порядок надання показників за використану електроенергію ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» та реорганізація Великолепетиського та Горностаївського відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.
Голова Громадської ради Галина Зінченко поінформувала присутніх про те, що з 01 січня 2019 року на виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» послуги з постачання електроенергії споживачам надаватиме ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія», яка буде виконувати функцію постачальника універсальних послуг. Споживачам електричної енергії необхідно в період з 01 по 04 число кожного місяця через послугу «Особистий кабінет» передавати показники електролічильників на сайті оператора системи розподілу електричної енергії АТ «Херсонобленерго» за адресою: www.ksoe.com.ua або у автоматичному режимі за телефоном (0552) 316-316 (цілодобово), або за телефонами кол-центру: (0552) 48-06-20, 0800500629 (цілодобово). Перший оновлений рахунок за електроенергію, спожиту в січні, споживачі отримають від ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» у лютому 2019 року 6-го числа в електронному вигляді на сайті www.khoek.ks.ua
Дане питання викликало жваву дискусію серед учасників зібрання. Адже, як зазначили члени Громадської ради, ситуація, що склалася з наданням показників за використану електроенергію, спричинила неабияку стурбованість серед людей похилого віку та тих мешканців району, які не мають персонального комп'ютера вдома. Скористатися послугами «Особистий кабінет» вони не мають змоги або ж не володіють навичками роботи на персональному комп'ютері, а додзвонитися за телефонами кол-центру вкрай важко.
Підсумовуючи обговорення даного питання, голова Громадської ради зазначила Галина Зінченко зазначила, що задля полегшення переходу на новий формат надання показників за використану електроенергію головою райдержадміністрації Анатолієм Віремейчиком та керівництвом Великолепетиського РЕЗ і ЕМ ПАТ «Херсонобленерго» досягнуто домовленість про те, що у лютому і березні поточного року контролери установи продовжуватимуть знімати показники електролічильників.
Що стосується реорганізації Великолепетиського та Горностаївського відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області членів Громадської ради поінформовано про те, що відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 23 листопада 2018 року № 3687/5 «Про реорганізацію деяких відділів державної реєстрації актів цивільного захисту» здійснюються заходи щодо реорганізації шляхом злиття Горностаївського та Великолепетиського районних відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області. Новоутворений Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Великолепетиському та Горностаївському районах Головного територіального управління юстиції у Херсонській області буде розміщено у смт Горностаївка, але для зручності жителів Великолепетиського району у смт Велика Лепетиха Головним територіальним управлінням юстиції в області планується створення робочого місця для працівника відповідного відділу, який буде надавати послуги у сфері реєстрації актів цивільного стану.
Після бурхливого обговорення питання, присутні вирішили звернутися до Головного територіального управління юстиції у Херсонській області щодо надання роз’яснення з приводу ситуації з обмеження отримання відповідних послуг у Великолепетиському районі.
Учасники засідання Громадської ради мали можливість висловити свої думки, зауваження та надати пропозиції стосовно порушених питань.
Наступне засідання Громадської ради при районній державній адміністрації відбудеться в квітні поточного року.