Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища

28 травня 2020 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища під головуванням голови постійної комісії Олега Кислого.
У роботі постійної комісії взяли участь голова районної ради Тетяна Верховська, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, керівники відділів районної державної адміністрації та районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації Наталія Михайлюк доповіла з наступних питань:
- про хід виконання рішення XХХІ сесії районної ради VIІ скликання від 15 грудня 2017 року № 363 «Про районну цільову комплексну програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2017 – 2021 роки» зазначила, що у 2019 році було виділено коштів в сумі 6000 гривень для підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення сил оперативного реагування ГУ ДСНС України в Херсонській області на придбання паливно-мастильних матеріалів. В подальшому кошти по цій програмі не виділялися;
- про результати виконання рішення XХХІ сесії районної ради VIІ скликання від 15 грудня 2017 року № 364 «Про положення про порядок видалення дикорослої порослі, аварійних та сухостійних дерев вздовж автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території Великолепетиського районну» проінформовала, що у 2019 році відповідні роботи не проводилися. У 2020 році у рамках підготовки до проведення поточного середнього ремонту автодороги «Миколаївка-Рубанівка» Рубанівською сільською радою проводяться роботи по видаленню дикорослої порослі вздовж автомобільної дороги місцевого значення, за погодженням Департаменту будівництва і розвитку інфраструктури, тим більше, що із завтрашнього дня починаються роботи по ремонту цієї дороги;
- про хід виконання рішення ХVІІ сесії районної ради ІV скликання від 28 жовтня 2005 року № 215 «Про районну програму Питна вода Херсонщини» на 2006 – 2020 роки» відмітила, що у 2019 році на ремонт водопровідних мереж питної води направлено кошти селищної та сільських рад у сумі 1,500 тис. гривень. У 2020 році на розвиток водопровідного господарства населених пунктів заплановано направити кошти місцевих бюджетів у сумі 1179,4 тис. гривень; за чотири місяці 2020 року направлено 119,1 тис. грн., що становить 10 % від запланованого на рік.
З метою покращення водопостачання у селищі планується провести заміну частини центрального водогону протяжністю 237 п.м. на поліетиленові труби Ø 225 мм. Станом на 20 травня 2020 року укладено договір на виконання робіт з ТОВ «Голопристанське управління спеціальних, монтажних та проектних робіт», сплачено 30 % (143,8 тис. грн) від загальної суми.
Демидівською сільською радою передбачено виділення коштів у сумі 25,0 тис. грн на придбання глибинного насоса.
Князегригорівською сільською радою вивчається питання щодо встановлення башти «Рожновського» у селі Князе-Григорівка. Для виконання цих робіт необхідно винайти кошти у сумі 160 тис. грн.
Розглядаючи хід виконання рішення ХХХVІІІ сесії районної ради VІ скликання від 24 вересня 2013 року № 319 «Про комплексну програму розвитку водного господарства району на період до 2020 року», начальник відділу інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації Валентина Місєвич зазначила, що першочерговим завданням цієї програми було визначено передачу всього зрошення, місцевої, сільськогосподарської мережі та Горностаївського водоканалу до державної власності, але ця процедура була не доопрацьована і відповідно залишилася не завершеною. Тому водопровідні мережі залишилися на балансі районної ради та комунальної власності, а державне зрошення у Горностаївському управлінні водного господарства так і не відбулося, що не дало змогу у подальшому використовувати державні кошти різних рівнів бюджетів.
Під час розгляду питання про хід виконання рішення ХХХІІІ сесії районної ради VІІ скликання від 30 січня 2018 року № 379 «Про програму забезпечення епізоотичного благополуччя на 2018 – 2022 роки»,  начальник Великолепетиської районної Державної лікарні ветеринарної медицини головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області Ульзана Гончаренко проінформувала, що відповідною службою здійснюється комплекс ветеринарно-санітарних заходів щодо діагностики, профілактики, локалізації та ліквідації хвороб. Для виконання цих заходів та на придбання спеціальних костюмів і матеріалів необхідні кошти в сумі 33000 гривень. Також не вистачає коштів на проведення щеплення великої рогатої худоби проти сказу в сумі 2000 гривень, що дало б змогу провести ці заходи в повній мірі.
Голова постійної комісії Олег Кислий ознайомив присутніх про звернення депутатів Нижньосірогозької районної ради з проханням підтримати забезпечення функціонування «малодіяльних» залізничних вантажних станцій по Україні та не допустити їх закриття.
За результатами доповідей та обговорень депутатами було прийнято відповідні висновки та рекомендації із зазначених питань.