Заходи до міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів — пам'ятна дата, яка відзначається на честь події, що мала місце 11 квітня  1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
У березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду спалахнуло збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. 11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів».

Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
До цієї дати приєдналися і працівники читального залу комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека  ім. О. М. Семашка», представивши читачам інформаційну розкладку-дос’є «Обпалені душі».

Категорії статті РДА: