З 1 вересня 2020 року змінився розмір мінімального страхового внеску

З 1 вересня 2020 року набрав чинності Закон України від 25.08.2020 № 822-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, відповідно до якого збільшено розмір мінімальної зарплати з 4723,00 грн. До 5000,00 грн.  Як наслідок,  змінилася мінімальна та максимальна сума єдиного соціального внеску.
Максимальна величина заробітку, з якого обраховується внесок, з 1 вересня 2020 року становить 75 000 грн, а сума нарахованого єдиного соціального внеску – 16 500 грн.
Важливо! Згідно з діючим законодавством суб’єкти господарювання зобов’язані сплачувати єдиний соціальний  внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати. Відповідно мінімальний страховий внесок з 1 вересня 2020 року складає 1100 грн на місяць (5000,00 грн х 22%) за кожну застраховану особу.

Нагадуємо! Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (крім випадків звільнення від сплати, встановлених діючим законодавством).
У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку нараховуються фінансові санкції. Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і працівник  ризикує  залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.
Звертаємо увагу! Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування та «спрощенці», якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами, звільняються від сплати ЄСВ за себе.
Для підприємців, яких у зв’язку з карантином звільнили від нарахування та сплати єдиного внесків з 1 березня по 31 травня 2020 року, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.
Шановні роботодавці та фізичні особи – підприємці! Сплачуйте єдиний соціальний внесок своєчасно та в повному обсязі, не позбавляйте найманих працівників та себе страхового стажу.