Всеукраїнська естафета «Вшануємо захисників України» розпочалася

Ще у жовтні 2018 року  відділ культури, молоді та спорту районної державної адміністрації ініціював участь працівників культури у Всеукраїнській естафеті «Вшануємо захисників України», присвяченій 75-й річниці визволення України від нацистських загарбників.
У Великолепетиському районі естафета «Вшануємо захисників України» розпочалася у жовтні 2018 року, а завершилася в травні 2019 року.
   До участі у Всеукраїнській естафеті долучилися творчі працівники закладів культури, а головну місію естафети: донести до нащадків інформацію про події того часу, взяв на себе директор КЗ «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Микола Марченко.
 В рамках акції ми завітали до с. Рубанівка, с. Миколаївка, с. Князе-Григорівка, с. Мала Лепетиха, смт Велика Лепетиха.  Учасникам естафети крім тематичних творчих виступів було продемонстровано авторський документальний фільм  Марченка М. М. «Великолепетиський внесок у велику Перемогу». Фільм створено у спогадах дітей та внуків жителів нашого району, що загинули на фронтах Другої світової, а глядачі дізналися про участь жителів Великолепетиського району Херсонської області у німецько-радянській війні 1939-1945 років, про видатні героїчні подвиги конкретних земляків та Героїв Радянського Союзу Дмитра Тихоновича Гридасова, Володимира Карповича Загноя, Микити Артемовича Гречихіна і повного Кавалера ордена «Слава» Кияшка Івана Кириловича.
Після кожного заходу емоції переповнювали глядачів, залишаючи  в серцях світлу пам`ять, а на очах сльози, а  до останніх хвилин фільму додавалися нові спогади про події того часу. По закінченні фільму присутні голосними аплодисментами дякували автору за його фільм.
Сьогодні, на превеликий жаль, залишилось в живих дуже мало ветеранів і учасників Другої світової війни 1939-1945 років. Сьогоднішнє молоде покоління майже не знає про подвиги своїх прадідусів і прабабусь. Створений колективними зусиллями Миколи Марченка, Світлани Марченко, Олени Шеховцової, Наталії Дмитренко, Єлизавети Продай і Віктора Дацька фільм сприяє збереженню пам’яті про подвиги великолепетисців у Другій світовій війні 1939-1945 років та патріотичному вихованню підростаючого покоління.