Засідання районної комісії з ТЕБ та НС

18 липня 2019 року о 10:00 годині заступником голови райдержадміністрації І. Бойком проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю спеціаліста, відповідального за цивільний захист районної державної адміністрації А. Савченка, начальника Великолепетиського районного сектору ГУ УДСНС України в Херсонській області В. Гришка, начальника місцевої пожежної команди місцевої пожежної охорони Рубанівської сільської ради С. Гука, лісничого Великолепетиського лісництва ДП «Каховське лісове господарства» А. Погорєлова, заступника Великолепетиського селищного голови О. Кислого, начальник відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації В. Місєвич, начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області А. Клімової,
На порядку денному були розглянуті наступні питання:
  1. Про запобігання загибелі людей на воді у літній період.
  2. Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам в природних екосистемах і  сільськогосподарських угідь у літній період 2019 року.
  3. Щодо спалахів африканської чуми свиней на території Херсонської області.
Гришко В. М. наголосив на тому, що Головним управлінням ДСНС України у Херсонській області проведено аналіз загибелі людей на водних об'єктах області у 2019 році. За результатами аналізу на території області за перше півріччя загинуло 13 осіб, з них двоє дітей та дві особи вважаються зниклими (тіла зниклих не виявлено на сьогоднішній день). Савченко А. Ю. доповнив, що станом на 18 червня 2019 року на території району пляжі відсутні, проте визначено 4 місця масового відпочинку.
Погорєлов А. О. повідомив, що Великолепетиське лісництво ДП «Каховське лісове господарство» в повному обсязі забезпечено пожежним інвентарем, на підприємстві створено матеріальний резерв паливо-мастильних матеріалів на ліквідацію та попередження пожеж, пожежна машина знаходиться в повній готовності. Лісопожедна станція лісництва перебуває на цілодобовому чергуванні по 12 годинних змінах – з 09:00 по 21:00 год. З початком пожежонебезпечного періоду пожеж в природних екосистемах Великолепетиського району не спостерігалось.
Місєвич В. Л. повідомила про те, що відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації розіслано сільгоспвиробникам та виконкомам селищної та сільських рад пам’ятки про дотримання правил пожеж безпеки при збиранні врожаю ранніх зернових культур. Сільгоспвиробники дотримуються технології збирання врожаю щодо пожеж безпеки, території навколо лісопосадок та доріг оборано не менше ніж на 6 метрів. При збиранні врожаю на полях обов’язково знаходилась пристосована пожежна техніка (трактор з бочкою та трактор з плугом).
Клімова А. А. повідомила про спалах африканської чуми свиней на території с. Корсунка Новокаховської міської ради Херсонської області. Та про вжиття всіх необхідних заходів Великолепетиським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області щодо недопущення спалу африканської чуми свиней на території району
Бойко І. Г. підводячи підсумки, наголосив про важливість вжиття практичних заходів щодо попередження та недопущення надзвичайних ситуацій на воді в літній період та в природних екосистемах та сільгоспугіддях під час пожежонебезпечного періоду. Також наголосив на
необхідності проведення всіляких заходів щодо недопущення спалахів африканської чуми свиней на території району.