Протягом 04-05 жовтня 2018 року у м. Херсон відбувся тренінг на тему:«Особливості роботи з постраждалими від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Специфіка соціально-психологічної роботи з дітьми, постраждалими від насильства»для надавачів соціально-психологічних послуг, які працюють з постраждалими від насильства в рамках реалізації проекту Фонду ООН у галузі народонаселення, участь в якому взяли як спеціаліст управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, так і спеціалісти зацікавлених служб району.
Організатори тренінгу – Фонд ООН у галузі народонаселення (ФНООН) та Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я (УФГЗ)». Інформаційно – роз’яснювальну роботу проводили досвідчені тренери Олена Соловйова – аналітичний психолог, тренер в освітній та соціальних сверах, тренер-експерт Корпусу Миру США, фахівець з надання першої допомоги дітям під час військових конфліктів, також ведуча груп психологічної підтримки ВІЛ-позитивних жінок та дітей, а також Валентина Самусь – аналітичний психолог, супервізор та менеджер соціальних проектів, ведуча груп з сексуальної просвіти для підлітків, тренер.
З вітальним словом до учасників семінару через скайп зв'язок звернулася заступник міністра соціальної політики України Наталя Володимирівна Федорович, яка наголосила на опрацюванні закону України від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанов КМУ від 22 серпня 2018 року № 655 «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» та від 22 серпня 2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».
Огляд основних завдань проекту ФН ООН представила Анастасія Диковицька – асистент з координації та моніторингу ФН ООН, яка акцентувала увагу учасників семінару на реалізації вищезазначених постанов на території Херсонської області.
Особлива увага семінару приділялася  нагальним питанням, а саме:
  • Актуалізація проблеми насильства щодо жінок та дівчат в умовах сьогодення в Україні. Насильство та його вплив на розвиток особистості;
  • Психологічні особливості насильства, яке чинять чоловіки та жінки;
  • Сексуальне насильство та шляхи його виявлення;
  • Розкриття спеціалістами випадків сексуального насильства під час консультування, в тому числі щодо дітей;
  • Особливості проведення опитування (консультування) дітей, постраждалих від насильства;
  • Особливості надання соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від насильства.
У обговоренні вищезазначених питань взяли участь всі учасники семінару.
Відповідні навички та уміння з даної проблематики закріплювались через тренінги та анкетування.