З початку 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадян отриманих у 2019 році

Декларувати свої доходи – це конституційний обов`язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які отримали доходи:
- не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи. До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування майна тощо;
- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, інвестиційні доходи;
- іноземні;
- та інші передбачені Кодексом випадки.
На протязі багатьох років по Великолепетиському району подається
майже 2 тисячі декларацій про майновий стан і доходи громадян. Питома вага понад 70 відсотків поданих декларацій прийнято від громадян, які самостійно обробляють свої земельні ділянки (паї). Сума отриманих доходів від обробітку земельних ділянок в середньому становить 7 млн. грн., обраховані податки – ПДФО та військовий збір, згідно поданих декларацій становить майже 1 млн.грн.
Цьогорічна кампанія розпочата і як завжди на протязі багатьох років податківці будуть здійснювати виїзди до сільських рад району за місцем проживання потенційних декларантів.
Декларація про майновий стан і доходи в 2020 році подається за новою формою, спеціалісти Великолепетиської ДПІ Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі нададуть роз`яснення по її заповненню.
То ж, шановні жителі Великолепетиського району, виконайте свій конституційний обов`язок і своєчасно подайте декларацію до Великолепетиської державної податкової інспекції Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі за адресою: смт Велика Лепетиха вул. Соборна, 10.
Звітує податкова
Завершився 2019 бюджетний рік, то ж Великолепетиською ДПІ Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі підведено підсумки виконання бюджетних призначень дохідної частини місцевих бюджетів району. Виконання затверджених показників за 2019 рік становить 104,4 відсотка, місцеві бюджети отримали власних доходів 69,4 млн.грн. За цими статистичними цифрами стоїть напружена, повсякденна праця платників податків району та податківців. Хочеться відмітити всіх платників району юридичних і фізичних осіб підприємців, які своєчасно та в повному обсязі сплачували платежі до бюджету та подякувати їм за порядок і порядність у сплаті податку.
На протязі звітного року податківцями успішно проведена кампанія декларування доходів громадян за 2018 р., місцевий бюджет додатково отримав майже 800 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Також проведено нарахування плати за землю та орендної плати громадянам, власникам земельних ділянок, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Вказані податки є суттєвою складовою сільських та селищного бюджетів району.
Податківці району активно приймали участь у роботі міжвідомчої робочої групи з легалізації найманої праці, організовано та проведено операцію «Урожай» у Великолепетиському районі, результатом якої стало додаткове залучення до оподаткування  33 громадян і як результат 41,1 тис.грн. додаткових надходжень ПДФО, а також 13 осіб залучено до державної реєстрації, оформлено 54 найманих працівника.
Постійно здійснювався моніторинг наявного боргу до місцевих бюджетів та спільно зі спеціалістами сільських та селищної рад проводилось його відпрацювання впродовж звітного бюджетного року.
Крім того спеціалістами Великолепетиської ДПІ Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та     м. Севастополі на протязі 2019 року своєчасно надавались адміністративні послуги платникам податків в законодавчо встановлені строки. За звітний рік надано понад 1500 видів адміністративних послуг платникам податків та громадянам відповідно до переліку послуг затверджених відповідними наказами ДПС України.
Підводячи підсумки роботи Великолепетиської ДПІ Новокаховського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, хочеться наголосити, що вказані результати вдалося досягнути лише завдяки злагодженій роботі з органами місцевого самоврядування району, платників податків та громадян. Попереду очікується напружена праця по виконанню затверджених показників дохідної частини бюджету району на 2020 рік.