Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»

05 вересня 2018 року з метою надання дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища, соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх безпритульності та бездоглядності та на виконання заходів програми з реалізації в районі Конвенції ООН про права дитини на період до 2021 року, у районі розпочато проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок». Службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено профілактичні заходи у північній частині смт Велика Лепетиха.
У ході проведення заходу забезпечено відвідування 5 сімей, 11 дітей яких перебувають на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, через самоусунення батьків від виконання батьківських обов’язків, та 1 сім’ї, 1 дитина з якої перебуває на обліку, як така, що постраждала від насилля сім’ї. З метою запобігання дитячій бездоглядності відвідано 1 родину, у якій виховується 3 дітей шкільного та дошкільного віку.
Під час відвідування сімей перевірено умови проживання дітей, їх підготовку до нового навчального року та підготовку родин до осінньо-зимового періоду. За результатом відвідування складено акти обстеження умов проживання родин. З батьками та дітьми проведено профілактичні бесіди, надано рекомендації та проведено  необхідну роз’яснювальну роботу.
З метою контроль за умовами утримання, навчання та виховання відвідано 4 сім’ї, у яких проживають 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, з’ясовано питання щодо продовження навчання випускником загальноосвітнього навчального закладу. 1 опікуну встановлено термін до 01 листопада 2018 року для проведення ремонту у будинку.
Під час проведення рейду здійснено перевірки роботи 3 закладів торгівлі та громадського харчування. Порушень чинного законодавства щодо продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів та продукції, що пропагує культ насильства, жорстокості, розпусти, не виявлено.
Дітей, які не приступили до навчальних занять, бродяжили, жебракували, вчиняли правопорушення, перебували у стані алкогольного сп’яніння, на обстежуваній території не виявлено.