«Їх подвиг навіки у наших серцях»

Святковими осінніми днями ми вшановуємо славетних ветеранів, усвідомлюючи, що кожен із нас живе в незалежній державі, має змогу вчитися, любити, виховувати дітей тільки тому, що в суворі часи війни відважні герої не дали загарбникам господарювати на рідній землі.
Щороку 22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.
Напередодні відзначення Дня партизанської слави 19 вересня 2018 року на базі комунального закладу «Великолепетиський районний краєзнавчий музеї ім. О. І. Ціпко» за підтримки бібліотекаря комунального закладу «Великолепетиський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів» Галини Кубатко для учнів 7-х класів  проведено годину історичної пам’яті «Їх подвиг навіки у наших серцях».
Завідувач комунального закладу «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяна Хребтова розповіла дітям про героїв Другої світової війни нашого району, про підпільні організації на окупованих територіях та про героїв тих часів.
Разом з Валентиною Курносик – головою районної Ради – ветеранів пригадали наших земляків-партизанів та відомих: командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С. А., Руднєва С. В. та Базиму Г. Я.
Крім того, директором комунального закладу «Великолепетиський районний краєзнавчий музеї ім. О. І. Ціпко» Миколою Марченком було проведено екскурсію з данї тематики. Микола Миколайович відзначив, що підпільно-партизанська діяльність у тилу ворога – це була тяжка і  дуже небезпечна робота. Кожен, хто свідомо обирав цей шлях, вже робив великий подвиг у своєму житті.
Партизанський рух став всенародною боротьбою проти німецько-фашистських загарбників, справжнім другим фронтом у допомогу частинам регулярної армії. Героїчний подвиг українських партизанів у Другій світовій війні назавжди залишиться в народній пам’яті.