Вони загинули, щоб ми жили…

Нам не забути днів війни…
У нашій пам`яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні
 
Вже 74 роки минуло з часу визволення Великої Лепетихи від фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного мешканця  нашого селища...
У рамках відзначення річниці визволення Великої Лепетихи від фашистських загарбників 9 лютого 2018 року завідувачем комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяною Хребтовою, директором комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Миколою Марченко спільно з бібліотекарем комунального закладу «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» Оленою Балабановою для учнів 7-11-х класів було проведено історичний кінолекторій «Вони загинули, щоб ми жили...».

Під час заходу Микола Марченко нагадав учасникам заходу, про те, що мільйони людей забрала Друга світова війна, на окупованій території гітлерівці знущалися над мирним населенням та військовополоненими, техніка знищення була садистською, сягнула небачених розмірів. Запропонував переглянути свій авторський фільм про історію тих страшних подій, які відбувалися на території Великолепетиського району.
«Минають десятиліття… народжуються і виростають нові покоління все менше залишається тих, хто пам’ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Але в пам`яті народній ніколи не погасне подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі», - наголосила Тетяна Хребтова.
Бібліотекар шкільної бібліотеки Олена Балабанова звернула увагу присутніх  на книжкову виставку художньої та документальної літератури про ті страшні події та битви за  визволення Великої Лепетихи,  які  були важливою частиною процесу розгрому ворога.
Проведений захід збагатив учнів знаннями про історичні факти визволення селища, показав молодому поколінню героїзм людини – захисника Вітчизни, справедливість її помсти і кари та тяжку трагедію нашого народу.

 

Категорії статті РДА: