Вступне слово Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду 27 лютого 2014 року

Шановні члени Кабінету Міністрів!

У нас перше засідання Уряду. Ми затвердили з вами Програму дій. Зараз я звертаюся до кожного міністра негайно взяти під контроль ситуацію в кожній галузі і в кожному міністерстві, за яке ви відповідаєте.

У першу чергу хочу звернутися до Міністра закордонних справ. Нам необхідно провести перемовини з нашими європейськими, російськими та американськими партнерами. Просив би Вас організувати відповідні телефонні дзвінки.

У другу чергу звертаюся до Міністра фінансів. Олександре Віталійовичу, ситуація критична. Прошу Вас організувати роботу міністерства і дати реальну картину стану справ у економіці та бюджеті для того, щоб ми мали з вами чітке уявлення, яка бюджетна діра і як ми будемо зараз виходити з найбільш кризової ситуації, яка була в історії України за останніх 20 років.

Також звертаюся до Міністра внутрішніх справ А.Б.Авакова. Арсене Борисовичу, прошу навести порядок на вулицях.

Окремі звернення до Віталія Яреми. Пане Перший віце-прем'єр-міністре, за Вами силовий і оборонний блок, тому прошу невідкладно і негайно зібрати силові підрозділи для того, щоб в Україні був спокій, для того, щоб в Україні був правопорядок і для того, щоб було зроблено все органами внутрішніх справ для розслідування злочинів, які були скоєні по відношенню до мирних громадян, і притягнення до відповідальності винних.

Володимире Борисовичу, також прошу Вас негайно провести нараду в міністерстві. Нам треба зараз усвідомити, що відбувається в областях. Ви відповідаєте за регіональну політику. Будь ласка, зв'яжіться з керівниками кожної обласної ради, вийдіть на контакт з мерами міст для того, щоб заспокоїти ситуацію, пояснити, що Уряд приступив до виконання обов'язків. Також важливо усвідомити, скільки коштів на Єдиному казначейському рахунку не виплачені місцевим бюджетам.

Я говорив ще раз, з вашого дозволу повторю, про те, що ми не обіцяємо покращення ні сьогодні, ні завтра. Все, що ми можемо зробити – це через вкрай непопулярні заходи стабілізувати ситуацію в країні. І з трибуни Парламенту було заявлено про те, що ніяких популістських рішень прийматись не буде.

У зв’язку з тим, що державна казна пуста, не може навіть стояти сьогодні на порядку денному питання як скасування пенсійної реформи, так і інших рішень, тому що це буде брехня, а людям ми брехати не будемо. Нам завтра треба забезпечити виплати тих пенсій, які визначені чинним законодавством. Людмило Леонтіївно, я Вас прошу дати картину по соціальних виплатах, забезпечити максимальну можливість виплат. Наскільки мене проінформували, вже місячні затримки з виплат зарплат і пенсій, людям не виплачують. Все це лягло на наші плечі, і ми зобов’язані нести цей хрест.

До Міністра енергетики: пане Юрію, є прохання, щоб ми зараз, по-перше, отримали конкретну цифру заборгованості перед Російською Федерацією, також мені потрібен баланс газу, що в нас знаходиться у сховищах. Також прошу дати мені цифри того, скільки прокачка Російською Федерацією природного газу через українську газотранспортну систему. Візьміть під контроль невідкладно енергетичний сектор, забезпечення постачання електроенергією і природним газом.

Шановні колеги, окреме звернення до Міністра оборони. Пане міністре, ситуація дуже складна в Україні в цілому. Прошу, щоб міністерство, яке Ви контролюєте, Ви дійсно контролювали. Ми будемо вирішувати всі конфлікти виключно політичними шляхами, я хочу це ще раз підкреслити, виключно політичними шляхами. І будь-хто, хто буде намагатись втягнути нас в протистояння, йому нічого з цього не вдасться.

Зараз ми також займаємось питаннями АР Крим, ще раз окремо хочу звернутись до кримчан: мы обеспечим стабильность, никто никогда не разделит Украину. Не дивлячись на те, що в нас є мовні,релігійні, інші відмінності, але ми єдині в тому, що у нас повинна бути одна єдина країна.

Прошу всіх міністрів невідкладно провести наради в міністерствах з трудовим колективом. У нас з вами завдання на виконання Програми дій Уряду – конкретні кроки кожного міністра по стабілізації ситуації в країні. Завтра у нас відбудеться з вами робоча нарада для того, щоб кожен поінформував членів Кабінету Міністрів, які першочергові завдання будуть стояти перед відповідним міністерством.

Також ми приймемо ряд рішень, які стосуються діяльності Кабінету Міністрів. За вами – кадрові пропозиції.

Окремо також – я думаю, що тут навіть не може бути обговорення, шановні колеги, – ніяких державних машин, ніяких державних пільг та привілеїв, ніякого витрачання бюджетних коштів на утримання міністрів.

Олександре Віталійовичу, прошу Вас підготувати невідкладно проект постанови Кабінету Міністрів України про запровадження найжорсткіших систем контролю за бюджетними витратами. Платити за різного роду пільги і забаганки, в тому числі й місцевим чиновникам, державний бюджет не буде. Найжорсткіша економія бюджетних коштів!

Доповідь закінчив, шановні колеги міністри, шановні члени Кабінету Міністрів.