Закони, за якими вчимося, працюємо, живемо!

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Тож, з метою навчити учнів визначати у повсякденному житті правові ситуації та встановлювати шляхи їх розв’язання, 10 грудня 2018 року бібліотекарем кафедри юнацтва комунального закладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» спільно зі шкільним бібліотекарем Великолепетиського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів Галиною Кубатко для учнів 8-б класу проведено конкурс-вікторину «Закони, за яким  вчимося, працюємо, живемо!» (в рамках акції «16 днів без насилля»).

Діти дізналися про  історію створення цього свята, що таке «Конвенція про права права дитини», яку було створено 1989 року Організацією Об’єднаних Націй (ООН).  Учні пригадали, про які права йдеться в Загальній декларації прав людини та Конвенції про права дитини.  Під час «Казкової вікторини» на прикладі героїв відомих казок розглянули статті Конвенції і визначили, яке право було порушено стосовно цього героя. Розглянули проблемні питання  стосовно порушення прав дитини. Але ж слід знати не лише свої права, але й обов’язки, тому в кінці заходу учні ознайомилися зі своїми обов’язками.

Отже, від народження всі люди мають певні права, які гарантовані і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини. Незнання закону не звільняє від відповідальності за вчинки, дії або бездіяльність.

 

Категорії статті РДА: