«Вишиванка-символ Батьківщини, дзеркало народної душі»

Під такою назвою 16 травня 2019 року в Демидівському сільському будинку культури відбулося святкування Міжнародного дня вишиванки. У вишиванках та з вишитими рушниками на свято завітали жителі села Демидівка. Ведучі запросили всіх поринути в прекрасний світ народної вишивки, щоб дізнатися більше про наші традиції, обряди, культуру та історію. Розповіли всім, як прийшли до нас рукоділля, в’язання, вишивання.
З гарними віршами про вишиванку та рушники виступили вихованці школи. Під веселі пісні «Бабусина Вишиванка» та «Україна вишиванка» всі присутні закружляли у танку. На свято було запрошено майстриню села - Стельмах Н.О., яка розповіла та показала техніку вишивання, чим дуже зацікавила невгамовних дітлахів.
Щоб не тільки послухати цікаву розповідь про вишиванку, дізнатися про деякі маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом, а ще й помилуватися барвистими експонатами, до уваги учасників заходу запропоновано виставку робіт «Бабусина світлиця», у якій було зібрано вишивку мам, бабусь, прабабусь. Дуже цікава була чоловіча сорочка, яку вишивали майже 70 років назад. Наприкінці свята всі учасники утворили велике святкове коло із українських вишиванок та рушників та під веселу пісню кружляли у танку.
Свято вдалося на славу. Ведучі намагалися донести до кожного велику родинну любов до вишиванки, до вишивки. На святковому заході ще довго лунали веселі пісні про вишиванку, про Україну.
Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Відзначаючи це свято, ми вкотре стверджуємо, що символ нації – вишиванка завжди була, є і буде необхідним оберегом міцності української держави.