Випадок АЧС в дикій фауні Великолепетиського району

Великолепетиське міжрайонне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що 05.12.2018 року Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней дикого кабана  на території мисливських угідь Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району (звіт про результати дослідження № 002283 п.м./18 від 05.12.2018).
Даний зразок було відібрано від дикого кабана при ліцензійному відстрілі мисливцями Великолепетиської РОУТМР.
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Великолепетиській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.
Увага  для недопущення занесення збудника африканської чуми свиней в особистих господарствах потрібно:
  • приміщення повинно бути закритим, без доступу сторонніх осіб;
  • перед  входом обладнати дезкилимки, які регулярно зволожувати дезрозчином;
  • заходити та доглядати за свинями треба у змінному одязі та взутті;
  • приміщення, де утримуються свині регулярно треба прибирати, проводити дезінфекцію, знищувати гризунів;
  • не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки (кипятіння понад 30 хв);
  • не використовувати для напування тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть знаходитись дикі кабани;
  • не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;
  • не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів;
  • забій тварин проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини.