Відбулося засідання за «круглим столом» щодо забезпечення національної єдності та громадської злагоди

На реалізацію у районі завдань Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди (у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки), 20 січня 2014 року голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч провів засідання за «круглим столом» щодо забезпечення національної єдності та громадської злагоди. У засіданні взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, заступник голови райдержадміністрації Володимир Мошенець, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники політичних партій, громадських організацій та національних меншин, які проживають на території району.
У ході засідання обговорювалося питання відзначення 95-ї річниці об’єднання України в єдину державу.
Перед присутніми виступила завідуючий сектором культури районної державної адміністрації Віра Приз, яка розповіла про історичну подію – проголошення Акта злуки та зазначила, що працівниками сектору культури районної державної адміністрації постійно проводиться робота культурно-просвітницького напрямку з цього питання, а саме: «Години толерантності», на яких учнів загальноосвітніх шкіл знайомлять з історією та культурою свого народу; музичний фестиваль «Козацькому роду нема переводу», метою якого є – привернення національних товариств до вивчення традицій і культури українського народу; етнофестиваль «Парад національностей», що символізує об’єднання різних народів.
Підсумовуючи засідання, голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч наголосив: «Значення цієї історичної події, безумовно, виходить за межі політичних, часових і навіть географічних обставин 1919 року. Вона стала для України вічною цінністю. Цей день – знак. Цей день – символ. Символ соборності, єдності, здатності українців до консолідації, до праці і битви за власну державу. Ми переживаємо нелегкі часи, але сьогодні як ніколи раніше потрібна наша єдність, розсудливість, мудрий вибір».
За результатами засідання учасниками зібрання було прийнято рішення й надалі проводити широку просвітницьку діяльність: «круглі столи», громадські обговорення на тему: «Національний суверенітет і соборність – запорука повноцінного та безпечного існування українського народу».