Звіт голови районної ради за 2019 рік

Звіт голови районної ради Верховської Тетяни Олександрівни про роботу Великолепетиської районної ради у 2019 році
 
Шановна громадо!
   
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає щорічний звіт голови районної ради про свою діяльність у тому числі про виконання Закону  України «Про доступ до публічної інформації» та здійснення державної регуляторної політики.
Звітую з розумінням того, що результати діяльності голови районної ради визначаються ефективністю роботи колективу представницького органу в цілому і кожного депутата зокрема. Саме від цього залежать результати наших спільних зусиль та оцінки їх виборцями.
Разом з Вами ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне— компетентно приймати відповідні рішення.
Діяльність Великолепетиської районної ради у звітному періоді спрямовувалась на захист спільних інтересів громади району, ефективне управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, раціональне використання фінансових ресурсів, виконання райдержадміністрацією делегованих радою повноважень, забезпечення соціального захисту населення, вирішення відповідно до законодавства питань регулювання земельних відносин, затвердження в установленому порядку та реалізацію районних програм.
Юридичною підставою і правовим полем діяльності ради у 2019 році були Конституція України, Закони України, зокрема «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Укази Президента України, урядові постанови, також Регламент районної ради, Положення про постійні комісії, інші нормативні акти.
 
Депутатський корпус
 
У складі Великолепетиської районної ради 7-го скликання 26 депутатів, які представляють 8 політичних сил:
 • Політична Партія «Опозиційний блок»;
 • Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»;
 • Політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»;
 • Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;
 • Партія «Відродження»;
 • Радикальна партія Олега Ляшка;
 • Аграрна партія;
 • Політична партія «Нова держава».
Зареєстровано 4 депутатські фракції:
—  Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» у кількості  3 депутатів, керівник фракції Соломатін Павло Анатолійович;
—  Політична Партія «Опозиційний блок» у кількості 7 депутатів, керівник фракції Скопіч Олексій Васильович;
— Політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» у кількості 5 депутатів, керівник фракції Погосян Степан Вараздатович;
— Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у кількості 5 депутатів, керівник фракції Кононенко Павло Миколайович.
Та, незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали  злагоджено, без політичного протистояння.   Діяльність районної ради в звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, підприємствами, установами району  і завжди прагнули знайти компроміс для вирішення актуальних питань.     
 
Сесійна діяльність
 
Відповідно до вимог статті 46  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада  проводить свою роботу  сесійно. Сесійна діяльність складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій. Районна рада у звітному періоді працювала за річним планом роботи.
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко визначено повноваження голови районної ради щодо організації сесійної діяльності районної ради. Скликання сесій проводилось згідно з розпорядженнями голови районної ради при дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні» та Регламенту роботи районної ради.
За звітний період забезпечено своєчасну підготовку 11 пленарних засідань ради, з них 1 позачергове. Всього за цей період депутатами заслухано 133 проекти рішення, ухвалено з яких 127.
Основні прийняті рішення стосувались соціального і економічного розвитку району, виконання бюджету, забезпечення виконання вимог законодавства щодо соціального захисту населення, розвитку гуманітарної сфери.
Хочу наголосити, що сесії проходили відкрито і гласно, за участю представників районної державної адміністрації, сільських, селищного голів, керівників правоохоронних органів, підприємств та установ району, засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.
При підготовці сесій районної ради продовжувалась практика попереднього розгляду максимальної кількості питань на засіданнях постійних комісій, що дало можливість приймати більш виважені рішення та оперативно розглядати їх в ході пленарних засідань районної ради.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада заслуховує щорічний звіт голови про здійснення виконавчим апаратом районної ради державної регуляторної політики.
Відповідно до вищезазначеного ставлю Вас до відома, що районна рада у звітному періоді актів, які мають ознаки регуляторних, не приймала.
У цей період районною радою затверджено 8 районних програм, які стосуються різних аспектів життєдіяльності району:
 • Районна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019-2021 роки;
 • Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги у Великолепетиському районі та підтримки КП ЦПМСД Великолепетиської районної ради на 2019-2022 роки;
 • Комплексна програма організації допомоги Великолепетиському відділенню поліції Каховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області у забезпеченні охорони публічної безпеки і порядку, профілактики злочинності на території району на 2019-2020 роки;
 • Програма по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Великолепетиського району на 2019-2023 роки;
 • Районна програма висвітлення діяльності районної державної адміністрації та її структурних підрозділів КП «Лепетиха ФМ» на 2019-2021 роки;
 • Районна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019 – 2023 роки;
 • Районна програма створення, накопичення, зберігання, використання місцевих матеріальних резервів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру на 2019-2022 роки;
— Районна програма забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими виробами медичного призначення для використання в амбулаторних та побутових умовах на 2019-2021 роки.
Внесено 11 змін до діючих програм. Всього на контролі районної ради обліковуються 43 програми. Переважна більшість їх спрямована на зростання економічного потенціалу району, вирішення соціально-культурних потреб, соціального захисту населення, розвитку охорони здоров’я, освіти, профілактики правопорушень та ряду інших напрямів.
Крім того на пленарних засіданнях затверджено 14 рішень, що стосуються районного бюджету, 44 стосовно роботи комунальних підприємств, установ, організацій Великолепетиської районної ради. Одним з них є рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Великолепетиської районної ради Херсонської області, який створено з метою забезпечення дітей з особливими потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної освіти та інших закладів освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
Заслухано інформацію щодо виконання 4 програм:
— економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району за2018  рік та І півріччя 2019 року;
— зайнятості населення Великолепетиського району на період до 2020 року;
— розвитку культури та збереження історико-культурної спадщини на 2018-2020 роки;
— «Питна вода Херсонщини на 2006-2020 роки».
Зважаючи на суспільно-політичні та соціально-економічні процеси, які відбувалися, зокрема, у нашому районі та державі в цілому за звітний період розглянуто та прийнято 3 спільно напрацьованих нами звернень до вищих органів влади:
1. Про компенсування втрат місцевих бюджетів району у зв’язку зі зменшенням нормативно-грошової оцінки 1 га ріллі по Херсонській області.
2. Про відновлення тарифів на електроенергію.
3. Про звернення депутатів Великолепетиської районної ради з приводу майбутнього продажу земель.
Як голова районної ради, разом з виконавчим апаратом забезпечували виконання положень Регламенту районної ради щодо вчасного подання матеріалів на розгляд сесій, якісної підготовки документів.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» виконавчим апаратом районної ради на офіційному веб-сайті районної влади вчасно розміщувались проекти рішень сесій, щоб депутати мали можливість заздалегідь ознайомитись з порядком денним і проектами рішень пленарних засідань. В день проведення сесій на цьому ж сайті завжди оприлюднювались результати поіменного голосування та в YouTube відео пленарного засідання. У визначений законодавством термін оприлюднювались затверджені рішення сесій та забезпечувалась роздача рішень їх відповідальним виконавцям.
 
Президія
 
У складі ради діє дорадчий орган ради — Президія у складі 5 депутатів. За звітний рік проведено 4 засідання Президії районної ради, одне з яких спільно з колегією районної державної адміністрації, на яких заслухано хід виконання районних програм, про підсумки виконання місцевих бюджетів району та районного бюджету за І півріччя 2019 року та про підсумки виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Великолепетиського району за І півріччя 2019 року. Загалом розглянуто 8 питань.
Керуючись принципами діяльності колективного дорадчого органу Президія вносила свої висновки та зауваження щодо поданих проектів рішень.
 
Робота профільних постійних комісій
 
Для об’єктивного вирішення питання діяльності ради, фахового оприлюднення і прийняття рішень у районній раді утворено 3 постійні комісії, які діють відповідно до затвердженого радою Положення і є основною ланкою у системі підготовки проектів рішень ради. Свою роботу вони здійснюють згідно з положенням про постійні комісії, відповідно до переліку питань для розгляду районної ради та плану роботи кожної постійної комісії.
 
Постійну комісію районної ради з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів, яка складається з 8 депутатів, очолює Лиман Андрій Вікторович, який завжди долучається до активного обговорення, висловлюючи конкретні пропозиції щодо вирішення спірних чи проблемних питань.
Хочу зазначити, що майже всі члени постійної комісії активно працюють, беруть участь в обговоренні та відвідують засідання комісії.
Аналізуючи активність депутатів у роботі комісії слід зазначити що не пропустили жодного засідання Лиман Андрій Вікторович та Черненко Володимир Іванович. Найкраще відвідували засідання постійної комісії Крупеніна  Майя Станіславівна, Копил Володимир Олександрович, Страх Андрій Вікторович, Хисний Павло Володимирович, Щомак Володимир Юрійович.
Загалом проведено 6 засідань, розглянуто 8 питань.
Попередньо опрацьовували проекти рішень стосовно районного бюджету,   внесення змін до нього.
Розглядали звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року. Аналіз виконання районного бюджету свідчив, що до загального фонду районного бюджету мобілізовано доходів у сумі 27480,9 тис. грн, що складає 102,7 % від плану, понад план отримано 714,0 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 2580,2 тис. грн або на 10,4 %.
На засіданнях комісії здійснювався розподіл та перерозподіл фінансових ресурсів. Так, було збільшено видатки районного бюджету на 2019 рік за рахунок спрямування вільного залишку бюджетних коштів, що склався станом на 01 січня 2019 року на загальну суму 3 867 250 гривень, які було спрямовано:
 • на реалізацію співфінансування заходів обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017-2021 роки – 46 050 грн;
 • на співфінансування об’єкту «Рубанівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вул. Лікарняна, 1а в с. Рубанівка Великолепетиського району – будівництво» – 653 620 грн;
 • на поточний ремонт аварійної ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220310 Середнє - Т 08-04) – 120 000 грн;
 • 10% вартості телемедичного проекту – 44 000 грн;
– Великолепетиському районному сектору Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (на придбання бензину) – 6 000 грн;
– Великолепетиській районній державній адміністрації (придбання паперу, господарчих товарів, матеріалів для поточного ремонту приміщення, марок, конвертів, бензину, заправка картриджу, абонплата за Інтернет,  технічне обслуговування програмного забезпечення «Соната», видатки на відрядження, виготовлення печатки, штампів, видатки на навчання з охорони праці, придбання ноутбука, висвітлення діяльності на радіо, проведення капітального ремонту покрівлі та поточного ремонту фасаду адміністративної будівлі) – 529 839 грн, яку частково перепрофільовано на Рубанівську ЗОШ №1;
– відділу агропромислового розвитку Великолепетиської районної державної адміністрації на оплату послуг та технічне обслуговування охоронної сигналізації – 2 500 грн;
– Великолепетиській центральній районній лікарні – 138 100 грн, з них на придбання програмного забезпечення на 7 комп’ютерів поліклінічного відділення – 63 000 грн, на ремонт автомобіля «Хайейс Тайота» – 35 000 грн, на слухопротезування слуховими апаратами на два вуха дитини Фариняк О. Л. с. Рубанівка – 40 100 грн;
 • Великолепетиському Центру первинної медико-санітарної допомоги на оплату енегроносіїв – 50 000 грн;
– Великолепетиській центральній районній бібліотеці на придбання  стільців – 9 000 грн;
– управлінню праці та соціального захисту населення  Великолепетиської районної державної адміністрації на пільгові рецепти для онкохворих осіб – 40 000 грн
– Великолепетиському територіальному центру соціального обслуговування на придбання принтеру – 5 000 грн;
– відділу освіти Великолепетиської районної державної адміністрації – 1 354 141 гривню, з них на електроенергію – 199 000 грн, на енергоносії –     1 125 141  грн, на придбання матеріалів та проведення поточного ремонту гаражів «Великолепетиського опорного закладу загальної середньої освіти  І-ІІІ ступенів» Великолепетиської районної ради Херсонської області – 30 000 грн;
– Миколаївській сільській раді на встановлення огорожі навколо  Миколаївського освітнього комплексу «Заклад загальної середньої освіти  І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» – 150 000 грн;
– Великолепетиській районній раді – 115 000 грн на придбання автомобіля (100 000 грн – капітальні видатки, 15 000 грн – реєстрація транспортного засобу);
 • у резервний фонд – 604 000 грн.
Розглянувши виконання програми поліпшення сервісу обслуговування платників податків на 2018 рік, запропонували зняти її з контролю як таку, що виконано.
Заслухавши інформацію про підсумки рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку району за 2018 рік, рекомендували структурним підрозділам районної державної адміністрації, Великолепетиському управлінню ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та  м. Севастополі відповідно до компетенції детально проаналізувати рейтингові місця показників оцінки соціально-економічного розвитку району та вжити заходи щодо забезпечення за підсумками 2019 року покращення закріплених показників.
Затверджено перелік питань для розгляду на засіданнях постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів у 2020 році.
Практикується проведення спільних засідань постійних комісій районної ради з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів та з питань гуманітарної політики, комунальної власності, етики, законності та правопорядку. У лютому 2019 року на такому засіданні було розглянуто попередній розподіл вільних залишків бюджетних коштів, що склався станом на 01 січня 2019 року.
Постійною комісією районної ради з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища, яку очолює Кислий Олег Вікторович протягом звітного періоду проведено 4 засідання, розглянуто 8 планових питань та 8 проектів рішень сесій.
Найактивнішими членами комісії протягом звітного року з 9 її членів стали такі депутати: Кислий Олег Вікторович, Ляхович Володимир Дмитрович, Бердніков Олександр Олександрович, Погосян Степан Вараздатович, Ревіцький Сергій Анатолійович, Федорішин Олександр Андрійович.
 Постійна комісія відповідно до свого положення розглядала проекти програм щодо розвитку агропромислового комплексу, охорони довкілля, сприяла дотриманню вимог у галузі земельних відносин, заслуховувала звіти посадових осіб райдержадміністрації, які відповідають за стан розвитку агропромислового комплексу в районі, контролювала виконання районних цільових програм, які відносяться до її повноважень, готувала  доповіді  на сесії районної ради, розробляла відповідні проекти рішень.
Зокрема, заслухавши питання про хід виконання програми забезпечення епізоотичного благополуччя на 2018-2022 роки депутати відмітили важливість питання дезінфекції територій в певній епідеміологічній ситуації та рекомендували Великолепетиській районній державній лікарні ветеринарної медицини подати на розгляд до районної державної адміністрації зміни до програми в частині збільшення фінансування та продовжити роботу з виконання заходів цієї програми.
Розглянувши  хід виконання програми розвитку водного господарства депутати відзначили, що відновлення зрошення в районі здійснюється в основному завдяки сільгосптоваровиробникам. Тому рекомендовано селищній та сільським радам району передбачити при формуванні бюджетів кошти на виконання заходів цієї програми.
Заслухавши хід виконання програми зайнятості у Великолепетиському районі до 2020 року депутати рекомендували районній державній адміністрації та визначеним виконавцям програми особливу увагу звернути на необхідність  проведення роз’яснювальної роботи з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо недопустимості виконання робіт працівниками без належного оформлення трудових відносин та здійснювати контроль за дотриманням цих вимог, на працевлаштування безробітних та шукаючих роботу в першу чергу соціально-незахищених категорій населення на вакансії, подані роботодавцями. Рекомендували продовжити роботу по залученню безробітних до участі в громадських роботах по благоустрою селища та сіл району та організацію роз’яснювальної роботи щодо легалізації праці.
Розглянувши звіт про виконання районної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2010 – 2020 роки було відзначено, що за період реалізації програми у район залучено кредитні інвестиції на суму 6,8 млн. грн, що дало можливість 104 сільським сім’ям покращити свої житлово-побутові  умови.
Заслухавши начальника відділу агропромислового розвитку РДА щодо виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району в частині агропромислового розвитку за 9 місяців 2019 року відзначено, що завдяки злагодженій роботі сільгосппідприємств району, вдається виконувати а подекуди й перевиконувати встановлені плани основних показників у сільському господарстві. Але рекомендовано необхідність продовження подальшої роз’яснювальної роботи щодо дотримання структури сівозмін для збереження родючості ґрунтів та проводити моніторинг стану озимих.
Також депутатами розглянуто такі проекти рішень:
— проект програми по локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на території Великолепетиського району на 2019-2023 роки;
—  проект районної програми створення, накопичення, зберігання, використання місцевих матеріальних резервів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру на 2019-2022 роки;
— про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, орендованих ПАТ «УКРНАФТА» на території Великолепетиської селищної ради.
 У звітному періоді постійною комісією районної ради з питань гуманітарної політики, комунальної власності, етики, законності та правопорядку, яку очолює Головенко Марія Михайлівна, проведено 8 засідань, на яких заслухано 11 планових питань та 95 проектів рішень.
Проаналізувавши стан відвідуваності та роботи депутатів у комісії визначено, що із 7 членів постійної комісії активними її учасниками були: Головенко Марія Михайлівна, Головенко Олександр Вікторович, Зінченко Галина Павлівна, Мошенець Володимир Григорович, Узбек Руслан Кузьмич.
 Розглянуті комісією протягом звітного періоду питання, всебічно характеризують роботу комунальних закладів, підприємств, установ району, стан справі у галузі гуманітарної політики, засобів масової інформації.
Депутатами попередньо заслухано звіти всіх керівників комунальних закладів районної ради, розглянуто хід виконання таких програм як:
- територіальна оборона в районі на 2017 – 2020 роки;
- «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки»;
- «Молодь Великолепетиського району» на 2018-2021 роки;
- забезпечення дітей – сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа соціальним житлом на період до 2019 року;
- проведення у районні приписки, призову громадян на строкову службу, виконання мобілізаційних завдань та заходів щодо залучення на військову службу за контрактом до лав Збройних Сил України у 2017-2020.
Крім того, розглядаючи виконання цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2015-2018 роки, яка продовжила свою дію, депутати відзначили важливість цієї програми та наголосили на необхідності посилення  різнобічного інформування населення про важливість питання особистої безпеки кожного члена нашої громади.
Заслухавши інформацію РДА про хід виконання районної програми розвитку культурного збереження історико – культурної спадщини на 2018 - 2020 роки, депутати внесли пропозицію збільшити фінансування заходів програми для покращення надання безкоштовних культурно – мистецьких послуг громадскості та участі кращих аматорських колективів району у Всеукраїнських, обласних та районних заходах.
Обговорення районної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018 – 2021 роки показало реальний стан справ надання послуг з обстеження на туберкульоз, зокрема уразливих груп населення. Вказано на важливість прийняття даної програми, комплексний підхід до обстеження населення і виявлення інфікованих і хворих. Наголошено на важливості санітарно-просвітницької роботи медичних закладів району і шляхах попередження та профілактики цього захворювання.
На засіданні комісії також розглянуто майнові питання: про затвердження висновку про вартість нерухомого майна Великолепетиської районної ради для передачі в оренду та про укладання договору оренди Великолепетиською районною радою.
Опрацьовано проекти рішень сесій районної ради:
- про програму безоплатної правової допомоги населенню Великолепетиського району на 2018 - 2019 роки;
 - про Великолепетиський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Великолепетиської районної ради Херсонської області, його структури та граничної чисельності;
- про статут комунального підприємства «Великолепетиська центральна районна лікарня» у новій редакції ;
- про передачу матеріальних цінностей з балансу КП «Великолепетиська ЦРЛ» на баланс КП «Великолепетиський ЦПМСД»;
- про план розвитку Таврійського госпітального округу Херсонської області на 2019 – 2022 роки (щодо функціонування медичних закладів Великолепетиського району). На даний час вже затверджено Херсонський госпітальний округ;
- передачу в безоплатне користування (позичку) легкового автомобіля ВАЗ 21099.
А також про внесення змін до:
-  районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2020 років;
- програми розвитку фізичної культури і спорту в районі на 2018-2020 роки, районної цільової програми «Розвиток освіти Великолепетищини – інвестиції в майбутнє регіону» на 2016 - 2018 роки;
- районної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016 - 2020 років.
Депутати розглянули та запропонували винести на розгляд сесії районної ради кадрові питання по комунальним закладам районної ради: заслухали пропозиції розвитку закладу та погодили кандидатури на посаду директора комунального підприємства «Лепетиха ФМ» та тимчасово виконуючого обов’язки директора комунального підприємства «Великолепетиський кар’єр», про звільнення головного лікаря комунального підприємства «Великолепетиська центральна районна лікарня» Великолепетиської районної ради.
 Крім того проведено 5 спільних засідань постійних комісій – комісією з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів та з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища На спільних засіданнях депутати розглянули проекти внесення змін до районного бюджету, програми економічного, соціального та культурного розвитку а також проекти рішень: про перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Великолепетиського району, заслухали інформацію про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи щодо її зміцнення на території Великолепетиського району у 2018 році, про стан криміногенної обстановки, охорони публічної безпеки і порядку, профілактики злочинності на території району за 2018 рік, про районну програму «Питна вода Херсонщини» на 2006 – 2020 роки, про реорганізацію шляхом приєднання Катеринівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Великолепетиської районної ради Херсонської області, про структуру, граничну чисельність комунального підприємства «Великолепетиська центральна районна лікарня», про структуру, граничну чисельність комунальної установи «Великолепетиський районний центр по обслуговуванню закладів освіти», Великолепетиського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та закладів культури, про мережу комунального позашкільного навчального закладу «Великолепетиська дитяча школа мистецтв» на 2019 – 2020 роки, про надання дозволу на проведення капітального ремонту покрівлі адміністративної будівлі Великолепетиської районної державної адміністрації та про програму безоплатної правової допомоги населенню Великолепетиського району на 2020 – 2021 роки.
 
Залучення інвестицій
 
У 2019 році районна рада взяла участь у ІІІ обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області і отримала перемогу з проектом «Підтримка здорового способу життя населення-обладнання спортивного залу Великолепетиського районного будинку культури спортивними тренажерами». Цей проект це завершальний етап капітального ремонту спортивного залу РБК, який проведено у 2018 році, а тепер тренажерний зал буде обладнано необхідними тренажерами.
Хочу відзначити, що районна рада бере участь у цьому конкурсі щорічно. Своїм прикладом та завдяки роз’яснювальній інформації ми спонукали і сільські ради брати участь у ньому. В результаті у минулому році отримали перемогу:
— Рубанівська сільська ради з проектом «Капітальний ремонт системи опалення Рубанівського ясел-садка №4 «Рукавичка» загального розвитку Рубанівської сільської ради  Великолепетиського району Херсонської області;
— Князегригорівська сільська ради з проектом «Капітальний ремонт даху Князегригорівського закладу дошкільної освіти(ясла-садка) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області;
— Миколаївська сільська рада з проектом «Капітальний ремонт харчоблоку Миколаївського освітнього комплексу «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти» Великолепетиської районної ради Херсонської області;
— Малолепетиська сільська рада з проектом Капітальний ремонт об’єкта благоустрою парку вул. Суворова в с. Мала Лепетиха Великолепетиського району Херсонської області. Це теж довгостроковий проект.
Завдяки цьому залучено додатково 1540,337 грн. з обласного бюджету та спонсорських коштів.
За час моєї роботи на посаді голови районної ради  вдалось реалізувати багато проектів. Зокрема у минулому році завдяки моїй співпраці з  народним депутатом України восьмого скликання Іваном Вінником вдалось залучити кошти з державного бюджету на:
— ремонт даху та реконструкцію системи опалення у приміщенні Князегриорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Князегригорівської сільської ради  на суму 1 млн. 2314,3 тис. грн.;
— заміну віконних та дверних блоків на енергозберігаючі в приміщенні комунального підприємства районної ради «Великолепетиська центральна районна лікарня» (головнипй корпус) на суму 700 тис. грн.;
— ремонт спортивної зали та капітальний ремонт даху в приміщенні Великолепетиського районного будинку культури на загальну суму 943 тис. грн.;
— ліквідація підтоплення грунтовими водами дворів по вул Дніпровська смт Велика Лепетиха на суму 500 тис. грн.;
— ремонт даху Рубанівського сільського будинку культури на суму 500 тис. грн.
Тобто Ви бачите, що проводилась і проводить зараз активна робота по залученню коштів як з обласного так і з державного бюджетів.
 
Звернення громадян
 
Відповідно до законодавчих актів України робота по зверненнях громадян має особливий характер. Це один із напрямків роботи голови, апарату районної ради, основою якої у звітний період були оперативність і вчасність розгляду, об’єктивність і досконалість вивчення звернень громадян та інформування про результати їх розгляду.
Конституційне право дозволяє громадянам здійснювати звернення в різних формах  усні, письмові, на прийомах.
За звітний період до районної ради надійшло 33 звернення. З них: 6 - надійшло поштою, 22 на особистому прийомі, колективних – 4 у яких порушувались питання агропромислового комплексу, праці та заробітної плати, комунального господарства, екології та природних ресурсів, соціального захисту, фінансової політики.
Крім того на виїзних прийомах порушувались питання надання субсидій, пенсійного забезпечення, земельного характеру, питання транспортного сполучення надання допомоги на лікування, ремонту доріг та інші.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» постійно здійснювався контроль за своєчасністю розгляду та вирішення питань, порушених у зверненнях, до моменту надання відповіді заявникам.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» в районній раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми та закріплено відповідальних працівників.
Відповідно до вимог Закону на офіційному сайті розміщується вся інформація про діяльність ради, проекти рішень, прийняті рішення, результати поіменних голосувань, розпорядження голови ради і таке інше.
 
Нагородження
 
Відповідно рішення ІV сесії районної ради четвертого скликання від 14 грудня 2006 року № 64 «Про Почесну грамоту районної ради» прийнято розпорядження голови ради № 13 від 25 квітня 2017 року «Про комісію з питань нагородження Почесною грамотою районної ради та Положення про неї».
Згідно протоколів засідань комісії з питань нагородження Почесною грамотою районної ради з виплатою грошової винагороди до державних та професійних свят нагороджено 27 чоловік, Подякою районної ради нагороджено 43 чоловіки та 2 установи.
Ведеться чіткий облік нагороджених відповідно до Положення про комісію з питань нагородження Почесною грамотою районної ради.
 
Виконавчий апарат районної ради
 
Хочу також згадати і про роботу виконавчого апарату районної ради, на який відповідно до статті53 підпункту 10 пункту 6 статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладаються організаційне, правове, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності ради та за роботою якого я постійно здійснювала контроль.
Виконавчий апарат у звітному періоді здійснював всі необхідні організаційні-технічні заходи з підготовки пленарних засідань ради та засідань постійних комісій, вчасно готував аналітичні та інформаційні матеріали депутатам районної ради, оперативно реагував на їх пропозиції, рекомендації, надавав необхідну консультативну допомогу депутатам у реалізації їх повноважень, передбачених законодавством України. У виконавчому апараті працює 12 чоловік, з них 7 — посадові особи місцевого самоврядування. Відповідальні працівники апарату закріплені за постійними комісіями, крім виконання своїх безпосередніх обов’язків вони підтримують постійний комунікаційний зв'язок з обласною радою, районною державною адміністрацією, сільськими, селищною радами, засобами масової інформації, громадськими організаціями. Жодне з питань, які розглядались на пленарних засіданнях ради та у постійних комісіях, не проходили без участі працівників виконавчого апарату. забезпечуючи своєчасне оперативне оприлюднення, інформаційне оновлення заходів, новин та діяльності районної ради на офіційному сайті та в мережі Facebook.
Виконавчим апаратом підготовлено і винесено на розгляд ради 36 проектів рішень, а також практично всі інші, прийняті радою проекти рішень, ним доопрацьовувались.
За звітний період в районній раді зареєстровано 362 вхідних та  219 вихідних документів. Всі вони опрацьовувались і виконувались. У цей період мною видано 132 розпорядження: з них — 42, що стосувались основної діяльності ради та 67 розпоряджень з кадрових питань.
 
Комунальні заклади районної ради
 
Загалом налічується 24 комунальних підприємства та заклади районної ради та їх філії. Всі вони працюють відповідно до затверджених на сесіях статутів та профільного діючого законодавства України. Щороку всі керівники комунальних закладів подають широкий звіт про свою роботу та роботу закладів, які заслуховуються на пленарних засіданнях ради. Всі керівники комунальних підприємств, установ, закладів районної ради працюють відповідно з контрактом, що укладається головою районної ради за дорученням сесій районної ради. По мірі закінчення контрактів практично всі керівники, відповідно до вимог діючого законодавства, проходять конкурсні відбори, результати яких виносяться на затвердження депутатів районної ради.
За роботою деяких з цих закладів ви може спостерігати на районних заходах — це робота закладів культури, позашкільні навчальні заклади, музична школа.
Комунальні заклади освіти майже завершили своє реформування. По можливості забезпечуються сучасними навчальними засобами.
Із підприємств охорони здоров’я первинна ланка вже пройшла процес реформування. А от вторинна ланка через дежу великий брак спеціалістів дуже болюче вступає в процес реформування. Але ми робимо все можливе, щоб не залишити населення району без елементарного надання медичної допомоги.
 
Протидія та запобігання корупції
 
    Депутатський корпус та працівники   виконавчого апарату районної ради працюють  відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Великолепетиській районній раді та її виконавчому апараті.
    Для попередження реального чи потенційного конфлікту інтересів, що виникає під час розгляду на сесіях ради окремих питань,  подається заява про відмову брати участь у голосуванні з даного питання.
   Працівниками виконавчого апарату районної ради проведена консультативно-роз'яснювальна робота щодо заповнення та подачі електронних декларацій, оскільки, щорічно, відповідно до статті 45 Закону «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов’язані подати електронні декларації.
   Виконання зазначених заходів постійно контролюється керівництвом ради та проводиться робота щодо вивчення нового законодавства та внесених змін до діючих Законів.
 
Міжсесійна діяльність
 
Активною була робота і у міжсесійний період.
Як голова районної ради я постійно брала участь у сесіях Херсонської обласної ради на засіданнях колегій обласної державної адміністрації, на яких обговорювались питання соціального, економічного розвитку територій, добровільного об’єднання територіальних громад, розвитку місцевого самоврядування, конституційної та адміністративно-територіальної реформи, в організації та проведенні всіх районних заходів. Представники районної ради брали участь у всіх заходах щодо відзначення державних та місцевих свят.
Проведено зустрічі з народними депутатами верховної ради України Іваном Вінником та Ігорем Колихаєвим.
Взяла участь майже у всіх зборах громадян у селах району, беру постійну участь у нарадах з керівниками підприємств, організацій установ району, голів селищної, сільських рад, на яких вирішуються питання роботи господарського комплексу району та соціальної сфери, звітних конференціях відділу освіти, охорони здоров’я.
Разом з тим хотілося б щоб активність депутатів була кращою.
 
Шановні депутати, шановна громадо!
 
Враховуючи те, що ми є виконавцями волі громади району увесь свій потенціал повинні направити на забезпечення спільного розвитку всього району, майбутньої громади.
Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, президії, сесійна робота і, безумовно, робота виконавчого апарату районної ради.
Основна мета звіту - не тільки проаналізувати діяльність ради за звітний період, а й разом визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в подальшій роботі.
Важливе питання дня прийдешнього – це створення умов для нових робочих місць, створення нових виробничих і обслуговуючих структур, піклування про людей похилого віку, а також увага до повсякденного життя захисників України – учасників АТО та їх сімей.
Найголовнішими завданнями районної ради на мою думку залишаються:
продовження діяльності ради, спрямованої на підвищенні ефективності місцевого самоврядування, створення умов для збалансованого розвитку сіл та селища району;
співпраця з обласною радою, обласною та районною державними адміністраціями, місцевими радами;
сприяння підвищенню якості надання медичних послуг, забезпеченню ефективної роботи медичних закладів району в період реформування;
забезпечення виконання планів власних надходжень, збільшення дохідної частини районного бюджету на основі реалізації програм соціально-економічного і культурного розвитку району;
забезпечення ефективного управління спільною власністю територіальних громад сіл, селища району;
координація дій органів місцевого самоврядування з питань благоустрою територій району, збереження навколишнього природнього середовища та багато інших питань.
Озирнувшись назад можна сміливо сказати — рік, що минув був важливим для нас усіх. Ми отримали новий професійний та життєвий досвід.
Питань, які потребують вирішення, щодня постає не мало — економічних, організаційних, фінансових та інших.
 І ми повинні їх долати, спільно працюючи на результат. А спільна праця, направлена на добробут громадян не може бути марною.
Висловлюю щиру вдячність виборцям, виконавчому апарату районної ради, депутатському корпусу, районній державній адміністрації, селищному, сільським головам, представникам засобів масової інформації, громадським організаціям, усім, хто сприяв районній раді у реалізації повноважень, передбачених законодавством на благо нашого району.
Я щиро дякую всім за підтримку, за розуміння та конструктивні поради. Дякую всім депутатам за обдумане «За» чи «Проти» при прийнятті важливих і актуальних для району рішень, за небайдужість і активність, принциповість і готовність самовіддано відстоювати інтереси своїх виборців. Наше з Вами завдання зробити все від нас залежне, щоб націлити роботу на суттєве поліпшення соціального захисту наших громадян, зміцнити добробут та благополуччя наших людей.
Головне — знайти нові підходи і шляхи вирішення наболілих проблем. Запорукою цьому є тісна співпраця громади Великолепетиського району органів місцевого самоврядування та виконавчої гілки влади. Бо лише разом ми все зможемо!
Бажаю всім миру, успіхів, плідної праці на благо нашого району та України!