Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

22 січня 2014 року у залі засідань районної ради відбулося засідання колегії районної державної адміністрації з порядком денним:
1. Про підбиття підсумків роботи щодо оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року та підготовку до оздоровчого сезону 2014 року.
2. Про підсумки виконання бюджету району за 2013 рік.
3. Про підсумки виконання програми соціального, економічного і культурного розвитку району за 2013 рік.
4. Про роботу відділу Держземагентства у Великолепетиському районі у 2013 році.
5. Про роботу по виконанню у районі актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів обласної та районної державної адміністрації та стану виконавської дисципліни за підсумками 2013 року.
6. Про стан роботи із зверненнями громадян у районній державній адміністрації за підсумками 2013 року.
У засіданні колегії взяли участь: голова районної ради Дмитро Папуша, Великолепетиський міжрайонний прокурор Олена Ніколащенко, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних підрозділів міністерств, відомств, селищний та сільські голови.
Під час розгляду питання першого порядку денного головою районної ради було наголошено на тому, що відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації необхідно крім напрацьованих впроваджувати нові підходи до організації відпочинку дітей. Голова районної державної адміністрації поставив перед начальником відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, Малолепетиським сільським головою завдання щодо вивчення досвіду Заводівської сільської ради Горностаївського району щодо відкриття у травні 2014 року на базі Малолепетиської ЗОШ І-ІІ ступенів пришкільного оздоровчого табору з цілодобовим перебуванням дітей Рубанівської, Катеринівської, Миколаївської, Демидівської сільських територій.
У ході розгляду цього питання було виявлено, що на організацію літнього відпочинку Рубанівською сільською радою заплановано виділити у 2014 році 10 тис. грн., що вдвічі менше минулорічного показника. Олексій Скопіч поставив перед Рубанівським сільським головою завдання щодо виділення коштів у попередніх розмірах.
Одне з важливих питань, що розглядалось на засіданні колегії – це питання «Про підсумки виконання бюджету району за 2013 рік», адже від стану виконання районного бюджету та бюджетів селищної, сільських рад залежить фінансування заходів з розвитку територіальних громад району. Найкраще у 2013 році робота щодо виконання місцевого бюджету була організована у Миколаївській сільській раді. За підсумками 2013 року не виконано план надходжень по податку на доходи фізичних осіб Демидівської, Рубанівської сільських, Великолепетиської селищної рад та районного бюджетів. Зменшили надходження цього податку у порівнянні з 2012 роком Великолепетиська селищна та Катеринівська сільська рада.
У зв’язку з тим, що бюджет Великолепетиського району не забезпечив виконання взятих зобов’язань за доходами, голова районної державної адміністрації висловив пропозиції щодо визнання у 2013 році роботи фінансового управління районної державної адміністрації, відділення Каховської ОДПІ ГУ Міндоходів у Херсонській області, виконкомів селищної та сільських рад, крім Миколаївської, недостатньою та запропонував на наступному засіданні колегії розглянути питання щодо їх організуючої ролі у цьому питанні, вивчення їх структури та забезпечення кадровим потенціалом.
Олексій Скопіч наголосив на тому, що для поліпшення ситуації з виконання місцевих бюджетів необхідно належним чином організувати у 2014 році роботу стосовно повного використання можливостей збільшення дохідної частини бюджету, а саме скорочення недоїмки зі сплати платежів до місцевих бюджетів.
При розгляді питання «Про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку за 2013 рік» недостатньою була визнана робота, в першу чергу, відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації та управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.
Голова районної державної адміністрації, підсумовуючи розгляд цього питання, зазначив, що вказаним вище структурним підрозділам районної державної адміністрації необхідно змінювати підходи до роботи, не бути сухими статистами, а безпосередньо працювати з сільгоспвиробниками, особливо з одноосібниками, надаючи методичну допомогу щодо організації сільського виробництва.
У цілому за результатами роботи колегії видано 5 розпоряджень та 1 доручення голови районної державної адміністрації.