Життя, як пісня – пісня, як життя

20 листопада 2018 року на базі Рубанівського сільського будинку культури відбулися тематичний захід з нагоди відзначення 10-річчя утворення ансамблю народної пісні «Вишиванка», 10-річчя дитячого вокального ансамблю «Промінчик» та ювілейна святкова зустріч учасників творчих колективів різних поколінь.
Осінь – найчарівніша пора… Час підведення підсумків квітучої весни та сонячного щедрого літа. Осінь дарує нам рясні врожаї, приносить в кожну домівку разом із запашним хлібом добробут, а природу вдягає в неповторне, багряно-золоте вбрання, яке милує око і, як ніколи, теплом розливається в душі радість від розуміння – життя прекрасне…
       Саме цієї пори в таврійському, мальовничому, широкому, як степ селі Рубанівка Великолепетиського району створився ансамбль народної пісні «Вишиванка».                      10 років тому зібрала симпатичних, співучих дівчат і організувала пісенний колектив надзвичайно обдарована людина, креативна, творча, закохана в українську пісню Світлана Рогінська, яка на даний час працює директором Рубанівського сільського будинку культури та цими днями відзначила 30-річчя творчої діяльності на мистецькій ниві. «Я щаслива, що у нашого народу є такий великий феномен – пісня, і я щаслива, що присвятила 30 років життя цій великій праці» - каже Світлана Михайлівна.
Перші учасники – люди різних професій, працівники бюджетних установ, сільгосппідприємств, домогосподарки: Ганна Городняніна, Ніна Стрельникова, Марія Білянська, Марія Чижова, Галина Шевченко, Ірина Цогла, Лариса Карпова, Валентина Гужва, Світлана Вершиніна, Раїса Чайка. Життя вносило зміни в склад колективу. Влились нові учасники – Віра Шишлакова, Ніна Каменева, Надія Мірошнік, Валентина Сурменко, Марія Верига. У кожної з них свій життєвий шлях, але всіх їх об’єднує бажання співати, передавати майбутнім поколінням любов до рідного краю, до Батьківщини, рідної мови, народної пісні, бо в ній є і жарт, і кохання, і жіночі долі…
Усі учасниці колективу завзяті, натхненні люди, з великою любов’ю до пісні. У «Вишиванки» широка творча діяльність: концерти, зустрічі, виступи, тематичні програми. Колектив не зупиняється на досягнутому, живе сьогоденням, знайомиться з новинками сценічного вокального мистецтва, виїздить з  концертами, бере участь у всіх заходах Рубанівського сільського будинку культури. Ансамбль неодноразово нагороджувався подяками та  грамотами відділу культури, молоді та спорту Великолепетиської районної державної адміністрації. Своїм вмінням, своїм життєвим досвідом учасниці ансамблю діляться з  дитячим ансамблем  «Промінчик», який створено також 10 років тому. Наразі дитячий ансамбль налічує 11 учасників та є постійним учасником всіх заходів сільського будинку культури.
Незмінний керівник цих колективів – Світлана Рогінська перебуває в постійному пошуку нового, цікавого, створює дружню атмосферу в колективі, діє спільно з місцевою владою.
Сьогодні ансамбль народної пісні «Вишиванка» продовжує творити свою історію, пишучи її нові сторінки. І стає зрозуміло, що пісня – це життя, а життя – це пісня! Тож побажаємо їм творчої наснаги і подальшого росту на культурній ниві.
       Нехай вдається все сповна,
І завжди буде повна зала.
       Творіть, культура в нас одна,
І Вам й культурі нашій слава!

Категорії статті РДА: