Засідання районної комісії з ТЕБ та НС

10 вересня 2019 року о 11:00 год. заступником голови райдержадміністрації Ігорем Бойко проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю спеціаліста, відповідального за цивільний захист районної державної адміністрації Андрія Савченка, начальника Великолепетиського районного сектору ГУ УДСНС України в Херсонській області Віталія Гришка, начальника місцевої пожежної команди місцевої пожежної охорони Малолепетиської сільської ради Володимира Біжко, керівника групи матеріального забезпечення закладів освіти КУ «Великолепетиського районного центру обслуговування закладів освіти» Володимира Мошенця, головного спеціаліста відділу освіти районної державної адміністрації Валентини Пуляєвої, начальника Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталії Любченко, лікаря з загальної гігієни Горностаївського міжрайонного відділу ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» Вячеслава Матюхова, начальника Малолепетиського багатогалузевого госпрозрахункового підприємства по обслуговуванню сільського населення «Господар» Івана Гути.

На порядку денному були розглянуті наступні питання:
  1. Про аналіз проведення обстежень пожежної безпеки у закладах освіти.
  2. Про заходи щодо запобігання та протидії виникнення пожеж у приватних домогосподарствах у зв’язку з настанням опалювального періоду, особливо малозахищених категорій населення.
  3. Про забезпечення органами місцевого самоврядування першочергових заходів з належного контролю, обліку колодязів на території селищної та сільських рад з метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії.
Стосовно першого питання Віталій Гришко повідомив про необхідність дотримання пожежної безпеки в дошкільних закладах та закладах освіти. У ході засідання було акцентовано увагу на більш проблемні питання, вирішення яких потребує значних коштів (пожежна сигналізація, аварійне освітлення шляхів евакуації, не у всіх закладах освіти оброблено вогнезахисним розчином дерев’яні конструкції). Представникам відділу освіти доручено скласти план усунення недоліків та розробити бюджетний запит на 2020 рік для планування потреби на придбання протипожежної системи захисту на заклади освіти району.
З другого питання Віталій Гришко наголосив на тому, що згідно вказівки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій Херсонській області та рекомендацій Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради Херсонської області перед початком опалювального сезону будуть здійснені перевірки на території селищної та сільських рад щодо дотримання умов техніки безпеки під час опалювального періоду та проведення роз’яснювальної роботи із запобігання пожеж у побуті  та загибелі людей від них, обстеження житлово-побутових умов підопічних відділення соціальної допомоги вдома з метою підготовки їх до опалювального сезону, особливо мало захищених категорій населення (самотніх осіб похилого віку, інвалідів та сімей, які опинились в складних життєвих обставинах).
З третього питання Наталія Любченко повідомила про випадок захворювання дитини 3-х річного віку на водно-нітратну метгемоглобінемію в Олешківському районі Херсонської області. Під час епідеміологічного розслідування з’ясовано, що дитина вживала питну воду з трьох індивідуальних джерел водопостачання приватних домоволодінь у м. Олешки. За результатами дослідження зразків води питної з усіх трьох індивідуальних джерел водопостачання (помпи, трубчасті колодязі) встановлено перевищення вмісту нітратів від 2,5 до 6 разів.
Вячеслав Матюхов доповнив, про необхідність взяття всіх колодязів району на облік селищної та сільських рад, про проведення роз’яснювальної роботи щодо профілактики виникнення захворювань на водно-нітратну метгемоглобінемію.
Ігор Бойко підсумовуючи, наголосив про важливість вжиття практичних заходів щодо попередження та недопущення пожеж у житлових будинках з настанням опалювального сезону, про приведення пожежної безпеки у закладах освіти згідно норм ДСНС. Також наголосив на необхідності проведення можливих заходів щодо недопущення спалаху захворювань на водно-нітратну метгемоглобінемію.