ВИШИВАНКУ ОДЯГАЙ – УКРАЇНУ ПРОСЛАВЛЯЙ!

Кожна європейська держава має свою культуру звичаї і традиції. Нас, українців, по вишивках і чарівних рушниках-оберегах упізнають в усьому світі.
У невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу знаходиться винятково важлива її частина – вишиванка, адже з нею пов'язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги і поразки, сподівання на майбутнє, адже вишиванка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Це – оберіг.

Відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з працівниками районного Будинку культури 17 травня 2018 року на центральній площі селища проведено святкову концертну програму до Дня вишиванки «Вишиванку одягай – Україну прославляй!».
Ведучі заходу Олена Шеховцова та Наталія Дмитренко привітали односельчан зі святом та нагадали усім присутнім, що українська вишиванка є знаковою для нашої традиційної культури. А без любові до української пісні, без розуміння символіки української вишивки не станеш справжнім українцем.
Продовжилося свято цікавою концертною програмою, яка була насичена піснями про рідний край, українську вишиванку та родину у виконанні дитячих творчих колективів Великолепетиського районного Будинку культури (керівник Олена Токар), дитячої школи мистецтв (керівник Ольга Фисак), Центру дитячої та юнацької творчості (керівники: Світлана Кострова, Олена Смокотіна та Тетяна Рогожа).
У фіналі святкування своїми колоритними виступами радували глядачів і дорослі артисти: Валентина Чеботарьова (Великолепетиське ПТУ № 22), Володимир Мікула (Великолепетиський СБК) та ансамбль української пісні «Мрія» Великолепетиського РБК (керівник Ганна Візнович).
Дякуємо всім учасникам концертної програми та глядачам, які були присутні на святі до його завершення.  Від усієї душі бажаємо, щоб у ваших оселях розквітала калина, оживали птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.
 
Нехай слова і пісні милозвучні
Для вас лунають знов і знов,
Хай будуть в серці нерозлучні
Добро, надія, віра і любов!
Хай вам сміється доля журавлина,
Поля розлогі колосом цвітуть,
Нехай червоні ягоди калини
На  вишиванках осявають путь.

Категорії статті РДА: