Зачаровані небом

«Відкрилась безодня зірок повна…

Зірок й ліку нема, безодні дна.

Вуста мудріших нам говорять:

Незліченні сонця там горять»

М. Ломоносов

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики.
Це свято встановлено на честь першого польоту людини в космос: саме цього дня виповнюється 53 роки від дня, коли Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі. Політ тривав 108 хвилин. Цей політ став потужним проривом в освоєнні космосу.

Цікаві факти про космос, як правило, привертають до себе масу читачів у всьому світі. Таємниці і загадки Всесвіту не можуть не хвилювати нашу уяву. Що ж ховається там, високо-високо в небі? Чи є життя на інших планетах? Як багато часу потрібно, щоб дістатися до сусідньої галактики? Відповісти на ці та інші питання користувачам Великолепетиської центральної районної бібліотеки ім. О.М. Семашка допомогла книжкова виставка-подорож «Зачаровані небом», яка була представлена читачам у Всесвітній день авіації та космонавтики 12 квітня. Матеріали, представлені на виставці розповідають про найцікавіші факти про космос і космонавтів. Знайомлячись з книгами, читачі дізналися багато нового про те, про що раніше і не здогадувалися.
Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подаланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам’ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.