Вітчизни слава і доблесті край

З метою поглиблення знань учнів з історії рідного краю, героїчного минулого та подвигу нашого народу в часи Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, з метою виховання у молодого покоління поваги та шанобливого ставлення до ветеранів і учасників війни, формування почуття гідності, доброти та милосердя 07 лютого 2014 року бібліотекарем Великолепетиської центральної районної бібліотеки ім. О. М. Семашка Оленою Бровченко спільно зі шкільним бібліотекарем Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Оленою Балабановою для учнів 7-а класу проведено урок пам’яті «Вітчизни слава і доблесті край», присвячений 70-річчю визволення Великої  Лепетихи від фашистських загарбників.
У ході заходу до уваги учасників представлено розповідь про доблесного сина вірменського народу старшого лейтенанта А. Д. Адамяна, який загинув біля Високої Могили поблизу с. Середнє (тепер ця висота носить його ім’я), розповідь про старшого сержанта Івана Івановича Бочарова, який приймав участь у боях в районі Великої Лепетихи. Учні мали змогу переглянути слайдову презентацію «Ваш подвиг буде жити в віках», на якій представлено розповіді про перші дні окупації нашого селища та книжкову виставку літератури, присячену тим трагічним воєнним рокам. У кінці заходу учні переглянули фільм «Правда о подвиге» про визволення Великої Лепетихи та визволення дітей, які були привезені фашистами з Таганрозького дитячого будинку в якості донорів для поранених солдат та офіцерів.
Тож відірвемось у ці пам’ятні дні від своїх буденних клопотів та суєти, згадаймо у колі сім’ї та друзів тих, кого немає з нами, хто навічно залишився молодим, визволяючи наш рідний край від ворога. Нехай сьогодні і завжди в нашому домі, в кожній сім’ї панують мир, благополуччя і злагода.